Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kilus skandalui dėl leidimo medžioti lankais, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika patikino atšaukęs visus su tuo susijusius sprendimus. Jo teigimu, dėl naujų sprendimų bus apsispręsta kitą savaitę.

Kilus skandalui dėl leidimo medžioti lankais, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika patikino atšaukęs visus su tuo susijusius sprendimus. Jo teigimu, dėl naujų sprendimų bus apsispręsta kitą savaitę.

REKLAMA

Anot aplinkos ministro, jau sutarta, kad taisyklės medžioklei būtų keičiamos du kartus per metus – prieš ir po medžioklės sezono.

„Kad nebūtų diskusijų, atšaukiau visus pakeitimus ir turės būti apsispręsta dar kartą sekančią savaitę vyksiančiame atvirame posėdyje“, – Seime ketvirtadienį kalbėjo K. Mažeika.

„Tenka apgailestauti ir atsiprašyti, kad ta situacija, kuri turbūt labiau siejasi su rinkimų pradžia, atsitiko savaitgalį. Tikrai prisiimu atsakomybę, kad ta situacija būtų ištaisyta, priimti ir padaryti visi Seimo sprendimai, nes tikrai neturiu jokio asmeninio intereso, jokių prašymų, spaudimų ar neteisėtų veiksmų, kas sąlygotų vienokį ar kitokį mano apsisprendimą“, – Seime kalbėjo K. Mažeika.

Jo teigimu, diskusija apie medžioklę yra reikalinga, kad pavyktų priimti argumentuotus sprendimus.

„Nes vienašališki sprendimai ir projektai, kurie šiuo metu yra įregistruoti Seime, turbūt sukelia dar didesnes diskusijas ir turbūt rodo ir apnuogina tą nežinojimą, iš kurio gimsta klaidinanti ir medžiotojų bendruomenę kiršinanti pozicija“, – sakė ministras.

REKLAMA

Sprendimas sukėlė skandalą

Penktadienį K. Mažeika papildė Medžioklės taisykles punktu, nuo 2022 metų leidžiančiu medžioklę lankais. Jis teigė atsižvelgęs į Medžioklės tarybos rekomendaciją.

Kilus pasipiktinimui visuomenėje ir sulaukęs premjero, Prezidentūros kritikos K. Mažeika antradienio popietę galimybę nuo 2022 metų medžioklėje naudoti lankus iš taisyklių išėmė.

Tačiau gamtosaugininkų organizacijos ragina ministrą atšaukti ir kitus pakeitimus. Jie kritikuoja ir įteisintą leidimą tamsoje medžioti su šunimis invazinius žvėris, naudoti prožektorius medžiojant ne tik šernus, praplėstą barsukų medžiojimo terminą, panaikintą draudimą įrengti viliojimo vietas 300 metrų zonoje aplink gamtinius draustinius ir kitas nuostatas.

REKLAMA
REKLAMA

Viceministrė paliko pareigas

Aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė traukiasi iš pareigų, BNS ketvirtadienį pranešė K. Mažeika.Dėl Medžioklės taisyklių pakeitimų kritikuota viceministrė įteikė prašymą atleisti ją savo noru, ji nebedirbs nuo kitos savaitės. 

„Ta įtampa ir visa kita... Aplinkybės tokios susidėjo. Ši savaitė yra jos paskutinė darbo savaitė“, – BNS teigė ministras K. Mažeika.

Jis teigė R. Vaitkevičiūtrės prašymo kol kas nepasirašęs, nes yra Seime. Žadėjo tai padaryti vėliau ketvirtadienį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų