Ministrė: siūlymas drausti rūkyti balkonuose – geras, bet sunkiai įgyvendinamas

 Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako pritarianti idėjai uždrausti rūkyti balkonuose, tačiau pripažįsta, kad įgyvendinti tokį draudimą būtų labai sudėtinga.

„Pasiūlymas geras, ir ne vienas pritarė, kad būtų labai teisinga, nes skundai yra rašomi, kad rūkymas balkone ar koridoriuje vargina nerūkančiuosius, bet turime realiai žiūrėti, ar galėsime įstatymą įgyvendinti, ar ne. Jei ne, geriau tokių projektų neteikti, ir mes šiuo atveju pasisakėm - pritariame tikslams, bet įgyvendinti jį būtų sudėtinga“, - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė RŠalaševičiūtė.

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui uždrausti rūkyti automobilių salonuose, jei juose yra vaikų, bet nematė galimybių uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose.

„To neįmanoma padaryti, sudėtinga kontrolė, kitas dalykas, nupaveikslavus pilietį, kuris rūko balkone, reikėtų identifikuoti asmenį, o tas pažeidimas, kai rūko balkone, būtų administracinis, šių pažeidimų metu asmuo gali į savo privačią erdvę neįsileisiti norinčių nustatyti tapatybę“, - kalbėjo ministrė.

REKLAMA

Tabako kontrolės įstatymo pataisos projektą dėl draudimo rūkyti šalia vaikų mašinose yra parengęs Seimo narys konservatorius Sergejus Jovaiša. Projektas gavus Vyriausybės išvadą toliau bus svarstomas parlamente.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų