Mirė garsi rašytoja Riley: jos knyga – tarp perkamiausių Lietuvoje

Pasiekė liūdna žinia, kad po ketverių metų kovos su vėžiu mirė viso pasaulio skaitytojų mylima britų rašytoja Lucinda Riley, kurios ką tik pasirodžiusia „Septynių seserų“ septintąja knyga „Dingusi sesuo“ šiuo metu džiaugiasi įvairių šalių skaitytojai. Šiandien ši knyga pati perkamiausia daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje. 2017 metais L. Riley viešėjo Vilniaus knygų mugėje, o šiemet pasirodžius naujai knygai davė specialų Lietuvos skaitytojams skirtą interviu, kuris baigiasi rašytojos pažadu dar kartą atvykti į Lietuvą.

Žinią patvirtino L. Riley šeimos nariai, kurie skaitytojams siunčia šį laišką:

„Brangūs Lucindos draugai ir skaitytojai visame pasaulyje,

Su dideliu liūdesiu pranešame, kad šįryt rašytoja ramiai išėjo, apsupta mylimos šeimos. Suprantame, kad ši žinia gali sukrėsti daugelį žmonių, nežinojusių, jog Lucinda jau ketverius metus kovojo su vėžiu. Per tuos ketverius metus Lucinda parašė 5 romanus, o šią savaitę „Dingusi sesuo“ įvairiose pasaulio vietose užima pirmąją poziciją perkamiausių knygų sąrašuose. Lucinda palietė daugybės žmonių širdis – tiek tų, kuriuos sutiko savo gyvenimo kelyje, tiek tų, kurie vartė jos knygų puslapius. Kad ir ką bedarytų, ji spinduliavo meile, gerumu ir visuomet išliks mums įkvepiančiu pavyzdžiu. Visų svarbiausia – Lucinda mylėjo gyvenimą ir išnaudojo kiekvieną jo akimirką. Jos pačios žodžiais tariant: „Per šios kelionės atneštą skausmą ir džiaugsmą, išmokau svarbiausią gyvenimo pamoką ir esu už ją dėkinga. Ši akimirka – tai viskas, ką turime“.

L. Riley knygos išverstos į 37 kalbas, visame pasaulyje parduota 30 milijonų knygų egzempliorių, jos tampa pačiomis perkamiausiomis įvairiose šalyse, o Vokietijoje, Nyderlanduose, Pietų Afrikos Respublikoje, Naujojoje Zelandijoje, Švedijoje ir Norvegijoje L. Riley knygos atsiduria visų metų perkamiausių knygų sąrašo viršūnėje.

Britų žurnalistė, rašytoja, buvusi balerina, teatro, kino ir televizijos aktorė L. Riley gimė Airijoje, 24-erių pradėjo rašyti knygas. Pirmiausia sukūrė aštuonis istorinius meilės romanus Lucindos Edmonds vardu, o labiausiai pasaulyje L. Riley išgarsino romanų ciklas „Septynios seserys“. Ciklas pasakoja įvaikintų seserų istorijas ir yra paremtas mitu apie garsųjį Plejadžių žvaigždyną. L. Riley sako, kad norėjo įamžinti ankstesnių kartų moterų pasiekimus ir tvirtumą, o šis ciklas patraukė, nes, pasak mitologijos, visos seserys buvo ypatingos ir stiprios moterys. Ką tik lietuviškai pasirodė septintoji ciklo knyga „Dingusi sesuo“, o pavasarį rašytoja pasidalijo žinia, kad laukia ir aštuntoji knyga, atskleidžianti tėčio Atlanto istoriją. Pagal „Septynias seseris“ šiuo metu kuriamas televizijos serialas.

L. Riley bibliografija labai turtinga, didelio populiarumo sulaukė ir rašytojos romanai „Orchidėjų namai“, „Drugelių kambarys“, „Mergina iš Italijos“, „Levandų sodas“, „Meilės laiškas“, „Vidurnakčio rožė“, „Mergaitė ant jūros skardžio“, „Helenos paslaptis“, „Angelų medis“. Drauge su sūnumi L. Riley pradėjo rašyti vaikams skirtą knygų seriją, kuri Kalėdoms pasirodys lietuviškai.


Rašyti komentarą...
L
La
2021-06-11 22:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabi rašytoja,labai gaila.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų