Ministrė Rimantė Šalaševičiūtė nori trauktis su trenksmu: skundžia teisėsaugai Vilniaus universitetinę ligoninę

Iš pareigų besitraukianti sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičūtė pastarosiomis savaitėmis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), Darbo inspekciją ir kitas institucijas ragindama įvertinti galimus pažeidimus Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje.

R. Šalaševičiūtė sako, kad ministeriją pradėti patikrinimus ligoninėje praėjusių metų pabaigoje paskatino teismų sprendimai, kuriais pripažinti pažeidimai ligoninei rengiant maitinimo konkursą ir atleidžiant darbuotoją.

Atsistatydinimo pareiškimą kitą savaitę premjerui planuojanti įteikti ministrė sako gruodį siūliusi partijos kolegai socialdemokratui Algimantui Pamerneckui trauktis iš ligoninės vadovo pareigų, o platus ligoninės patikrinimas, kurį ministerija vadina ligoninės veiklos analize, pradėtas jam atsisakius atsistatydinti.

Ministerijos komisija ligoninėje dar turėtų dirbti iki kovo pabaigos, tačiau ministrė jau dabar nusprendė kviesti į šią įstaigą teisėsaugą ir kitas tarnybas.

„Ten, kur jau buvo nustatyti, mūsų specialistų nuomone, pažeidimai, yra parašyti raštai į STT prašant atlikti tam tikrus patikrinimus: pirmiausia dėl konkursų organizavimo tvarkų antikorupcinio vertinimo. Yra labai neaiškiai vykdomi konkursai, (...) daroma prielaida, kad galimai pažeidžiamas lygiateisiškumo principas“, - BNS aiškino ministrė.

REKLAMA

Pernai Vilniaus apygardos teismas bei Apeliacinis teismas pripažino, kad ligoninė, ligonių maitinimo konkurso nugalėtoja pasirinkdama bendrovę „Dussman Service“, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą.

Į STT dėl šios ligoninės ministerija buvo kreipusis ir vasarą - po apygardos teismo sprendimo dėl maitinimo konkurso, tačiau tuomet naujas ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas. Anot STT atstovo Ruslano Golubovo, tuomet apsiribota nurodymu korupcijos prevencijos valdybai imtis prevencijos priemonių. Naujo ministerijos kreipimosi STT kol kas dar nevertino, BNS sakė R.Golubovas.

R.Šalaševičiūtė taip pat sako Darbo inspekcijos paprašiusi įvertinti ligoninės sutartis su darbuotojais. Vilniaus visuomenės sveikatos centro paprašyta įvertinti sutartį dėl murusiųjų transportavimo ir laikymo paslaugų teikimo su bendrove „Ligamis“. Vilniaus teritorinės ligonių kasos yra prašoma atlikti neplaninį patikrinimą ir įvertinti, ar 2015 metais šioje ligoninėje nebuvo renkamos neteisėtos priemokos už paslaugas, kurios turėjo būti teikiamos nemokamai. SAM Vidaus audito skyriui pavesta išnagrinėti 2015 metų ligoninės darbuotojų darbo apmokėjimą.


Rašyti komentarą...
P
Puolimas tęsiasi
2016-02-06 12:11:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rimantė Šalaševičiūtė griauna socialdemokratų partijos pamatus
Atsakyti
0

S
Senis-Pagonis
2016-02-06 13:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va ir prasidėk su bobomis
Atsakyti
0

u
uteniškis
2016-02-06 13:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kų tu... Jų ir šetonas nenuspardys na lovia ,brač.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų