REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos ministerijos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė dalyvavo medžioklėje, kurioje nušautos trys saugomos antys, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos trečiadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Aplinkos ministerijos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė dalyvavo medžioklėje, kurioje nušautos trys saugomos antys, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos trečiadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

„Tęsiame aktualią paukščių apsaugai temą naujausiose medžioklės taisyklėse: kiek pasidomėjus Aplinkos viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės aistra vandens paukščių medžioklei, nesunkiai radome tokios aistros įrodymų, kurie galbūt ir pastūmėjo įteisinti nevaržomą visų žuvilesių paukščių medžioklę.

Primename, jog gegužės 8 d. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika savo parašu įteisino visų žuvilesių paukščių medžioklę žuvininkystės tvenkiniuose, kas kardinaliai prieštarauja Europos ir Lietuvos gamtosauginiams įstatymams. Tačiau šį kartą ne apie tai. Mūsų dėmesį atkreipė 2018 m rugpjūčio 17 d. Rasos Vaitkevičiūtės žinutė Faceebook grupėje „medžiotojai“. Jame viceministrė įkėlusi nuotraukas iš „sėkmingo“, kaip pati autorė pavadino, „ančiavimo“. Kiek jis buvo sėkmingas medžioklės požiūriu mes negalime vertinti, tačiau akivaizdu, kad rūšine įvairove medžioklė iš tiesų buvo neeilinė.

Be leidžiamų medžioti ančių rūšių viceministrės nuotraukose matomos ir dvi negyvos į Lietuvos saugomų rūšių sąrašą (Lietuvos Raudonąją knygą) įtrauktos ančių rūšys: smailiauodegė antis ir dvi pilkosios antys. Nušautos 3 saugomos antys per vieną medžioklę, iš kurių viena (smailiauodegė) nykstanti visoje Europoje, o Lietuvoje, pagal tarptautinės gamtosauginės organizacijos IUCN rekomenduojamus kriterijus, mūsų šalyje įvertinta kaip kritinės išnykimo būklės.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Lietuvoje leidžiama medžioti didžiąsias, kuoduotąsias, rudagalves antis , dryžiagalves bei rudagalves krykles bei klykuoles. Lietuvoje aptinkama ir ne viena dešimtis ančių rūšių, kurias medžioti draudžiama. Medžiotojams būtina jas, ypač įrašytas į Raudonąją knygą, gerai pažinti ir nenušauti, tačiau panašu, kad rūšių pažinimui medžioklės kursuose nėra pakankamai skiriama dėmesio.

REKLAMA

Tiesa, reikia pažymėti, kad kol kas dar nežinome, ar asmenys sumedžioję fotografijose matomas saugomas paukščių rūšis turėjo leidimus paimti iš gamtos nykstančius gyvūnus ir kokiais tikslais tai padarė, tačiau, jei šios paukščių rūšys buvo sumedžiotos per klaidą, jas nušovę asmenys turės sumokėti baudą ir atlyginti žalą gamtai, kuri siekia 870 eur.

Šis faktas ir pastarųjų dienų aktualijos dėl medžioklės taisyklių pakeitimo, dar sykį patvirtina, jog nei Aplinkos ministras, nei viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė nėra tinkami eiti gamtos sergėtojų pareigas. Lietuvos ornitologų draugija šiuos įrodymus netrukus perduos AM pavaldžiai atsakingai institucijai. Tikimės, kad į šią situaciją atsakingi pareigūnai pažiūrės principingai bei sąžiningai, o Ministras Pirmininkas rimtai apsvarstys ministrų kabineto sudėtį ir Aplinkos ministerijos vadovybės galimybes užbaigti kadenciją“, – rašoma Lietuvos ornitologų draugijos pranešime. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų