Mirė pirmosios nepriklausomos radijo stoties įkūrėjas Rimantas Pleikys

Lietuva neteko pirmosios nepriklausomos radijo stoties įkūrėjo Rimanto Pleikio. Vyras mirė būdamas 63-jų metų.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienio rytą reiškia užuojautą dėl žurnalisto, kovotojo už informacijos laisvę,  pilietinės visuomenės kūrėjo, buvusio Seimo ir Vyriausybės nario Rimanto Pleikio mirties.

„Netekome vieno iš laisvosios Lietuvos žurnalistikos pradininkų, žmogaus, kuris siekė kurti ir stiprinti demokratijos pamatus, kuo greičiau įdiegti moderniuosius komunikacijos principus, suprato žodžio laisvės ir atsakomybės svarbą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams, bendražygiams – visiems, kuriems Rimantas buvo, yra ir bus profesionalios žurnalistikos ir tikro žmogiškumo pavyzdžiu“, – sakoma premjerės užuojautoje.

Dar sekmadienį užuojautą išreiškė ir Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ji Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą žurnalisto, buvusio VII-ojo Lietuvos Resublikos Seimo ir VIII-osios Lietuvos Respublikos Vyriausybės nario Rimanto Pleikio artimiesiems.

„Įkūręs pirmąsias nevalstybines radijo stotis Lietuvoje, Rimantas Pleikys tapo vienu iš informacinio Lietuvos sąjūdžio lyderių. Jis rodė pilietiškumo ir drąsos pavyzdį tiek lemtingąjį 1991-ųjų sausį, tiek vėliau, prisiimdamas atsakomybę darbui Seime ir Vyriausybėje. Rimanto Pleikio nuveikti darbai liks vertingu palikimu mūsų šaliai ir įkvėpimu jos žmonėms“, – teigia Lietuvos parlamento vadovė.

Sunkią netekties akimirką Seimo Pirmininkė Rimanto Pleikio artimiesiems linki stiprybės.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda reiškia nuoširdžią užuojautą dėl žurnalisto, politinio ir visuomenės veikėjo Rimanto Pleikio mirties.

„R. Pleikys savo gyvenimu įkūnijo veržlios, drąsios, permainų siekiančios iniciatyvos idėją. Kurdamas pirmąsias nepriklausomas radijo stotis ir joms vadovaudamas, jis ardė informacinį monopolį ir ruošė kelią naujoms žurnalistų kartoms“, – sakė šalies vadovas.

REKLAMA

Prezidentas pabrėžė, kad R. Pleikys liks Lietuvos žmonių atmintyje ir kaip atsakomybę už valstybės likimą prisiėmęs Seimo bei Vyriausybės narys.

Šalies vadovas pareiškė nuoširdžią užuojautą R. Pleikio artimiesiems, bendražygiams ir visai žurnalistų bendruomenei.

R. Pleikys 1957 metais gimė Vilniuje, vidurinę mokyklą baigė Druskininkuose, Vilniaus universitete įgijo žurnalisto specialybę.

Jis yra dirbęs Vilniaus universiteto Žurnalistikos katedros dėstytoju, Lietuvos radijo laidų užsieniui redakcijos bendradarbiu.

1989 metais R. Pleikys įkūrė pirmąją nepriklausomą radijo stotį „M-1“, 1990 metais – radijo stotį „Radiocentras“, 1990–1995 metais jis buvo „Radiocentro“ vyriausiasis redaktorius, 1995–1996 metais vadovavo televizijos „Kaunas plius TV“ Vilniaus redakcijai. 

1996–2000 metais R. Pleikys buvo Seimo nario, 1996–1998 metais vadovavo Ryšių ir informatikos ministerijai.


Rašyti komentarą...
K
Kodėl
2021-01-25 08:45:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gaila. Kokia priežastis? Kodėl apie ją nerašoma?
Atsakyti
-1

?
?
2021-01-25 09:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kodėl tai turi visiems rūpėti?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų