Moksleiviai nuo rugsėjo 1-osios grįš į klases

Nauji mokslo metai prasidės įprastu būdu – moksleiviai galės grįžti į klases. Tačiau tai nereiškia, kad mokymo procesas atrodys taip, kaip visada. Moksleiviai nuo šiol nebevaikščios po klases, liks vienoje, kur juos lankys skirtingi mokytojai. Taip pat mokyklose bus privalu užtikrinti tinkamas higienos normas. Kaukės mokyklose kol kas nebus privalomos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ketvirtadienį patvirtino, kad nuo rugsėjo 1-osios moksleiviai galės grįžti į klases.

„Jeigu kyla klausimas, ar išlyginti mokiniui uniformą – atsakymas yra taip, mokslo metai prasidės įprastu būdu. Pradžia bendrojo ugdymo mokykloms ir profesinio ugdymo įstaigoms – rugsėjo 1 dieną. Taip pat ir aukštojo mokslo įstaigoms, išskyrus pirmakursiams“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Monkevičius.

Kaukių dar nereikės

Kaukės mokyklose galėtų būti įvedamos, jei savivaldybėje užsikrėtimų skaičius pasiektų 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o prie nuotolinio mokymo būdo pereinama prie 25 užsikrėtimų 100 tūkst gyventojų. Vis dėlto mokyklos turės laikytis epidemiologų nustatytų rekomendacijų.

„Higienos ir kitas saugos sąlygas nustato operacijų vadovas. Kiekvieną savaitę nuo šios savaitės susitinkame su epidemiologais ir pasideriname, kaip mes matome besikeičiančią situaciją“, – pridūrė ministras.

Ministerija kartu su epidemiologais numatė sąlygas, kada ugdymo procesas vyks įprasta tvarka, kada būtų įvedamos kaukės ir kada būtų svarstoma nuotolinio mokymosi būtinybė. Kol kas, anot A. Monkevičiaus, rizikingos ribos nesiekia nė viena Lietuvos savivaldybė.

„Numatėme du slenksčius, „a“ atvejis, kai užsikrėtusių skaičius pasiekia 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir bent 10 proc. nesusiję su lokalizuotais židiniais, bus svarstoma dėl privalomų kaukių dėvėjimo. <...>

Jei konkrečioje savivaldybėje esant 25 užsikrėtimams 100 tūkst gyventojų ir 10 proc. naujų atvejų nesusiję su lokalizuotais židiniais, bus vertinama galimybė pereiti prie nuotolinio mokymo šioje savivaldybėje, bet net ne visoje savivaldybėje, o lokaliai“, – sakė A. Monkevičius.

REKLAMA

Darbas mokyklose atrodys kitaip

ŠMSM Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė pažymėjo, kad ugdymo procesas šiemet bus kiek kitoks, nei įprastai.

„Turėsime laikytis visų nustatytų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų, kad ugdymo procesas būtų organizuojamas saugiai. Pati aplinka turėtų būti organizuojama taip, kad kuo mažiau skirtingų klasių, grupių mokinių turėtų kontakto mokyklose, laikytis grupių izoliacijos principo, stebėti mokinių ir darbuotojų sveikatos būklę. Kaip ir dabar, yra draudžiama ugdymo procese dalyvauti karščiuojantiems ar sergantiems vaikams“, – sakė J. Navickaitė.

Taip pat, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos, gali būti rekomenduojamas saugos priemonių dėvėjimas. 

„Mokyklose turi būti taikomas mokymosi klasėse principas – į klases vaikšto mokytojais, o klasės mokiniai yra vienoje patalpoje. Mokytojas į klases atsineš savo priemones. Labai rekomenduojame mokykloms taip planuoti darbą, kad skirtingų klasių mokiniai būtų skirtingose mokyklos dalyse, gal išdėlioti klases skirtingais aukštais, kad būtų sumažintas kontaktas“, – rekomendavo J. Navickaitė.

Pasak ministerijos atstovės, akivaizdu, kad gamtos mokslų, technologijų, fizinio ugdymo pamokos turės būti organizuotos tam skirtose specialiose klasėse, bet užtikrinant, kad būtų dezinfekuojami visi paviršiai, išvėdintos patalpos.

Tiesa, kol kas nėra reikalavimo moksleiviams klasėse tarpusavyje palaikyti saugų atstumą. A. Monkevičius teigia, kad reikalavimas kaip nors skirstyti klases atsirastų tik tuomet, jei konkrečiose savivaldybėse ar visoje šalyje epidemiologinė situacija pablogėtų.

„Šiuo metu tie reikalavimai, kurie buvo pristatyti – laikytis higienos, vėdinti patalpas, – manome, kad to pakanka. Bet, jeigu situacija būtų tokia, kad peržengtų pagal kriterijus ribas, tokiu atveju toje vietoje būtų priimami sprendimai, kuriuos priimtu Vyriausybė, kaip reikėtų reguliuoti tiek srautus, tiek vaikų proporcijas klasės. 

REKLAMA

Jeigu prireiktų klases dalinti į dvi dalis, tam reikėtų lėšų. Tai gali mėnesiui svyruoti nuo 16–17 mln. eurų, jeigu to prireiktų visoje šalyje“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Minint rugsėjo 1-ąją rekomenduojama šventę sutikti lauke.

Rekomenduoja ilgesnes pertraukas

J. Navickaitė sako, kad bus rekomenduojama į mokyklą leisti patekti ne tik per pagrindinį, bet ir per kitus įėjimus, tai pat bus patariama „numatyti rekomenduotinas judėjimo iki klasės, iš klasės – į valgyklą, iki tualetų ar iki specializuotų kabinetų schemas“. Apie tokias schemas mokyklos administracija privalės detaliai informuoti tiek pedagogus, moksleivius, tiek jaunesniųjų moksleivių tėvus, pateikti informaciją matomose vietose.

„Vertinant tai, kad mokyklose reikės reguliuoti mokinių srautus ir užtikrinti kiek įmanoma mažesnį skirtingų klasių mokinių kontaktą, rekomenduojame numatyti ir ilgesnę pertrauką papietauti, planuoti vieną po kitos einančias dvi dalykų pamokas, jeigu tokių savaitinių pamokų yra daugiau, kad būtų sumažintas mokytojų judėjimas iš vieno kabineto į kitą“, – tvirtino ministerijos atstovė.

Maitinimas, anot jos, galės būti organizuojamas tiek klasėse, tiek valgyklose. Jei valgyklos didelės, bus leidžiama vienu metu pietauti ir skirtingų klasių moksleiviams, tačiau numatant atskiras erdves. Maistas, atsineštas iš namų, galės būti valgomas tiek valgyklose, tiek klasėse.

Skirs papildomų lėšų

Tačiau išliekant kad ir mažiausiai tikimybei dėl mokymosi nuotoliniu būdu, ruošiamasi ir šiam scenarijui. Todėl planuojamas papildomas mokyklų finansavimas, kad jos galėtų apsirūpinti informacinių technologijų priemonėmis, taip pat tobulinti mokytojų skaitmenines kompetencijas. Tam numatoma skirti 12 mln. eurų.

Savivaldybėms bus išdalinta 2850 nešiojamų kompiuterių, skirtų mokytojams, prioritetas bus teikiamas naujai pradedantiems dirbti mokytojams arba tiems, kuriems kompiuterių trūksta.

Rugpjūčio antroje pusėje, kai mokyklų vadovai ir mokytojai grįžta po atostogų, numatyti seminarai, mokymai, kaip dirbti su IT sistemomis ir mokomosiomis platformomis.


Rašyti komentarą...
I
Irma
2020-08-06 10:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
o mokiniams kaukes dalins nemokamai (nes tai papildomos išlaidos tėvams), ir kaip tas kaukes po kiekvienos pamokos surinks mokytojai iš mokinių, ir vėl naujas kaukes duos kitai pamokai? kiek žinoma klases tinkamai išvėdinti būna problema, klasėse trūksta oro, o su kaukėmis mokiniams išsėdėti visas pamokas - tai misija neįmanoma.
Atsakyti
-10

K
Kaip manote
2020-08-06 10:35:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klasėse po 30 ir daugiau mokinių ir kaip tas atstumas bus išlaikomas???
Atsakyti
-5

N
Nuomonė
2020-08-06 09:51:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau gali valdžia ir užsičiaupt!! Spalio vidurys viską sudėlios į vietas. Rinkimams boikotas!!! Užtenka, prisivadovav!!!!
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų