REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karolina STAŽYTĖ

Rutina, įsukanti į kasdienių rūpesčių verpetą, verčia ieškoti naujų veiklos formų ar tiesiog aštresnių pojūčių. Tauragėje netrukus įsikursiančios ekstremalų asociacijos steigėjas Saulius Bagdonas teigia, jog visi miršta, tačiau ne visi iš tikro gyvena – gyvena šia diena. Keturračiai, šokinėjimai su parašiutu ar guma, plaukimas baidarėmis žiemą, nardymas – tai tik keletas užsiėmimų, priverčiančių smarkiau plakti širdį. Kūną užliejanti adrenalino banga į užmarštį nuveja kasdienius rūpesčius, suteikia energijos ir ryžto nuversti kalnus.

REKLAMA
REKLAMA

Baidarėmis šturmavo Jūros užtvanką

Praėjusį sekmadienį prie Jūros užtvankos rikiavosi nemažas būrelis smalsuolių. Jų dėmesį patraukė trys nuotykių ištroškę ekstremalai: Saulius Bagdonas, Kęstutis Jankauskas ir žymus parašiutininkas iš Klaipėdos Saulius Kirstas. Prasiyrę baidarėmis lūžtančiu ledu, vyrai priartėjo prie užtvankos. Srovė neleido ilgai dvejoti: nusileidimas užtvanka pavyko gana sklandžiai. Tik S.Bagdono sportinę baidarę staiga „užnešė“ srovė, ir vyrui teko panirti į stingdančius Jūros purslus. Kiti du ekstremalai, vairavę gumines dvivietes baidares, sėkmingai išsilaikė vandens paviršiuje.

REKLAMA

– Viskas daroma dėl naujų, nepažintų potyrių. Vieni laisvalaikį leidžia atsidarydami alaus skardinę, kiti susikuria sau rizikingą nuotykį. Mes tiesiog nusprendėme save realizuoti kitaip. Nebūsiu „be namų negerai“ tipo žmogus. Savaitgalius su ekstremalais praleidžiame gamtoje, generuojame naujas idėjas, mąstome, kur dar galėtume išvaikyti įsisenėjusias baimes bei patikrinti save, – nuolatinį adrenalino troškimą paaiškino S.Bagdonas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pastarojo, vyras su pūpsančiu pilvu ekstremalu netaps. Tam reikia tinkamai pasiruošti tiek dvasiškai, tiek fiziškai. Prieš iššūkį nusiteikiama pozityviai, viskas išanalizuojama iki smulkmenų.

– Juk rizikuoji ne kažkuo, o savo sveikata bei gyvybe. Leisdamasis užtvanka galėjau trenktis petimi ar galva į betoną. Būtų blogai pasibaigę. Svarbu turėti greitą reakciją bei fizinės jėgos, – slypinčius pavojus įvardino pašnekovas.

Sekmadienį nusileidęs užtvanka, S.Bagdonas užsimojo ten pat, prie Jūros, nusileisti baidare dar ir nuo kalno šlaito.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Maniau, pasiekęs pėsčiųjų taką, sustosiu arba mane priverstinai sustabdys medinis bortas. Nuskriejau iki pat salos. Po to dar nuplaukiau iki srovių, – įspūdžiais toliau dalinosi vyras.

Kai Jūra patvins, Saulius ketina ryžtis baidare nušokti nuo tilto arba nusileisti ja nuo uždaryto Ližių sąvartyno kalno.

Lietuvoje maža galimybių

Lietuvoje patirti aštrių pojūčių vandenyje nėra daug galimybių. Pasak S.Bagdono, sraunios yra tik Akmenos ir Žvelsos (Klaipėdos rajonas) upės. Didžiausios adrenalino dozės reikia ieškoti svetur – ten, kur kalnai.

REKLAMA

– Ekstremalų asociacijos nariams teks nemažai keliauti. Planuojame leistis į žygį kokia užsienyje tekančia sraunia upe. Kalnuose daug galima nuveikti. Mėgstu čiuožti snieglente ar slidėmis, – teigė pašnekovas.

Kitais metais laukia ir naujas iššūkis – pirmas šuolis parašiutu. Atlikus 200–300 sklandymų ore galima bus išbandyti ir kai ką dar ekstremalesnio – vadinamąjį B.A.S.E. šuolį nuo dangoraižio, antenos bokšto ar kalnų.

– Mano asmeninis tikslas – šuolis vienu parašiutu nuo antenos stulpo. Tai nelegalu Lietuvoje, todėl rizikos tik padaugėja. Atsispyręs nuo krašto turi pats iš karto ištempti „medūzą“ – parašiuto kupolą – ir tikėtis nusileisti saugiai, – apie troškimą prabilo ekstremalas.

REKLAMA

Aukštis nedidelis, parašiutas tik vienas, tad rizika yra didžiulė. Kas skatina tam ryžtis?

– Aplink žmonės miršta be jokios priežasties. Tuomet imi suvokti, koks trapus yra gyvenimas. Noriu išnaudoti kiekvieną jo duotą akimirką. Adrenalinas varo į priekį, neleidžia sustoti. Kitokio savęs dabar neįsivaizduoju, – atskleidė pašnekovas.

Tačiau norint atlikti B.A.S.E. šuolį, iš pradžių reikia apie 200 kartų nusileisti ant žemės paprastu parašiutu, iššokus iš paprasto lėktuvo. Saulius pripažino, kad tai labai brangus malonumas, tačiau pabrėžė, jog visi mes vienur ar kitur nukreipiame savo uždirbtas lėšas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Vieni tūkstantį prageria, kiti išleidžia sportui. Aišku, bus tokių, kurie sakys, kad nusileisti baidare nuo užtvankos nėra joks sportas. Tegu pabando. Kai užsiimi veikla, kuri verčia tavo akis švytėti, pinigų imi nebeskaičiuoti, – atsakymą pateikė ekstremalas.

Šoko nuo tilto

Neseniai S.Bagdonas net dukart išbandė šuolį su virve nuo 35 metrų aukščio tilto. Virvė buvo paprasta, ne guminė, nes guminės yra skirtos tik mėgėjams. Lietuvos šuolių su virve asociacija per Kalėdas organizuoja išvyką į Prancūziją, kurioje žadama nelegaliai šokinėti nuo kiek aukštesnio, 135 metrus siekiančio, tilto. Išvystu nusivylimo kupiną Sauliaus žvilgsnį: vyras negalės leistis į šį nuotykį – netinkamas laikas.

REKLAMA

Pasiteiravus, kaip į jo pomėgį siekti pavojų reaguoja artimieji, vyras nusišypsojo – palaikymo nesulaukia nė iš vieno.

– Ta diena, kai pasiduodu ekstremaliems pojūčiams, jiems būna pati juodžiausia, – tarstelėjo man ekstremalas. – Jei jausčiau viduje, kad kažkam dar esu nepasiruošęs ar „per žalias“, tikrai nerizikuočiau gyvybe, netgi nesu jos apdraudęs.

Patirta adrenalino banga suteikia žvalumo ir energijos visai savaitei. Ekstremalai, Sauliaus bendraminčiai, renkasi išbandymams keletą kartų per mėnesį. Anot pašnekovo, aštrių pojūčių fanatikų Tauragėje netrūksta, trūksta tik fanatikių.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų