Meteorologai: savaitgalį Europą vėl pasieks Sacharos dulkių debesis

Dulkės ir smėlio dalelės iš Sacharos dykumos artėjantį savaitgalį vėl uždengs Europos padangę ir paveiks oro kokybę žemyne, penktadienį pranešė Europos Sąjungos palydovų stebėjimo tarnyba.

Jos duomenimis, vėjo prognozės rodo, jog savaitgalį iki ateinančią savaitę „didelis“ Sacharos dulkių kamuolys užklups Pietų Europą ir galiausiai pasieks net Norvegiją.

Anot ES klimato kaitos tarnybos „Copernicus“ vyresniojo mokslininko Marko Parringtono (Marko Paringtono), kaip ir per vasarį stebėtą panašų reiškinį, dulkės Europos padangėje tikriausiai bus matomos plika akimi.

„Dulkių kamuoliai iš dykumos gali nudažyti dangų raudonai, pabloginti matomumą arba palikti dėmių ant automobilių ir langų dėl dulkių nuosėdų. Tačiau šiuos padarinius sunku kiekybiškai numatyti net prieš keturias ar penkias dienas“, – pažymėjo jis.

Anot M. Parringtono, „didelė [dulkių] koncentracija“ tikriausiai paveiks orų kokybę ir darys tam tikros įtakos gyventojų savijautai.

„Copernicus“ duomenimis, ankstesnis, vasario pradžioje atkeliavęs dulkių debesis aptemdė padangę daugelyje Vakarų Europos regionų, atnešęs „kelis šimtus kartų“ didesnę kietųjų dalelių koncentraciją už įprastą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų