Mažametės apsinuodijimas Marijampolės rajone: realiausia – nelaimės versija

Medikų pagalbos prireikė vos praėjusiais metais gimusiai mažametei, kuri ligoninėje atsidūrė dėl galimo apsinuodijimo.

Tai, kad mergaitė yra pernelyg mieguista pastebėjo jos senelė. Nors nebuvo pastebėta, kad mažametė galėjo išgerti kažkokių vaistų, tačiau nuspręsta kreiptis į medikus.

Incidentas įvyko balandžio 19 d., apie 10 val. 30 min., Marijampolės rajone, Sasnavos seniūnijoje, esančiuose namuose. Būtent iš šių namų pristatyta 2020 m. gimusi mažametė.

Policijos pareigūnai pranešė, kad surinkta medžiaga pagal baudžiamojo kodekso 138 str. 2 d. 1 p. – dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Tas, kas nesunkiai sužalojo ar susargdino mažametį yra baudžiamas laisvės atėmimu iki 5 metų.

Tačiau, anot pareigūnų, tikėtina, kad namuose nutiko nelaimė. Tiesa, nėra tiksliai nustatyta, kad mažametė apsinuodijo būtent medikamentais. Policijos atstovai patvirtinto, kad šeima yra tvarkinga.

Daugėja nelaimingų atsitikimų

Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius informaciją apie įvykį gavo iš policijos pareigūnų.

„Mažamečio apsinuodijimo aplinkybės nėra žinomos, galimai įvyko nelaimingas atsitikimas. Policija atlieka tyrimą“, – teigia tarnybos atstovai.

Aiškėja, kad socialinės paslaugos šiai šeimai iki šiol nebuvo teikiamos. Daugiau vaikų šioje šeimoje nėra.

Šiuo metu vaiko teisių gynėjai atlieka pirminius veiksmus, renka su įvykiu susijusią informaciją, aiškinasi aplinkybes geriausiems vaiko interesams užtikrinti.

„Pastebime, kad pastaruoju metu vis dažniau pasitaiko nelaimingi atsitikimai namuose, kurių metu nukenčia vaikai. Ne vietoje palikti vaistai, karšti gėrimai, aštrūs daiktai ir prarastas tėvelių budrumas dėl vaiko, baigiasi skaudžia nelaime.    

Todėl neužmirškime, kad mūsų mažieji iš prigimties smalsūs ir judrūs, linkę tyrinėti aplinką, todėl visada išlikime budriais ir pagalvokime apie savo atžalų saugumą, atkreipkime dėmesį, kad aplinkoje, kurioje yra mažų vaikų, nebūtų galima rasti ar pasiekti pavojų sveikatai keliančių daiktų“, – pataria Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

Vaiko teisių gynėjai primena, kad vaiko tėvai ar kiti jo atstovai pagal įstatymą, turi pasirūpinti, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios priežasties neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros. Taip pat būtina įvertinti, ar vaikas yra pakankamai suaugęs ir brandus, kad klausytų tėvų nurodymų jiems nebūnant šalia.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų