Darbo rinka atsigauna: gegužę įdarbinimų skaičius viršija atleidimų skaičių Papildyta 9.46 val.

Pirmosiomis gegužės dienomis Lietuvoje įdarbinamų asmenų skaičius pralenkė atleidžiamų asmenų skaičių, ketvirtadienį Vyriausybėje pranešė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas. Tuo metu nedarbo lygis šalyje išliko stabilus.

„Įprasta, kad pirmosiomis mėnesio dienomis yra daug daugiau įdarbinimų nei atleidimų. Tačiau gegužės 5 d. jau stebime keturių dienų seriją, kai įdarbinimai viršija atleidimus. Tokios pozityvios serijos nebuvo nuo karantino pradžios

Gegužės 5-ąją įdarbinimai viršijo atleidimus beveik 5 tūkst. asmenų. O nuo gegužės 1-osios įdarbinimų yra 6 tūkst. daugiau nei atleidimų“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė L. Savickas.

Gegužės 6 d. registruotų bedarbių skaičius sumažėjo daugiau nei 600 asmenų, o registruotų bedarbių santykis su darbingo amžiaus gyventojais išliko stabilus – apie 11,3 proc.

„Iš šių skaičių mes tikriausiai galime pasidaryti išvadą, kad tą pirmąjį efektą Covid-19 situacijos ekonomikai mes jau pastebėjome, skaičiai pradeda stabilizuotis“, – sakė L. Savickas.

Apsispręs dėl paramos

Portalas tv3.lt primena, kad Seimas ketvirtadienį balsuos dėl skubios krizės laikotarpio valstybės finansinės pagalbos darbuotojams bei darbdaviams, taip pat savarankiškai dirbantiems asmenims. 

Pataisomis siūloma, kad pirmus du mėnesius valstybė padengtų prastovoje esančio darbuotojo darbo užmokesčio dalį, neviršijančią MMA – ji dabar siekia 437 eurus į rankas, o vėlesnius du mėnesius subsidija siektų 50 proc., o paskutinius du mėnesius – 30 proc.  

Jeigu įmonės būtų įtrauktos į potencialaus augimo įmonių sąrašą, jos galėtų pasinaudoti 100-30 proc. subsidija darbuotojų algoms – ji siektų 303,5 euro iki 1 214 eurų (iki mokesčių).

Planuojama, kad ši priemonė pasieks 210 tūkst. darbuotojų, jai numatoma skirti 380 mln. eurų. 

Pataisomis be kita ko numatomos paskatos žmonėms, iškritusiems iš darbo rinkos, persikvalifikuoti, steigti papildomas darbo vietas dirbantiems pagal individualią veiklą.  

REKLAMA

Taip pat numatoma pusę metų  skirti darbo paieškos išmoką – negaunantiems nedarbo išmokos ji siektų 200 eurų. Prognozuojama, kad darbo netekusių žmonių gali būti apie 200 tūkst. Paramai jiems būtų skirta apie 265 mln. eurų.  

Seimas apsispręs, ar didinti paramą savarankiškai dirbantiems gyventojams ir 257 eurų valstybės subsidiją mokėti ne tik per karantiną, bet ir du mėnesius po jo, be to, skirti subsidiją, kai dėl koronaviruso krizės įtakos jie nutars persikvalifikuoti, pakeisti veiklą ir sau įkurti naują darbo vietą – iki 11,5 minimalios algos (5 025,5 euro į rankas). 


Rašyti komentarą...
g
genocidui ne
2020-05-07 10:23:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugelis Es pilieciu, gaus 80% darbo uzmokescio vidutiniskai, tuo tarpu lietuvoje, tik 257 arba minimumas , tai vat klausimas, ta pati euro sajunga, bet lietuvos poltikai daro viska, kad tik kuo blogiau butu zmogui, uz tuos pinigus cia susimoki uz paskola, arba buto nuoma ir sedi ant bado, o karantinai vis pratesinejami, po 2 savaites, tai klausimas is ko zmonems gyventi ? lietuva jokiu raumenu po euro ivedimo neuzsiaugino, nes net biologinio karo metu , negali zmonem padeti su dezinfekciniais skysciais ir kitom apsaugos priemonem, turim pirkti pas oligarhus ir labai brangiai... PRIVALEJO bio karo metu but sumazintas pvm maistui max 5%, bet ne , nieko nebus padaryta, toliau vergauji ir dar pastoviai baime pompuojama, tai apgailetina fiasko verygos and co...
Atsakyti
-2

T
Tai jeigu viskas
2020-05-07 12:33:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip gerai, tai kam reikėjo tuos milijardus skolintis? Kad patys sau galėtų atlyginimus pasididinti?
Atsakyti
0

P
Pastebėjimas
2020-05-07 13:41:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikatos apsaugos min.vadovų atlyginimai buvo pakelti 1000 Eur, kurie ir taip gaudavo po 3000 - 4000 Eur ant popieriaus! O jūs likusieji išgyvenkit iš 200 Eur! Na kaip ne emigruoti iš tokios šalies?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų