Ministerija įspėja: gydymo įstaigoms reikia pasiruošti antrai koronaviruso bangai

Ruošdamasi galimai antrai koronaviruso bangai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kaupia valstybinį asmeninės apsaugos priemonių (AAP) rezervą, kurio užtektų dviem mėnesiams nepertraukiamo naudojimo. Turėti vieno mėnesio rezervą planuojama įpareigoti ir gydymo įstaigas bei savivaldybių administracijas.

Gegužės pradžioje SAM nurodė gydymo įstaigoms, kad nuo birželio 1 d. jos pačios turės organizuoti AAP pirkimą ir sandėliavimą. Jos buvo informuotos, kad darbuotojų saugumu ir reikiamų priemonių įsigijimu turės pasirūpinti įstaigų steigėjai, pavyzdžiui, ligoninės arba savivaldybės, rašoma SAM pranešime spaudai.

Dabar savivaldybes ir gydymo įstaigas sukaupti reikiamą kiekį rezervo siekiama įpareigoti įstatymų projektais, kurie šiuo metu pateikti svarstyti Vyriausybei. Juose numatyta, kad ūkio subjektai, įskaitant asmens sveikatos priežiūros įstaigas, kitos įstaigos ir savivaldybių administracijos bus įpareigotos apsirūpinti AAP kaupiant jų atsargas tam tikram laikotarpiui, taip užtikrinant darbuotojų saugumą ir nepertraukiamą įstaigų veiklą kilus pandemijai šalyje.

Tikimasi, kad šiuos teisės aktus Seimas priims rugsėjį.

AAP sąrašą, kiekius ir laikotarpį, kuriam turi būti kaupiamos atsargos, atskiru  teisės aktu  nustatys Vyriausybė arba kita įgaliota institucija. SAM siūlys Vyriausybei nustatyti privalomą atsargų sukaupimą 30 dienų laikotarpiui.

Padidėjus susirgimų skaičiui ir išaugus apsaugos priemonių poreikiui, iš pradžių bus naudojamas gydymo įstaigų turimas rezervas. Jam pasibaigus, įsijungtų savivaldybių administracijų aprūpinimo mechanizmas ir tik išnaudojus visas atsargas AAP būtų tiekiamos iš valstybės rezervo.

Planuojama, kad sudėjus gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės rezervo atsargas, apsaugos priemonių turėtų užtekti trims mėnesiams, net esant blogiausiam scenarijui.

SAM atviro konkurso būdu šiuo metu vykdo kaukių, respiratorių, kombinezonų, antbačių ir kitų priemonių pirkimą. Netrukus Lietuvą turi pasiekti paskutinės siuntos su AAP, anksčiau įsigytomis Kinijoje.

Asmens apsaugos priemonių atsargos, kaip ir kitos medicinos atsargos, yra kaupiamos pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymais patvirtintus rinkinių sąrašus.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-07-31 11:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul jau 5 bangai ruosiasi debilai
Atsakyti
-2

T
Tucka
2020-07-31 11:25:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
MINISTERIJA...AGURKYNAS... :D LIEPIA GYDYMO ISTAIGOM PRIIMT KUO DAUGIAU ZMONIU,O VIDURIUOJA DEL ANTROS,ISIVAIZDUOJAMOS BANGOS :D BL BL...LYG BUTU 8METIS MINISTRAS :D LOGIKOS NERASTA :)
Atsakyti
-6

L
Lilia
2020-07-31 12:06:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponas veriga į poliklinika eina žmonės kūrė jaučiasi blogai o žmonės turi stovėti eilei papulti į poliklinika skambini pas daktarą kad blogai registratūra sako dvi savaites laukit kaip laukt jejgu skauda ponas veriga kodėl kavinės dirba restoranai gal gierau poliklinikos pradėtų ar mies sieni.. Invalidai nereikalingi užtai nedirba poliklinika
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų