Sunkmetis neatpratino valstybės institucijų svarbias datas įamžinti brangiuose leidiniuose. Nors paskelbtas visuotinis taupymas, Užsienio reikalų ministerija (URM) nepagailėjo 45 tūkst. litų metraščiui, skirtam šalies įstojimo į Europos Sąjungą (ES) penkmečiui pažymėti.

Metraštis "Lietuva Europos Sąjungoje 2004 - 2008 m." dienos šviesą išvydo balandžio pabaigoje. Leidinyje minkštu viršeliu - politologų ir ekspertų įžvalgos, 2004 - 2008 metais pasakytos prezidento Valdo Adamkaus, premjero Gedimino Kirkilo, užsienio reikalų ministrų Antano Valionio ir Petro Vaitiekūno, ES pareigūnų kalbos. Knygoje taip pat spausdinamos trys Seimo priimtos rezoliucijos, kelios Vyriausybės veiklos integracijos į ES srityje apžvalgos bei Lietuvos narystės ES įvykių chronologija. Metraštį parengė ir išleido viešą konkursą laimėjusi viešoji įstaiga Europos integracijos studijų centras. Leidinį netrukus ketinama išdalyti viešosioms, valstybinių įstaigų bibliotekoms, universitetams.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos parlamentinės frakcijos seniūnas Jurgis Razma, kalbėdamas su LŽ, pripažino, kad nelengvu valstybei metu derėtų susilaikyti nuo panašių išlaidų. "Dabar išaiškėja panašių gana abejotinų mokesčių mokėtojų lėšų panaudojimo atvejų. Žinoma, tokia suma - 45 tūkst. litų - žiūrint iš paprasto mokesčių mokėtojo pozicijos yra didelė, - kalbėjo jis. - Turėtų būti atidžiai vertinama, ar šiuo metu tikrai reikia tokio leidinio."

REKLAMA

J.Razma spėjo, kad dėl to galbūt kalta buvusi politinių priešininkų Vyriausybė. "Leidinys galėjo būti užsakytas tuo metu, kai socialdemokratai švaistė pinigus į kairę ir į dešinę. Man nelengva būtų įsivaizduoti, kad taip spaudžiama taupyti URM būtų šiuo metu priėmusi sprendimą skirti tokią sumą", - tvirtino parlamentaras.


Rašyti komentarą...
S
Saulius
2009-05-06 08:10:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko norėt, jeigu URM turi tokį ministrą kaip Ušackas, kuris siūlė dabar nusipirkti lėktuvą Vyriausybei. Dabar jis jau manęs tikrai nenustebins.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų