„MG Baltic“ prezidentą Darių Mockų užgriuvo nemalonių kaltinimų lavina. Prie vieno „Vilniaus prekybos“ vadovų Žilvino Marcinkevičiaus įtarimų, kad D. Mockus susijęs su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, prisijungė ir koncernas SBA, rašo „Lietuvos rytas“.

Vieno "Vilniaus prekybos" vadovų Žilvino Marcinkevičiaus žodžiai, jog kurti nacionalinį investuotoją trukdo koncernas "MG Baltic", o jo prezidentas Darius Mockus susijęs su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, sukėlė sprogimą.

Šiuos įtarimus "Lietuvos rytui" patvirtino dar viena galinga šalies verslo grupė - koncernas SBA, rašo "Lietuvos rytas".

Paslaptingosios "Status" verslo grupės savininkas, pernai nusižudęs Vladas Bieliauskas, kuris yra baigęs KGB mokslus Maskvoje ir tarnavęs specialiojo žvalgybos būrio vadu Sovietų Sąjungos ir Afganistano pasienyje, kartu su D.Mockumi yra brutaliai šantažavę SBA koncerną.

"Tada D.Mockus ir V.Bieliauskas atvirai veikė kartu. Bieliauskas reorganizavo bendrovę "Status alfa" į "Status ir partneriai". Jos veikloje aktyviai dalyvavo ir D.Mockus", - prisiminė SBA koncerno prezidentas Arūnas Martinkevičius.

"Nekart kalbėjomės su D.Mockumi, priminėme, su kuo jis susidėjo ir ėmėsi necivilizuotų, neteisėtų, padoriems verslininkams nebūdingų veiksmų. Glaudūs ryšiai su gerai žinomos biografijos asmeniu vertė įtarti, kad D.Mockus įsivėlė į Rusijos specialiųjų tarnybų rezgamą tinklą", - sakė Ž.Marcinkevičius.

REKLAMA

Vienai stipriausių šalies verslo struktūrų SBA koncernui 2000-2001-aisiais teko išgyventi sunkų periodą. Tuomet keletas koncerno akcininkų neišlaikė V.Bieliausko ir D.Mockaus spaudimo - turėjo parduoti apie 35 proc. SBA akcijų.

Dešimtys bylų įvairiose įmonėse, neslūgstantis dezinformacijos srautas, sukiršinti, nepatenkinti, nežinia ko siekiantys vadovai bei darbuotojai - tą patyrė SBA. Mainais už ramybę šantažuotojai pageidavo gauti sparčiai kylančią "Utenos trikotažo" įmonę - tuomet vertingiausią SBA dalį.

Verslininkams taip pat įsiminė ir D.Mockaus ryšiai su nusikalstamos grupuotės "Vilniaus brigada" tėvu Georgijumi Dekanidze. Jie abu kartu valdė "Vilniaus" viešbutį sostinės centre.

Be to, buvo užsiminta apie aktyvią paramą pašalintam prezidentui Rolandui Paksui, kurio dėka D.Mockui pavyko privatizuoti Kauno alkoholio gamybos bendrovę "Stumbras".

Anot "Lietuvos ryto", Valstybės saugumo departamentas išsiaiškino, kad "MG Baltic" koncernas prisidėjo rengiant planą, kurio tikslas - žlugdyti nacionalinio investuotojo kūrimą.


Rašyti komentarą...
V
Vytautas Matkėnas, Alytus
2010-07-04 22:21:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mockui. Jūs ir jūsų kompanija - elementari banditų gauja. Jei žmogus nužudomas parke, atimant iš jo 10 Lt, tai žmogžudystė. Jei nugalabijama elegantiškai, kaip tai padaryta su "Mitnija" - tai vadinama sušiktu verslu. Tikiuosi, dvėsi nuo panašus grobuonies rankos, kaip tai įvyko dabar, šunsnuki.
Atsakyti
-1

n
nesuprasi
2007-11-21 10:23:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel Rusijos spec tarnybu agentas taip nori padeti lietuvai zlugdydamas didziausia nepriklausomybes laikotarpio tautos apvogima?

Tai arba meluoja skaiciai/faktai/logika, t.y. viskas susije su tuo nacionaliniu investuotoju, ir is tikro tai yra GERA MINTIS, arbe meluoja Martinkevicius su Marcinkevicium.

Kazkaip skaiciai meluoja reciau, nei sitie du banditeliai...
Atsakyti
0

k
klm
2007-11-21 10:28:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip viskas slyktu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų