• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį su premjere Ingrida Šimonyte turėjęs susitikti Kauno meras Visvaldas Matijošaitis neatvyko į senokai planuotą vizitą, kodėl, nėra žinoma.

Trečiadienį su premjere Ingrida Šimonyte turėjęs susitikti Kauno meras Visvaldas Matijošaitis neatvyko į senokai planuotą vizitą, kodėl, nėra žinoma.

REKLAMA

Premjerės ir Kauno mero susitikimas buvo planuojamas jau senokai, tačiau buvo perkeliamas dėl besikeičiančios darbotvarkės. Pastarasis susitikimas paskutinį kartą į kovą 2 d. turėjo būti perkeltas iš praėjusio ketvirtadienio, kai Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą.

Į susitikimą neatvykęs Kauno meras premjerės neįspėjo, kad neatvyks, ir vietoj savęs atsiuntė vicemerą. Atitinkamai premjerę susitikime pakeitė jos patarėjas.

Matijošaičio pavaduotojas: pasikeitė aplinkybės

V. Matijošaičio pavaduotojas Andrius Palionis sako, kad meras į susitikimą su premjere neatvyko dėl paskutinę akimirką, esą ne nuo mero priklausančių aplinkybių pasikeitimo.

Su premjere vicemeras turėjo aptarti mieste vykstančius projektus, kurie yra susiję tiek su miesto, tiek su valstybės klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai darome nuolatos, keičiamės informacija, kad valstybinės institucijos žinotų, ką planuojame ir kad mes žinotume, ką jie planuoja, kkad galėtume prisitaikyti“, – sako A. Palionis.

REKLAMA

„Tai buvo visiškai planinis susitikimas kalbant apie planinius klausimus, tai ir padarėme“, – priduria A. Palionis.

Mero komandą priėmė ne premjerė asmeniškai.

„Mums svarbiausia, kad visa premjerės aplinka žinotų apie vykstančius darbus mieste ir mes žinotume apie tai, kokias programas valstybė planuoja, kad galėtume racionaliai naudoti tiek lėšas, tiek dėlioti ateities planus“, – aiškina A. Palionis.

Kalbėdamas apie „Vičiūnų“ situaciją Rusijoje ir Ukrainoje, Kauno meras Matijošaitis susigraudino

Kauno ledo rūmų atidarymo metu žurnalistai pakalbino Kauno merą Visvaldą Matijošaitį apie situaciją įmonėje „Vičiūnai“ dėl tarp Ukrainos ir Rusijos kilusio karo, skelbė kaunas.kasvyksta.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Nors iš pradžių V. Matijošaitis šiuo klausimu žurnalistus kvietė kreiptis į savo vyriausiąjį sūnų Šarūną Matijošaitį, kuris dabar vadovauja įmonei, vis dėl to vėliau Kauno miesto meras žurnalistams atskleidė kelias detales apie abejose šalyse veikiančius filialus.

Kaip pasakojo jis, kai kurie įmonės „Vičiūnai“ darbuotojai, esantys Ukrainoje, nusprendė griebti ginklą ir eiti kovoti už tėvynę. O padaliniuose, kur dar yra galimybės, gamyba nėra sustojusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ukrainoje dirba 700 darbuotojų ir šuo metu, kaip ir praeitą karą 2014 metais, didesnė dalis kariauja […] Tiekimą ten, kur galima – vežam. Nežinau, ar ten atsiskaitymai vyksta, bet labdara yra labdara…“, – dalinosi V. Matijošaitis.

Rusijoje, anot jo, dabar dirba virš 2000 darbuotojų. Bet fakto, ar „Vičiūnai“ imsis nutraukti veiklą šioje šalyje meras nei patvirtino, nei paneigė. Tačiau, jis užsiminė, kad anksčiau ar vėliau visi Lietuvos verslai įsikūrę Rusijoje turės pasitraukti.

REKLAMA

Tiesa, kelis kartus buvo matyti, kad merui buvo sukilusios jautrios emocijos dėl nuo karo kenčiančių darbuotojų. Tačiau įmonė, ant jo, daro viską, kad galėtų jiems padėti pasiekti Lietuvą.

„Žmonių gaila. Kartu dirbai, kūrei, o dabar jie su automatais“, – liūdną realybę pasakojo jis.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad sekmadienį prie Kauno miesto savivaldybės vyko protesto akcija dėl tada dar nepriimto sprendimo atsisakyti ryšių su Rusijos miestais. Tarp protestuotojų netrūko ir žmonių reiškiančių nepasitenkinimą dėl „Vičiūnų“ sprendimo nepasitraukti iš Rusijos.

Visą „Kas vyksta Kaune“ pokalbio vaizdo įrašą, kai buvo kalbinamas Kauno meras, galite matyti straipsnio pradžioje. Daugiau skaitykite kaunas.kasvyksta.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų