Mokesčių inspekcija paskelbė, kada gyventojų kišenes pasieks permokos Papildyta 10.23 val.

Gyventojų pajamų mokesčio permokas Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) deklaracijas pateikusiems asmenims pamažu pradės grąžinti nuo gegužės 20 dienos. VMI praneša, kad pirmosios nedidelės išmokos pasieks nedidelį skaičių žmonių.

„Pradėsime nedideliais mastais, pradėsime kitą savaitę. Planas yra gegužės 20 dieną išleisti pirmąsias sumas. Tai tikrai nebus didelės sumos nedideliam žmonių skaičiui. Tiesiog turime paleisti patį procesą, išbandyti ir jį sklandžiai pradėtą toliau pilnu tempu tęsti iki liepos 31 dienos“, – žurnalistams Vyriausybėje antradienį sakė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Permokos visada pirmiausia grąžinamos tiems gyventojams, kurie deklaracijas pateikia laiku, be klaidų, o VMI permokų grąžinimo sąrašus sudaro atsitiktine tvarka.

Šiuo metu VMI jau sulaukė kiek daugiau nei 808 tūkst. deklaracijų.

„135 tūkst. žmonių yra deklaravę, kad sumokės 45 mln. eurų. O beveik 500 tūkst. žmonių deklaravo ir tikisi susigrąžinti 110 mln. eurų“, – sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.

Ji taip pat priminė, kad šiemet asmenys, kurie pernai patyrė išlaidas būsto ar automobilio remontui, mažamečių vaikų priežiūrai, gali susigrąžinti dalį sumokėto GPM. 

„Iki vasario mėnesio mes tokių prašymų jau buvome gavę per 11 tūkst. Juose žmonės yra pareiškę galintys susigrąžinti apie 1 mln. eurų. Tačiau tie, kurie to nepadarė iki vasario 15-osios, dabar sėkmingai gali padaryti, teikdami šią metinę deklaraciją“, – sakė VMI atstovė.

Portalas tv3.lt primena, kad deklaravimas šiemet pradėtas dviem etapais: nuo balandžio 15 d. pajamas pradėjo deklaruoti savarankiškai dirbantys gyventojai, nuo balandžio 22 d. – visi gyventojai. Pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas šiemet – liepos 1 d.

Pernai VMI 691 tūkst. gyventojų grąžino apie 105,5 mln. eurų GPM permokos, o 391 tūkst. gyventojų deklaravo virš 176 mln. eurų mokėtino pajamų mokesčio.


Rašyti komentarą...
S
Sigitas
2020-05-12 09:55:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada bus priimami žmones ne internetu nes su savo vedlių nieko neina suprasti
Atsakyti
-2

T
Tatjana
2020-05-12 10:11:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki,tikrai lengva deklaruot su vedliu,bet kas nemoka naudotis tai sunku kazka sutvarkyt
Atsakyti
-2

S
Saulius6
2020-05-12 12:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš internetu deklaravau pajamas man nereikėjo vedlio aš kiekvienais metais internetu deklaruoju tai labai lengva buni namuose nereikia eiti vmi ir ten laukti eilėse po kelias valandas ,o namuose turintis interneta tai labai lengva ir patogu.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų