• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Merų rinkimų antrajame ture 34-iose savivaldybėse šeštadienį balsuoja rinkėjai namuose.

Merų rinkimų antrajame ture 34-iose savivaldybėse šeštadienį balsuoja rinkėjai namuose.

REKLAMA

Teisę balsuoti namuose šiose savivaldybėse turi per 332 tūkst. gyventojų, o tam registravosi beveik 60 tūkstančių, BNS informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.

Balsuoti namuose gali neįgalieji ir juos slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat sulaukę 70 ir daugiau metų rinkėjai. 

Balsavimas iš anksto jau baigėsi – sekmadienį į rinkimų apylinkę savo savivaldybėje atvykti negalėsiantys rinkėjai nuo antradienio iki ketvirtadienio turėjo galimybę balsuoti iš anksto savivaldybėse visoje Lietuvoje.

Taip pat nuo trečiadienio iki penktadienio balsavo rinkėjai specialiuosiuose punktuose ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo vietose.

REKLAMA
REKLAMA

Per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią merų rinkimų antrajame ture jau pareiškė kiek daugiau nei 83 tūkst. arba 6,25 proc. rinkėjų.

REKLAMA

Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis. Rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro.

Merai pakartotinai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

REKLAMA
REKLAMA

Dviejose savivaldybėse į antrąjį turą patekę kandidatai buvo išbraukti dėl jų teisę eiti pareigas valstybės tarnyboje apribojusių teismų nuosprendžių: Anykščių rajone pirmavęs „valstiečių“ kandidatas Kęstutis Tubis ir Visagine antroje vietoje buvusi „Laisvės ir teisingumo“ atstovė Dalia Štraupaitė.

Vis dėlto po palankių teismų sprendimų jie grąžinti į rinkimus.

Per pirmąjį turą merai buvo išrinkti 26-iose savivaldybėse. 

Surajevo draugeliai snukius iškišo. Siūlys rinkėjams bybius čiulpti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų