Tai ministras BNS pareiškė po to, kai „Rosatom“ savo tinklalapyje paskelbė, kad liepos 10 dieną įvykęs incidentas, kai nukrito reaktoriaus korpusas, neturėjo įrangai jokių pasekmių.
„Rosatom“ vietoje reiktų gelbėti ne savo reputaciją, o su visa atsakomybe susirūpinti šito objekto kokybe. Tai, kad mes sužinome apie visus tuos įvykius iš jų tinklapio, arba iš spaudos, kaip anksčiau buvo, o ne tiesiogiai, tai rodo tendenciją, kad arba stengiamasi nuslėpti kažkokius įvykius, arba jiems išaiškėjus, bandoma juos sumenkinti. Tai užsitarnauti pasitikėjimą labai sudėtinga yra. Jei iš tikrųjų tikslas įtikinti, kad statoma kokybiškai, reiktų vengti pareiškimų kaip iš Baltarusijos vadovybės statyti greičiau, pigiau“, - BNS sakė L.Linkevičius.
Jis pakartojo, kad vienintelis būdas užtikrinti saugumą yra tarptautinių ekspertų stebėsena Astravo AE.
„Technikai, ekspertai labiau galėtų analizuoti, bet atominėje energetikoje svarbus kiekvienas milimetras ir kiekvienas nuokrypis gali turėti skaudžių pasekmių. Tad kas bevyktų, be nepriklausomos stebėsenos tikrai vargu ar galėsime nors kiek ne tai, kad nusiraminti, bet suvokti proceso eigą, įsitikinti dėl saugumo“, - tikino ministras.
L.Linkevičius sakė, kad Lietuva iš Baltarusijos dar negavo informacijos nei dėl šio incidento, nei dėl ankstesnių incidentų.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas BNS pirmadienį sakė, kad „Rosatom“ paaiškinimai apie incidentą yra „vaikiški“.