Mokytojo dienos išvakarėse Petrauskienę pedagogai sutiko švilpimu

Mokytojo dienos išvakarėse Kaune vykusiame renginyje švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę savo atlyginimais nepatenkinti pedagogai sutiko švilpimu.

Mokytojų sąjūdžio pirmininkės Rūtos Andriuškevičienės teigimu, įvedus etatinį apmokėjimo modelį daliai pedagogų algos mažėjo, o tiems, kuriems didėjo, – neproporcingai augo krūvis, pranešė LRT laida „Panorama“.

Ministrė J. Petrauskienė tvirtina, kad mažėti atlyginimai negalėjo. Tuo tarpu pedagogai teigia negavę to, kas buvo žadėta su etatinio apmokėjimo įvedimu.

Socialiniame tinkle facebook paskelbtame įraše matyti, kad savo nepasitenkinimą tūkstančiai pedagogų išreiškė skanduodami „Gėda“, kuomet J. Petrauskienė sakė svekinimo kalbą Kauno „Žalgirio“ arenoje.

„Lietuvoje labai įvairi situacija, vieni mokytojai dar negavo atlyginimų, iš kitos pusės, yra mokytojų, kurie gavo atlyginimą šiek tiek didesnį ar mažesnį. Tie, kurie gavo daugiau, ir darbų prisidėjo neproporcingai daugiau“, – „Panoramai“ sakė R. Andriuškevičienė.

Seimas vasaros pradžioje patvirtino naują etatinį mokytojų apmokėjimo modelį, įsigaliojusį nuo rugsėjo.

Ministerija tvirtina,kad tai leis palaipsniui mokytojų atlyginimus vidutiniškai padidinti penktadaliu – po maždaug 10 proc. šiemet ir kitąmet.

Švietimo ir mokslo ministerijos teigimu, šiemet mokytojų atlyginimų fondas pasipildys 17,4 mln. eurų, o iki 2020-ųjų iš viso 95 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
A
Aiškiaregis
2018-10-05 04:48:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šią ministrę į postą palaimino Karbauskis. Tai jo ministrė- jis ir turi atsakyti už tokią padėtį švietime už prisvilusią reformą. O jis juk silpnas politikas- viskas klchozo lygmenyje. Juk jis augo kolchozo pirmininko šeimoje, susiformavo tipiškas kolchozinis mentalitetas. Išsilavinimas- baigė žemės ūkio akademiją, kaip ir daugelis kolchozo pirmininkų vaikų. Nesugebėdamas vadovauti Seimui ėmė vadovauti kultūros komitetui... Viskas kaip ant delno- koks muzikantas, taip ir groja. Kaip kolchoziniam ansamblyje....
Atsakyti
0

G
Grigorij
2018-10-05 02:40:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
PINIGU NERA! "Rusas" eina! VISI PINIGAI - FRONTUI, NATO, "Independence"!
Atsakyti
-1

P
Petras
2018-10-05 07:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ministrė ,kalba kaip jai geriau , o neatsako į opius mokytojams klausimus ,neatstovauja jiems kaip rinkėjams .Supratinga moteris turėtų trauktis iš posto po tokios reakcijos ir gėdos, bet čia partiniai interesai ,darbo imitacija...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų