Vyriausybė meta gelbėjimo ratą verslui: leis mokėti tik penktadalį nuomos mokesčio Papildyta 9.47 val.

Nuo pirmadienio verslai gali teikti paraiškas gauti kompensaciją patalpų nuomai, pirmadienį Vyriausybėje pranešė laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Žygimantas Vaičiūnas.

„Nuo šiandien 15 val. bus galima teikti paraiškas daliniam nuomos mokesčio kompensavimui. Pirmiausia tai yra svarbu toms įmonėms, kurių veikla buvo uždrausta dėl karantino. Tai tos įmonės galės pasinaudoti 50 proc. nuomos mokesčio kompensacija. Taip pat yra sąlyga, kad bent 30 proc. nuolaidą suteiktų nekilnojamojo turto valdytojas, nuomotojas“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo Ž. Vaičiūnas.

Kad gautų kompensaciją, verslai turi atitikti dvi sąlygas: karantino metu jų veikla turėjo būti draudžiama, taip pat į kompensaciją negalės pretenduoti didžiosios įmonės, kurių metinės pajamos yra didelės.

„Į šią kompensaciją galėtų pretenduoti visos smulkaus ir vidutinio verslo įmonės, taip pat ir tos įmonės, kurių darbuotojų skaičius yra daugiau nei 250. Svarbu tai, kad šis kompensavimas kartu su nuomotojo nuolaida 30 proc. ir valstybės indėliu 50 proc. reikštų, kad nuomininkui reikėtų sumokėti ne daugiau nei 20 proc. nuomos mokesčio“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Subsidijavimas vyks pagal „solidarumo“ principą: maksimali subsidija – 50 proc. nuomos mokesčio – bus skiriama, jeigu nekilnojamojo turto valdytojas sutiktų padaryti bent 30 proc. nuolaidą. Todėl, kuo didesnę nuolaidą suteiks turto valdytojas, tuo mažesne dalimi reikės prisidėti nuomininkui.

Vyriausybė šiai priemonei skirs  iki 100 mln. eurų. Kompensacija bus skiriama dar du mėnesius po karantino pabaigos.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-05-04 12:21:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodėl duskriminuojamos įmonės kurios turi nuosavas patalpas? Joms ką, komunalinės paslaugos nekainavo karantino metu?
Atsakyti
0

x
xxx
2020-05-04 14:21:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai reikejo nuomoti is saves.
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-05-04 15:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paraiškas teikti kam? Invegai???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų