• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmąsias rugsėjo dienas kai kuriose sostinės mokyklose lankėsi vakcinavimo komandos. Su vakcinomis nuo COVID-19 atvykę specialistai vakcinavo norinčius pasiskiepyti moksleivius. Vienoje mokykloje vizitas buvo atšauktas, tačiau kitos pasakoja sulaukusios ne tik moksleivių, bet ir jų tėvų susidomėjimo. Pasitaikė tokių tėvų, kurie vakcinuotis į mokyklą atvyko kartu.

Pirmąsias rugsėjo dienas kai kuriose sostinės mokyklose lankėsi vakcinavimo komandos. Su vakcinomis nuo COVID-19 atvykę specialistai vakcinavo norinčius pasiskiepyti moksleivius. Vienoje mokykloje vizitas buvo atšauktas, tačiau kitos pasakoja sulaukusios ne tik moksleivių, bet ir jų tėvų susidomėjimo. Pasitaikė tokių tėvų, kurie vakcinuotis į mokyklą atvyko kartu.

REKLAMA

Naujus mokslo metus Žemynos, Gabijos, S. Daukanto ir J. Basanavičiaus gimnazijos Vilniuje pradėjo kviesdamos savo moksleivius vakcinuotis nuo COVID-19. Dar praėjusią savaitę šiose mokyklose turėjo lankytis vakcinavimo komandos, kur moksleiviai galėjo pasiskiepyti.

Tėvai pasipriešino specialistų vizitui?

Vis dėlto specialistai atvyko ne į visas mokyklas, kur žadėta. Dieną prieš planuotą specialistų atvykimą Žemynos gimnazijos interneto svetainėje pasirodė pranešimas, kad specialistai neatvyks.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia pati žinutė pasirodė ir grupėje, vienijančioje Žemynos gimnazijos bendruomenę, tačiau čia buvo paminėta, kad specialistų atvykimas atšaukiamas dėl to, kad tam pasipriešino tėvai.

REKLAMA

„Sveiki, tėvų pageidavimu rugsėjo 2 d. skiepobuso prie Vilniaus Žemynos gimnazijos nebus. Norintys skiepytis gali esamuose centruose“, – gimnazijos administracijos vardu rašoma socialinių tinklų grupėje.

Po įrašu atsirado tėvų komentarų, besistebinčių, kad mokykla pakluso prieš skiepus nusiteikusiems tėvams, kiti linkėjo mokytojams kantrybės mokant tokių tėvų vaikus.

Portalas tv3.lt susisiekė su gimnazijos direktore Aldona Šventickiene. Ji aiškina, kad specialistų vizitą atšaukti buvo nuspręsta dėl to, kad gimnazija tiesiog nespėjo informuoti savo mokinių apie galimybę pasiskiepyti mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų mokiniai, ketvirtokai, trečiokai, antrokai (dvyliktokai, vienuoliktokai, dešimtokai – aut. past.) – jų labai daug yra pasiskiepijusių. Didžiausias srautas būtų pirmokų (devintokų – aut. past.), o pirmokai tik rugsėjo 1 d. atėjo į mokyklą. Mes nepažįstame tų vaikų ir jokio kontakto neturime su jais.

Su antrokais, trečiokais ir ketvirtokais mes kontaktuojame per „TAMO“ dienyną, o pirmokai neįtraukti į „TAMO“. Mes neturime jokio kontakto ir paprašėme, kad atšauktų“, – tv3.lt aiškina A. Šventickienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak gimnazijos direktorės, specialistai su vakcinomis turėjo atvykti rugsėjo 2 d. 8 val. ryte, todėl suabejota, ar tokiu laiku pavyks sukviesti jauniausius gimnazijos mokinius skiepytis.

„Juolab, kad pirmokai neturi 16 m. ir turi ateiti su tėvais. Atšaukėme dėl to, bet mūsų vaikai eina skiepytis, turime didelį procentą ir nesame prieš“, – sako A. Šventickienė.

Vis dėlto direktorė pripažįsta, kad tam tikras tėvų pasipriešinimas kovos su koronavirusu priemonėms jaučiamas.

REKLAMA

„Tėvų yra visokių, tokie pavieniai. Šiandien (kalbėjome penktadienį – aut. past.) vienas tėtis atėjo parašęs raštą apie tai, kodėl mes atsiuntėme informaciją, jog pirmadienį testuosime. Sakau, jeigu jūs nesutinkate, tai pažymėkite apklausoje, kad nesutinkate testuotis ir problema išspręsta.

Didelė dalis vaikų po pirmo skiepo arba po antro skiepo praėjusios kelios dienos – tokius mes testuojame. Yra pavieniai (tėvai – aut. past.), jie laiškus mums rašo, tai pasijuokiame ir viskas“, – sako A. Šventickienė.

REKLAMA

Kuo daugiau galimybių, tuo geriau

Tą pačią dieną specialistai su vakcinomis apsilankė ir kitoje sostinės mokykloje – Gabijos gimnazijoje. Mokyklos direktorė Vilija Klimavičienė sako, kad skiepytis tądien ėjo ir gimnazijos mokiniai, ir darbuotojai.

Vizitą mokyklos bendruomenė, pasak direktorės, vertino palankiai.

„Manau, kad kuo daugiau galimybių, tuo geriau. Tai labai priklauso nuo šeimos – jei šeima apsisprendžia skiepytis, skiepysis ir kažkur kitur. Čia atsirado dar viena galimybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvo ir taip, kad vaikai jau pasiskiepiję vieną kartą, o antram kartui jau buvo registruoti kitose vietose ir neatvyko čia“, – tv3.lt pasakoja V. Klimavičienė.

Direktorė sako, kad nuo COVID-19 yra pasiskiepijusi ir didžioji dalis mokytojų. Statistikos departamento duomenimis, nuo koronaviruso yra pasiskiepiję 80–89 proc. mokyklos darbuotojų, tačiau V. Klimavičienės teigimu, mokytojų vakcinacijos lygis gimnazijoje siekia 98 proc.

„Net jei ir nesivakcinuoja, yra tam tikros priežastys, sakykime, gydytojų rekomendacijos. Nėra taip, kad šiaip sau nenori“, – sako V. Klimavičienė.

REKLAMA

Gimnazijos direktorė teigia, kad tėvų pasipriešinimo dėl skiepijančių specialistų vizito mokykla nesulaukė. Ir tėvai, ir moksleiviai žinojo apie galimybę pasiskiepyti, tie, kas norėjo, vakciną gavo.

„Kiek pasinaudojo, tiek džiaugiamės“, – teigia V. Klimavičienė.

Poreikio antrai tokiai akcijai nematytų

Vakcinavimo komanda praėjusią savaitę lankėsi ir S. Daukanto gimnazijoje. Gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė sako, kad specialistų vizito metu buvo paskiepyta 10 gimnazistų.

REKLAMA

Vakcinuotis galėjo ir gimnazijos darbuotojai, tačiau skiepytis niekas iš jų nėjo, mat, kaip sako direktorė, visi yra pasiskiepiję.

„Juk niekas prievarta neveda. Mes informavome, ramiai pranešėme, kad jeigu neturi 16 m., reikia su vienu iš tėvų atvykti. Kam virš 16 m., atrodo, nieko nereikėjo. Visi buvo informuoti, ir tėvai, ir vaikai.

Mes prašėme, kad iš anksto pasakytų, kas bus, nes nežinojome, kiek norės, ar yra norinčių, buvo užsirašę 10, 10 ir pasiskiepijo“, – tv3.lt pasakoja J. Knyvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak gimnazijos direktorės, pasipiktinusių tėvų skundų dėl specialistų vizito mokykla nesulaukė. Bendruomenės reakcija buvo neutrali, kas norėjo, galimybę pasiskiepyti priėmė.

Vis dėlto poreikio antrai tokiai pačiai akcijai J. Knyvienė nemato.

„Nelabai matau prasmės, nes pas mus jau yra pasiskiepiję daug vaikų – 73 proc. gimnazijos mastu. Nelabai manau, kad reikia daugiau, nebent prieš žiemą, jei kažkas keisis ir atsiras norinčių. Reikia žiūrėti į poreikį“, – teigia J. Knyvienė.

REKLAMA

Skiepytis atvyko ir tėvai

Skiepijimo komanda praėjusią savaitę lankėsi ir Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijoje. Direktorė Fausta Gulbinienė sako, kad specialistų vizito metu paskiepyta beveik 40 moksleivių.

Be to, vakcinuotis mokykloje atvyko ir keletas tėvų. Gimnazijoje besiskiepijančių darbuotojų nebuvo, mat visi, kurie gali skiepytis, jau yra vakcinuoti.

Nors dalis tėvų į akciją žiūrėjo palankiai, sulaukta ir nepasitenkinimo.

„Ir pas mus kai kurie tėvai reiškė savo nuomonę – kaip apskritai visuomenėje, taip ir mokykloje. Buvo reportažas iš mūsų gimnazijos, tie tėvai, kurie kalbėjo, pozityviai kalbėjo apie vakcinaciją. Nuomonių yra visokių“, – tv3.lt komentuoja F. Gulbinienė.

REKLAMA

Gimnazijos direktorė sako negalinti pasakyti, ar poreikis dar vienai panašiai akcijai mokykloje būtų.

„Reikėtų klausti bendruomenės, ar dar būtų norinčių. Man regis, pas mus penktadienį akcija praėjo sėkmingai“, – teigia F. Gulbinienė.

Savivaldybė: vizitai tęsis

Kaip tv3.lt nurodo Vilniaus savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Paulius Vaitekėnas, per keletą praėjusios savaitės dienų sostinės gimnazijose nuo COVID-19 paskiepyta apie pusšimtis moksleivių. Taip pat skiepijosi ir keletas gimnazijų darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė praneša, kad vakcinacija mokyklose tęsiama ir šią savaitę. Vakcinuotis bus kviečiami Fabijoniškių, Radvilų, Žvėryno ir A. Kulviečio klasikinė gimnazijos.

„Vyresniems nei 16 m. moksleiviams pakanka turėti asmens dokumentą, o jaunesni (nuo 12 m.) moksleiviai gali pasiskiepyti tik su vienu iš tėvų (reikalingas vaiko gimimo liudijimas arba pasas ir tėvo ar mamos asmens dokumentas)“, – primena P. Vaitekėnas.

Savivaldybė nurodo, kad sveikatos priežiūros specialistų komanda rugsėjo 6 d. (pirmadienį) skiepys Fabijoniškių gimnazijoje (nuo 8–10 val.), Radvilų gimnazijoje (11–13 val.).

Rugsėjo 7 d. vakcinacija vyks Žvėryno gimnazijoje (8–10 val.), A. Kulviečio klasikinėje gimnazijoje (11–13 val.). Moksleiviai bus skiepijami pamokų ir pertraukų metu. Pasiskiepyti kviečiami ir netoli šių gimnazijų įsikūrusių gretimų mokyklų moksleiviai.

Vilniuje šiuo metu jau pasiskiepijo beveik pusė (45,9 proc.) 12–15 metų vaikų ir trys ketvirtadaliai (75,6 proc.) 16–24 metų jaunuolių.

Tai vakcinavimas prievarta, naudojant bejegę būseną, naudojant padėtį prieš asmenis ir tai nusikaltimas žmoniskumui, genocidas. Reikia siekti bausmės nusikaltėliams per teismus.
Vaikai statistiškai nei serga, nei miršta, bet šita bailių ir parsidavėlių tauta nesupranta, nemoka skaityti statistikos. Saugotis reikia tik tiems, kurie yra rizikos grupėje. Tokia yra visų užkrečiamų ligų prevencija ir logika.
Mokytojai tokie pat parsidaveliai kaip ir visi politikai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų