Mažametį sužalojęs vairuotojas atsipirks pluoštu eurų

 Lenkijos pilietis Lietuvoje nuteistas už avariją, per kurią buvo sužeistas mažametis dviratininkas.

Prienų rajono apylinkės teismas paskelbė, kad Jaroslavas Wrykas (Jaroslavas Vrykas) vengė atvykti į posėdį, todėl jo byla išnagrinėta už akių.

Trečiadienį teismas baudžiamojoje byloje 48 metų J.Wryką pripažino kaltu dėl avarijos, per kurią sunkiai sutrikdyta mažamečio E.V. sveikata.

Vairuotojui skirta daugiau nei 2 tūkst. eurų bauda. Paskelbtas nuosprendis bus išverstas į lenkų kalbą ir nusiųstas Lenkijos piliečiui.

Avarija įvyko 2015 metų liepos 24 dieną Prienų mieste.

Kaip paskelbė teismas, sankryžoje vairuodamas krovininį automobilį su priekaba prie reguliuojamos pėsčiųjų perėjos Lenkijos pilietis neįsitikino, kad jam iš kairės pusės link jo pėsčiųjų perėja važiuoja mažametis dviratininkas E.V., jo nepraleido ir su juo susidūrė. Vaikas buvo sunkiai sužalotas.

J.Wrykas teismo posėdžiuose nedalyvavo, būdamas tinkamai informuotas apie bylos procesą, vengė atvykti į teismą, pareigos atvykti į teismo posėdžius nevykdė, procesu nesidomėjo, prašymų ar kitų procesinių dokumentų teismui nepateikė.

REKLAMA

Vykdant teisinės pagalbos prašymą, Lenkijos pilietis apklaustas savo šalyje, ji savo kaltę dėl avarijos pripažino iš dalies. Teismas nustatė, kad ir krovininio automobilio vairuotojas, ir mažametis dviratininkas, važiuodamas per pėsčiųjų perėją, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Tačiau pagrindinė priežastis, sukėlusi mažamečio sveikatos sutrikdymą, teismo vertinimu, buvo kaltinamojo padarytas pažeidimas.

Teismas nusprendė, kad J.Wrykas nėra linkęs pažeisti įstatymų ir daryti nusikaltimų, todėl skyrė baudą, o patikslintus civilinius ieškinius tenkino iš dalies.

Savo byloje nedalyvavęs J.Wrykas turi teisę paduoti apeliacinį skundą ir praėjus skundo padavimo terminams (t. y. 20 dienų nuo paskelbimo), taip pat pareikšti, kad jis dalyvaus nagrinėjant bylą apeliacine tvarka.

Kiti proceso dalyviai nuosprendį gali apskųsti įstatymo nustatyta tvarka – per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos Kauno apygardos teismui per Prienų rajono apylinkės teismą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų