Meksika gaus 24 mln. rusiškos vakcinos nuo COVID-19 dozių

Meksika pirmadienį sutarė su Rusija, kad įsigis 24 mln. rusiškos vakcinos nuo COVID-19 „Sputnik V“ dozių, po pokalbio telefonu su Vladimiru Putinu paskelbė meksikiečių prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras.

A. M. Lopezas Obradoras, kuris sekmadienį paskelbė susirgęs COVID-19, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad padėkojo Rusijos prezidentui „už sprendimą atsiųsti mums 24 mln. vakcinos „Sputnik V“ dozių“.

Prieštaringai vertinamos rusiškos vakcinos dar nėra patvirtinusi atitinkama Meksikos institucija.

Vakcina, pavadinta pagal sovietų laikų dirbtinį Žemės palydovą, kritikuojama dėl to, kad buvo įregistruota dar prieš didelio masto klinikinius bandymus.

Jos kūrėjai yra sakę, kad „Sputnik V“ veiksmingumas yra didesnis nei 90 procentų. Rusija jau vykdo skiepijimo šia vakcina kampaniją.

Meksikos sveikatos apsaugos viceministras Hugo Lopezas-Gatellis anksčiau šį mėnesį nuvyko į Argentiną, kuri yra tarp šalių, jau naudojančių „Sputnik V“, pasidomėti jos patirtimi.

Meksikoje oficialiai užregistruota daugiau kaip 1,7 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir beveik 150 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų. Mirusių COVID-19 pacientų skaičius Meksikoje yra ketvirtas didžiausias pasaulyje po JAV, Brazilijos ir Indijos.

Šalis gruodžio 24 dieną pradėjo masinio imunizavimo kampaniją, kuriai naudoja JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ ir jos vokiečių partnerės „BioNTech“ vakciną, bet jos tiekimas kol kas ribotas.

Meksika taip pat leido naudoti „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurtą vakciną, kurią susitarė drauge su Argentina gaminti.

Pirmoji aktyvaus ingrediento siunta iš Argentinos atkeliavo praėjusią savaitę. Tikimasi, kad šią vakciną Meksikoje bus galima pradėti naudoti kovą.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2021-01-26 01:29:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Deja, Lietuva negaus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų