Covid-19 mokslo metų nenutolino: prasidės rugsėjo 1-ąją, tikėtina, kad moksleiviai grįš į klases

Nauji mokslo metai šiemet prasidės rugsėjo 1-ąją. Tuo metu aukštosios mokykloms mokslo metus siūloma vėlinti. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) neatmeta galimybės, kad šiais mokslo metais moksleiviai turės galimybę sugrįžti į klases.

Tai Vyriausybėje trečiadienį patvirtino ŠMSM kancleris Tomas Daukantas.

„Mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinio ugdymo mokyklose prasidės rugsėjo 1-ąją. Aukštojo mokslo mokyklose, kolegijose, universitetuose pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduojama pavėlinti“, – ministrų kabineto pasitarime kalbėjo T. Daukantas.

Mokslo metus pirmakursiams siūloma vėlinti dėl to, kad studijų sutartys šiemet pasirašomos rugsėjo pradžioje.

Portalas tv3.lt primena, kad kiek anksčiau švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius aukštosioms mokyklos rekomendavo mokslo metus šiemet pradėti rugsėjo 14 dieną.

Ruošiasi visiems scenarijams

Kalbėdamas apie tai, kaip ministerija ruošiasi naujiems mokslo metams, T. Daukantas teigė, kad „esame pasiruošę įvairiems scenarijams, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos“.

Ministerija rengiasi visiems trims scenarijams, kurie priklausys nuo epidemiologinės situacijos: įprastam ugdymui, mokymui nuotoliniu būdu arba derinant įprastą ugdymą su nuotoliniu.

Atsižvelgiant į esamą epidemiologinę situaciją labiausiai tikėtina, kad mokiniai bus ugdomi grupėse ir klasėse, laikantis nustatytų sveikatos saugos reikalavimų.

Tačiau išliekant kad ir mažiausiai tikimybei dėl mokymosi nuotoliniu būdu, ruošiamasi ir šiam scenarijui. Todėl planuojamas papildomas mokyklų finansavimas, kad jos galėtų apsirūpinti informacinių technologijų  priemonėmis, taip pat tobulinti mokytojų skaitmenines kompetencijas. Tam numatoma skirti 12 mln. eurų.

Rugpjūčio antroje pusėje, kai mokyklų vadovai ir mokytojai grįžta po atostogų, numatyti seminarai, mokymai, kaip dirbti su IT sistemomis ir mokomosiomis platformomis.

Ministerija daugiau informacijos apie mokslo metus ketina pateikti kitą savaitę.


Rašyti komentarą...
E
Evelina
2020-07-29 16:48:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jus nepagalvojot apie mus pačius mokinius ? Mums patiems to reikia( sugrįžimo į mokyklas) nes mes patys protejam tiek nuo nuotolinio tiek nuo perdeto tėvų dėmesio jau. Mes irgi žmonės ir norim gyventi normalu socialinį gyvenimą, susitikti su draugais, pagaliau į režimą įeiti, o ne namie sėdėti, keltis kada nori, gulėti lovose ir klausytis nuotoliniu pamokų, arba išvis į jas neprisijunkti. Kai į mokyklą eidavom tai bent zinodavom ko ateinam, režimas būdavo, nuo kada iki kada reik išbūti mokykloje, kokiose pamokose, matyti mokytojus, bendraklasius, draugus gyvai, o ne per ekranus. Jus tėvai bent į Darbus kai kurie iseinat o mes... Kaip durneliai namuose. Matosi kad turit pasenusi požiūrį.
Atsakyti
-38

V
Vilė
2020-07-29 15:01:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors tiek gerai,kad vaikai galės eit į mokyklą.Su tuo nuotoliniu mokymu pasidarytų zombiukai.Gal atsipeikes valdžia,kad neturi teisės uždrausti vaikams siekti žinių, mokintis.
Atsakyti
-38

e
ek
2020-07-29 14:46:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
nors tiek gerai
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų