Nepaisant fakto, jog vis daugiau moterų užima vadovaujančias pozicijas politikoje, versle, akademiniame pasaulyje, etc., moterų teisių ir lygių galimybių temos išlieka vienos populiariausių Europoje. Artėjant Europos Parlamento ir kitų Europos Sąjungos institucijų rinkimams, moterų atstovavimas akcentuojamas kaip vienas pagrindinių prioritetų. Pagrindiniai klausimai – kas moteris domina politikoje ir kaip jas paskatinti aktyviau dalyvauti įvairių lygių Europos politikoje.

Kodėl moterys nedalyvauja politikoje?

Balsavimas rinkimuose yra vienas paprasčiiausių dalyvavimo politikoje būdų, kuriam nereikia išskirtinio pasiruošimo ar išteklių. Tačiau moterų aktyvumas renkant europarlamentarus rodo, jog šis dalyvavimo politikoje būdas jų nelabai domina. Po 2009 metų Europos Parlamento rinkimų apklausiamos moterys teigė, jog nebalsavo, nes nepasitiki politikais (28%), nesidomi politika (17%), nemano, jog jų balsas svarbus (15%), buvo pernelyg užsiėmusios (10%) arba per mažai žinojo apie Europos Sąjunga ir Europos Parlamentą (13%).

Taigi, nors moterims Europoje labai rūpi ekonominiai ir bedarbystės klausimai (38%), kuriems daug įtakos turi ES politikos, rinkimuose dalyvauti jos neskuba. Tai parodo ne tik pačių moterų motyvacijos trūkumą, bet ir abstrakčias veiksmų, kurie padėtų gerinti esamą situaciją, gaires. Reikalingiausių strategijų sąraše pirmiausiai būtų galima įrašyti didesnę kryptingą informacijos apie ES sklaidą ir kampanijas, demonstruojančias, jog kiekvieno Europos piliečio balsas yra svarbus.

Taip, moteris gali

Moterų padrąsinimo ėmėsi ir žinomos politikės bei visuomenėje aktyvios moterys. Portugalijos europarlamentarė Ines Cristina Zuber siūlė moterims susimąstyti, kad ES politika veikia kiekvienos iš jų gyvenimą. Pasak atstovės, jei moterys šalinsis politikos ir nesieks didesnio vaidmens joje, tam tikros svarbios sritys nebus tobulinamos taip greitai, kaip galėtų.

„Kai kurie klausimai moterims yra išskirtinai svarbūs. Pavyzdžiui, darbo užmokesčio augimas arba mažėjimas. Neseniai paskelbta, jog norėdamos uždirbti tiek pat, kiek ir vyrai, moterys turi dirbti 59 dienomis daugiau. Kitas klausimas – darbo sąlygos: daug moterų dirba pagal laikinus ar lanksčius kontraktus, dėl kurių mėnesio gale gauna mažesnį atlygį nei galėtų. Vaikų auginimas, artimųjų priežiūra ir viešosios paslaugos – tai ypatingai svarbu moterims. Vienintelis būdas joms susikurti palankesnes sąlygas greitu metu - būti aktyviomis. Šioje kovoje prie moterų turi prisidėti ir žiniasklaida – atitinkamos galimybės ir politikos turi būti ne tik pristatomos, bet ir nuolat akcentuojamos. Taip pat siekiant užsibrėžtų tikslų turi įsitraukti kuo daugiau veikėjų – politikų, įvairių organizacijų, visuomenės grupių, etc. Svarbiausia, kad viskas prasidėtų nedidelių bendruomenių lygmenyje ir kiltų iki aukštosios politikos lygmens“, - aiškino politikė.

REKLAMA

Europarlamentarei pritarė ir kolegė Marije Cornelissen, ypatingai skatinusi investuoti į moteris, kurios yra Europos ateitis.


Rašyti komentarą...
l
leta
2014-03-06 09:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
as pati moteris ,bet as pries moteris politikes ,vadoves ,aisku buna retu isimciu.jos arogantiskos ,labai greit isizeidzia ,nemoka atleisti ,kersija,Yra ir vyru tokiu pat bet gal maziau
Atsakyti
0

j
jk
2014-03-06 13:58:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
O vyrams jau pats laikas imtis namų ruošos ir vaikų priežiūros. Arba dar patogiau - atiduoti vaikus valstybės priežiūrai, kas jau įvairiais būdais ir skatinama.
Atsakyti
0

V
Viktoras
2014-03-06 16:32:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aciu jau Lietuvoje turim - vien tik pestyne moteru galvoje (gal tai klimaksas)?????
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų