Kauno miesto apylinkės teismas pradėjo iš esmės nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 20 metų Lukas Jablonskas kaltinamas sukėlęs eismo įvykį, per kurį žuvo dešimties metukų mergaitė ir 43-ejų jos mama. Kadangi neatvyko keli liudytojai, teismas nutarė nagrinėti baudžiamąją bylą ir apklausti kaltinamąjį. Į klausimą, ar pripažįsta kaltę, L. Jablonskas atsakė teigiamai. Teismui kaltinamasis pasakojo, kad liepos trečią dieną su trimis draugais važiavo senelio automobiliu „BMW“. Jis teigė matęs, jog per pėsčiųjų perėją ketina eiti moteris su mergaite. „Jos blaškėsi ir vis negalėjo apsispręsti, eiti ar ne. Iš pradžių dukra tempė motiną, o paskui priešingai – motina traukė dukrą atgal. Nespėjau sustabdyti, todėl ir įvyko nelaimė“, – teismui aiškino L. Jablonskas. Jis teigė, jog pamatęs, kad pėsčiosios nerodo gyvybės ženklų, atsisėdo ir laukė policijos.

Nustatyta, kad „BMW“ lėkė 80 kilometrų per valandą greičiu, todėl vairuotojas nespėjo sustabdyti automobilio prie pėsčiųjų perėjos. L. Jablonskas tikino neturintis vairavimo patirties, todėl tinkamai neįvertinęs situacijos ir manęs, kad pėsčiosios spės pereiti gatvę. Į įvykio vietą atskubėję pareigūnai sulaikė pažeidėją, o teismas leido suimti jį trims mėnesiams. Vėliau kardomoji priemonė – suėmimas buvo pratęsta. Teismas atkreipė dėmesį, kad iki tragiško įvykio kaltinamasis net penkis kartus buvo pažeidęs Kelių eismo taisykles, ir paklausė kaltinamojo, kaip jam buvo leista vairuoti, jeigu vos pradėjęs tai daryti tiek kartų nusižengė taisyklėms. L. Jablonskas tvirtino padaręs tik smulkių pažeidimų. Atlikęs kaltinamojo apklausą teismas paskelbė pertrauką, kad ieškovai patikslintų savo ieškinių sumas, kurios po to, kai jiems buvo sumokėtos draudimo lėšos, yra sumažintos. Našlys likęs nužudytosios vyras pateikė pusės milijono litų ieškinį, o žuvusios moters sesuo – dviejų šimtų tūkstančių. Draudimo bendrovė vyrui apmokėjo laidojimo išlaidas ir sumokėjo penkis tūkstančius eurų neturtinei žalai atlyginti. Teismas pabrėžė, kad kaltinamasis neatsiprašė nukentėjusiųjų, tačiau L. Jablonsko advokatas tikino, kad tam nebuvo laiko ir progos.

REKLAMA

Tragedija įvyko Kaune liepos 3 dieną apie penktą valandą vakaro. Važiuodamas antrąja Baltų prospekto juosta L. Jablonskas nepaisė, kad pirmąja juosta važiuojantis automobilis sustojo, ir nepraleido per perėją einančios mergaitės su mama. Dideliu greičiu lekiantis „BMW “ aukas nubloškė pusšimtį metrų nuo perėjos. Į įvykio vietą atskubėję medikai konstatavo motinos ir dukters mirtį. Abi žuvo nuo daugybinių sužalojimų ir nukraujavimo.

Kitas teismo posėdis vyks lapkričio 21 dieną. L. Jablonskui gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.


Rašyti komentarą...
p
pamatysit
2013-10-23 20:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip vėl šitą išgamą ištrauks, atbašliuos... Vėl lakstys ir taškys žmones su lygtiniu teistumu
Atsakyti
-1

.
....
2013-10-23 21:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik iki 10metu? Stai kaip pas mus vertinama zmogaus gyvybe... O cia dar dvieju...
Atsakyti
-1

.
...
2013-10-23 23:06:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
sodint sita pidera iki gyvos galvos ir baigta
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų