• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš antrąjį rinkimų turą dalies rajonų rinkėjams nėra aišku, iš kurių kandidatų jie galės rinktis. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) šalinant kandidatus, o teismui juos grąžinant, kyla chaosas.

Prieš antrąjį rinkimų turą dalies rajonų rinkėjams nėra aišku, iš kurių kandidatų jie galės rinktis. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) šalinant kandidatus, o teismui juos grąžinant, kyla chaosas.

REKLAMA

Kas čia vyksta, tv3.lt naujienų portalo laidoje diskutavo buvusi VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė ir politologė Rima Urbonaitė.

Ponia Matjošaityte, atrodo, kad Anykščių ir Visagino rinkėjai kiekvieną dieną sprendžia, ką rinksis, iš vis naujų kandidatų. Vieną dieną iš vienos poros, kitą iš kitos. Kaip susidarė tokia situacija?

L. Matjošaitytė: Galima sakyti, kad situacija beprecedentė. Ankščiau mes tokių dalykų neturėjome, jei kokios problemos būdavo, jos būdavo išsprendžiamos iki rinkimų. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kaip organizatorius turi padaryti viską, preciziškai išspręsti visus klausimus, kad rinkėjai rinkimų dieną balsuotų ir nebijotų, jog jų balsas keliaus į šiukšliadėžę, o gal bus užskaitytas ir t.t, nes šiandien mes kiekvieną dieną girdime vis naujos informacijos.

Mane asmeniškai nustebino tai, kad neseniai išgirdau, jog, pasirodo, kovo 3 d., kaip buvo teigiama pono Tubio pranešimuose spaudai, kad iš VRK išėjo informacija apie tai, kad nebalsuokite už poną Tubį, nes už jį atiduoti balsai bus pripažinti negaliojančiais. Kaip Tubis nurodė, tai vyko iki rinkimų, iki rinkimų dienos nepriėmus jokio VRK sprendimo. Ponas Tubis yra registruotas kandidatas, jis dalyvauja, jo pavardė yra rinkimų biuleteniuose, bet rinkimų organizatorius taip elgiasi. Tokia klaida yra nedovanotina.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Dėl to dabar įvyko sniego gniūžtės efektas, situacija, galima sakyti, tapo nevaldoma ir, matyti, kuo toliau, tuo labiau galima linkti prie minties, kad paprasčiausia būtų suorganizuoti pakartotinius mero rinkimus ir klausimą spręsti iš esmės. Dabar ir rinkėjai, ir kandidatai jaučiasi nuskriausti, yra kilęs didžiulis chaosas ir nesusipratimas.

REKLAMA

Ponia Urbonaite, ar jūsų nuomone taip pat dėl šitos peklos kalčiausia yra VRK?

R. Urbonaitė: Žinote, VRK yra tarsi rinkimų Hudinis, kuris kandidatus pradangina, vėliau sugrąžina. Tai galima taip pašmaikštauti, bet juokingo čia yra mažai ir tą reikia pripažinti, nes, man atrodo, mes čia turime tokią situaciją, kur visos mūsų sistemos bėdos suėjo į vieną krūvą. Tai, ką minėjo gerbiama Laura, būtent dėl pačių rinkimų organizavimo, dėl nesugebėjimo iš esmės padaryti tam tikrus namus darbus. Tą mes matome ir tai yra akivaizdu.

REKLAMA
REKLAMA

Galų gale, čia ne tik kandidatų, kurie vėliau nebūna kandidatais, išlaidos, čia ir VRK išlaidos, nes VRK spausdina kelis biuletenius, todėl yra klausimas, kokios sumos yra išleistos vien tiems biuleteniams, nes buvo akivaizdu, kad spausdiname dalį biuletenių, kuriuos turėsime išmesti į šiukšliadėžę. Aš prisipažinsiu, sumų nežinau, bet tikriausiai čia nėra taip svarbu, kokios jos, čia kalbame apie principus. Mes puikiai matome, kad tas chaosas ne tik tai, kad nemažėjo, bet realiai jis tik didėjo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes matome ir dar kitas priežastis, kurios yra sisteminės. Veikos yra padarytos einant mero pareigas, verdiktai yra uždrausti būti skiriamam į pareigas savivaldybėje, kitose įmonėse, bet ne renkamam. Logika man čia niekaip nepasiduoda, aš keliu daug klausimų. Tuo labiau, kad jau buvo ne viena instancija. 

Daugiau sužinokite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų