Ministerijos akibrokštas ULAC: uždraudė kalbėti apie gripą ir koronavirusą

Pačiame gripo ir kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų sezono įkarštyje – netikėtas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimas. Pasirodo, nuo šiol pagrindinė šalies užkrečiamųjų ligų profilaktiką ir kontrolę organizuojanti ir vykdanti institucija – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras – nebegali teikti komentarų žiniasklaidai nei gripo, nei koronaviruso klausimais.

Portalui tv3.lt paprašius ULAC specialistų pakomentuoti dabartinę sergamumo gripu situaciją buvo sulaukta keisto atsakymo – tą jiems daryti esą uždraudusi SAM. Tokie patys nurodymai gauti ir dėl informavimo apie Kinijoje plintantį koronavirusą.  

SAM patvirtino tokius pasikeitimus, tačiau patikino, kad dėl to žiniasklaidos atstovams nerimauti nereikėtų. 

„Norėtume užtikrinti ir nuraminti, kad žiniasklaidai visa aktuali informacija bus teikiama kokybiškai ir operatyviai, kaip ir iki šiol“, – informavo sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

SAM informavo, kad dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) žiniasklaidai, suinteresuotoms institucijoms informaciją teikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). 

Iki šiol, atrodo, nesudarė keblumų tai, kad šią informaciją teiktų tiek NVSC, tiek ULAC specialistai. Juo labiau kad pastaroji įstaiga yra tarptautinis atstovas, visus duomenis perduodantis ir į tarptautinę sistemą.

Anot L. Bušinskaitės, tokie pokyčiai buvo reikalingi tam, kad mūsų šalies gyventojus pasiektų tiksli, patikima informacija ir kad ją teiktų ne kelios institucijos skirtingai interpretuodamos tas pačias temas ar problemas, o viena, arba konkreti SAM įpareigota institucija, šiuo atveju NVSC. 

„Pokyčiai inicijuoti įvertintus ankstesnę ilgametę praktiką, kuri rodo, kad informacijos teikimas tokiais pačiais klausimais tik iš skirtingų institucijų kartais įnešdavo sumaišties. Būdavo ir taip, kad tokiais atvejais SAM turėdavo inicijuoti koordinavimą tarp kelių institucijų, siekiant užtikrinti, kad nebebūtų skirtingai teikiama informacija. Juk taip neturi būti“, – aiškino ji.

REKLAMA

Ministro patarėjos pastebėjimu, toks sprendimas buvo priimtas ir siekiant optimizuoti gripo bei ŪVKTI epidemiologinės priežiūros vykdymą, užtikrinti, kad informacija būtų operatyviau ir efektyviau apibendrinama ir perduodama visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms. 

„NVSC yra pavesta koordinuoti gripo ir ŪVKTI duomenų srautą, kadangi NVSC ir surenka, ir apibendrina gripo bei ŪVKTI duomenis. Šis sprendimas leidžia atsisakyti funkcijų dubliavimo, užtikrinti aiškesnę gripo ir ŪKVTI epidemiologinę priežiūrą, sumažinti administracinę naštą ir aiškiai apibrėžti atsakomybę už informacijos teikimą“, – informavo ji.

Pasaulinė sveikatos organizacija gi laikosi pozicijos, kad informacija apie užkrečiamąsias ligas būtų skleidžiama naudojant kuo daugiau kanalų ir šaltinių, įvairiais būdais.

Dėl naujojo koronaviruso SAM Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje priimtas sprendimas, kad informacija koordinuojama per SAM Spaudos tarnybą. Priduriama, kad tai yra įprasta praktika tokiais atvejais siekiant, kad visus pasiektų naujausia, tiksli informacija.


Rašyti komentarą...
d
donau
2020-01-29 17:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, kada to eksperimentatoriaus Lietuvos žmonių sąskaita nebeliks ministro kėdėje
Atsakyti
-5

J
Jonas
2020-01-29 17:53:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
visa ši erzelynė rodo, kad SAM teikiama informacija propagandos tikslais yra filtruojama ir koreguojama taip, kaip reikia valdžios institucijoms. Liūdna, bet realybė tokia - visur cenzūra - valdžia geriau žino, ką privalo žinoti žmonės... Kitų specialistų nuomonė blokuojama. Turi būti VIENA tiesa... Tik neklystančiųjų...
Atsakyti
-5

J
Jonas/Šliauka
2020-01-29 17:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
DASIGYVENOM. Aršiau nei sovietų laikais.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų