• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lazdijų rajono merė Ausma Miškieninė antradienį savo feisbuko paskyroje prisipažino praėjusioje kadencijoje už kurą atsiskaičiusi 43 skirtingomis banko kortelėmis. Ji pažadėjo per 4,4 tūkst. eurų sugrąžinti į savivaldybės biudžetą.  

Lazdijų rajono merė Ausma Miškieninė antradienį savo feisbuko paskyroje prisipažino praėjusioje kadencijoje už kurą atsiskaičiusi 43 skirtingomis banko kortelėmis. Ji pažadėjo per 4,4 tūkst. eurų sugrąžinti į savivaldybės biudžetą.  

REKLAMA

„Jau kelios savaitės aktyviai bendradarbiaujame su projektu „Skaidrinam”. Esu įsitikinusi, kad judėti pirmyn galime tik kalbėdamiesi. Tą ir darome. Reaguojame į visas užklausas dėl duomenų teikimo (tiesa, gegužės pradžioje prašyta teikiamus duomenis nuasmeninti, nes jie bus viešinami, birželio pradžioje panorėta priešingai – nenuasmeninti. Pateikiame taip, kaip prašo – ir nuasmenintus ir ne, laikydamiesi įstatymo raidės). 

Taigi, kaip ir dauguma savivaldos kolegų, duomenis susijusius su kompensacinėmis išmokomis už 2019–2022 metus tuo metu dirbusiems tarybos pateikėme. Jaučiu pareigą šia informacija pasidalinti ne tik su projekto iniciatoriais, bet ir su savo rinkėjais bei kolegomis. 

REKLAMA
REKLAMA

Noriu atkreipti dėmesį, kad Lazdijų r. sav. Tarybos nariai iš visų Lietuvos savivaldybių 2019–2023 m. gavo vienas mažiausių kompensacinių įplaukų į savo sąskaitas: nuo 2019 04 15 iki 2021 04 02 – iki 150 eurų; nuo 2021 04 03 iki 2023 04 18 – 0,5 minimalios mėnesinės algos dydžio išmoka (~320 eurų). 

REKLAMA

Nieko nuostabaus, kad „Skaidriname” iniciatoriams įdomiausia, kokias išlaidas prašė kompensuoti tuo metu mero ir tarybos nario pareigas ėjusi Ausma, kas yra mano pasirašytose ataskaitose. Visų Lazdijų r. sav. tarybos narių ataskaitų atidžiai tikrai neperžiūrėjau, bet savo pasirašytas ataskaitas perverčiau. 

 Taigi, apie mano išlaidas: 

1. Prašiau kompensuoti tik kuro išlaidas. Per 4 metus iš viso kompensuota 10783,23 eurai – vidutiniškai 242 eurai mėnesiui. 

REKLAMA
REKLAMA

2. Esu rašiusi, kad kiek kilometrų nuvairavau per 2019–2023 m. kadenciją ir kokius automobilius vairavau. Tai patikrinti nesudėtinga. Kaip pavyzdį, pridedu automobilio „Škoda Superb“, kurį vairavau, serviso sudarytą aptarnavimo suvestinę - 2019 m. balandį pradėdama darbus jo rida buvo apie 15 tūkst., o kai su juo 2022 08 26 atsisveikinau, jis buvo nuriedėjęs jau 120 863 km. Mano šeima nedidelė, aš ir mano aštuonerių metų dukra, tad kitų vairuotojų be manęs nebuvo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Kurą pyliausi ir už jį atsiskaičiau tik Lietuvoje, dažniausiai Lazdijuose ir Seirijuose. 

4. Apmokėjau grynaisiais arba banko kortele“, – feisbuke rašė Lazdijų rajono merė. 

Ji pripažino iš tiesų per 4 metus už kurą atsiskaičiusi 43 skirtingomis banko kortelėmis.  

„Dabar aiškiai matoma ydinga praktika tuo metu atrodė rutina, kuriai skirti laiko atrodė neverta, visada buvo svarbesnių darbų ir pareigų. Dabar taip neatrodo. Visi matome, kad tiek nacionaliniu lygiu, tiek savivaldoje jau vyksta dideli pokyčiai, kad tokios situacijos nepasikartotų. 

REKLAMA

Grįžtant prie klausimo, kurį tikiu, kad gausiu artimiausiu metu – ar aš pasisavinau/paprašiau savivaldybės kompensuoti išlaidas, kurių nepatyriau arba neturėjau teisės kompensuotis? Ne. Kompensuotos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir jos neviršija numatytos didžiausios sumos. Ar yra neatidumo klaidų ataskaitose ir pačioje sistemoje? Taip. Dėl to, siekdama išvengti neteisingų interpretacijų ir vertinimų visą išlaidų sumą, kuri yra įtraukta į ataskaitas ir apmokėta banko kortelėmis iki metų pabaigos grąžinsiu į savivaldybės sąskaitą. Tai bus 4418,48 eurų. Išlaidų savivaldybė patiria daug, kam skirti šias lėšas nuspręs tarybos nariai metų pabaigoje. 

Projektas „Skaidriname”, turbūt, dar tik įsibėgėja, bet išmoktos pirmosios pamokos praktikoje naudingos jau dabar. Kodėl? Todėl, kad tai, kas susiję su tarybos narių išlaidomis, tiek savivaldybės atsakingų asmenų, tiek pačių tarybos narių, stebima lyg per padidinamąjį stiklą, o teisės aktų pokyčiai Seime reglamentuojantys tarybos narių darbo apmokėjimą jau įvyko arba vyksta. Svarbiausia, kad sprendimai būtų pamatuoti ir realiai įgyvendinami“, – rašė A. Miškinienė. 

Tai ponia merė rausėsi arba kitų prašė iš šiukliadėžių rinkti čekius. Sugauta vaidina sąžiningą,nors dabar kyla klausimas kaip su tokia morale ji priiminėjo kitus sprendimus.Nes taip nebūna kad žmogus tik vienu metu būna sąžiningas, kitu ne.Ir atsivertimas sugavus.Gudri moteriškė ir tiek,nuo Karbauskio persimetė prie Skvernelio ir neaišku prie ko dar persimes.
Nusiunti klapčiuką į benzino kolonėlę susitarti (galimai už atlygį), kad operatorė rinktų kasos čekius žmonių kurie atsiskaitė kortele ir nepasiėmė čekio, todėl tegu valdžios vagys nekliedi apie ydingą praktiką- vagys turi sėdėti kalėjime, ten tikrai bus rutina...
Šiaip tai reikėtų trauktis iš pareigų. Nesu girdėjęs, kad kas nors turėtų 43 skirtingas banko korteles. Apgailėtina ir nepateisinama.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų