Vilniaus meras, per savivaldos rinkimų kampaniją pasėjęs pažadą per dešimtmetį pasiekti, kad statistinė vilniečių alga išaugtų iki 6,4 tūkst. litų, imasi veiksmų.

Pirmiausia geroji žinia skrieja Vilniaus bėdžiams, beviltiškai ieškantiems darbo ir geriausiu atveju įsidarbinusiems kiemsargiais. Nuo šiol jie turi viltį uždirbti kaip civilizuoti žmonės – pusantro tūkstančio litų ant popieriaus.Tai viešai pažadėjo Artūras Zuokas.

Pastaruoju metu reklamines, pasaulio auditoriją drebinančias akcijas pamėgęs miesto vadas (kone kaip pliką užpakalį parodęs Bogotos Mockus) padarė dar vieną viešą pareiškimą. Socialiai atsakingą.

Nutarė reikalauti, kad miesto viešųjų pirkimų konkursuose dalyvauti norinčios įmonės savo darbuotojams mokėtų bent jau miesto vidurkį atitinkančias algas. Tokia tvarka, arba mero reikalavimas, įsigalios jau nuo rugsėjo 1 d.

Merą, matyt, traumavo informacija, kad beveik 85 tūkst. vilniečių per mėnesį uždirba iki 800 litų. Jis buvo nustebęs, kad miestą tvarkantiems kiemsargiams ligi šiol mokėta 450 litų iki mokesčių. O miesto gyventojų atlyginimų vidurkis – daugiau nei trissyk didesnis.

Anot mero, vertinant viešųjų pirkimų pasiūlymus, bus atsižvelgiama į konkrečių ūkio šakų atlyginimo vidurkį Vilniaus mieste. O jis, Statistikos departamento duomenimis, siekia apie 2,4 tūkst. litų iki mokesčių arba kiek daugiau nei 1,85 tūkst. litų į rankas.

REKLAMA

Meras mėgsta išlygas, todėl viešųjų pirkimų reikalavimuose bus įvesta ir 10 proc. paklaida, t. y. kartelę peršoks tos įmonės, kurios sutarties vykdymo metu darbuotojams mokės bent 90 proc. vidutinės savo sektoriaus algos.

A. Zuoko žodžiais, jei įmonės nesilaikys šio įsipareigojimo, savivaldybei bus motyvas vienašališkai nutraukti sudarytas sutartis.

Kalbant apie miesto valomąją jėgą – kiemsargius, A. Zuoko sprendimu, konkursus laimėjusios įmonės privalės įsipareigoti, kad kiemsargis uždirbtų ne mažiau kaip 1 500 Lt „popieriuje“.


Rašyti komentarą...
a
akiniai
2011-08-22 21:36:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
bezdarna boba.
Atsakyti
0

Žuvinas
2011-08-23 08:44:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zuokas siekia būt populiarus, nes tokiu nebūdamas nieko nenuveiks.
Atsakyti
0

s
ss
2011-08-23 12:27:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
vis tik kaip žemai gali krist moterys. Apgailėtina rašliava.O juk buvo pasistengta apjuodint būtent Zuoką. Apie kiemsargių darbo subtilybes moteriškaitė ,deja, jokio supratimo neturi - tačiau tuo fakteliu akivaizdžiai didžiuojas:))))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų