Ministerija teigia nerenkanti informacijos apie skiepų nuo Covid-19 atsisakiusius medikus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia nerenkanti informacijos apie skiepų atsisakiusius medikus.

Anot jos, to nedaro ir pagrindinės šalies ligoninės.

„Tokios informacijos Sveikatos apsaugos ministerija ir penkios pagrindinės organizuojančios gydymo įstaigos nerenka. Mums aktualiausia informacija yra apie paskiepytus asmenis“, – BNS teigė SAM Spaudos tarnybos vedėjas Vytautas Beniušis.

Lietuvoje nuo COVID-19 skiepijimas vyksta pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą prioritetų sąrašą.

Šiuo metu prioritetine tvarka skiepijami medikai, aukščiausios rizikos pacientai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, savanoriai. Po jų vakcinavimo eilėje – mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose dirbantys asmenys, vaistinių darbuotojai ir kiti.

Po šių specifinių grupių, prioriteto tvarka bus skiepijami visi vyresni nei 65-erių gyventojai, pradedant nuo vyriausiųjų.

Kaip praėjusią savaitę BNS informavo Santaros klinikos, iš maždaug 6 tūkst. įstaigoje dirbančių žmonių pirmuoju skiepu paskiepyta apie 5 tūkst. asmenų. Tuo metu Kauno ligoninėje pirmąja doze paskiepyta 1,7 tūkst. iš maždaug 3 tūkst. darbuotojų.

Vakciną ligoninėse gavo visi norėję ir sutikę skiepytis, išskyrus sergančius ar persirgusius, taip pat negalėjusius to padaryti dėl įvairių priežasčių darbuotojus.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, nuo COVID-19 pirmąja vakcinos doze buvo paskiepyta kiek daugiau nei 58 tūkst., abiem – beveik 9 tūkst. žmonių.

Pernai spalį BNS užsakymu „Vilmorus“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad nuo koronaviruso skiepytųsi kas antras Lietuvos gyventojas, tiek pat lietuvių vakcinos atsisakytų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų