Turėdami laisvų nenaudojamų lėšų beveik pusė (46 proc.) Lietuvos gyventojų jas investuotų į nekilnojamąjį turtą.
Palyginti su praėjusiais metais, šis skaičius sumažėjo 23 proc., tačiau investicijos į nekilnojamąjį turtą išlieka populiariausios, – rodo nekilnojamojo turto bendrovės „InReal" viešosios nuomonės apklausa, kurią atliko bendrovė „Spinter".
„Sumažėję ketinimai investuoti į nekilnojamąjį turtą rodo esamas tendencijas: rinkoje gerokai sumažėjo spekuliantų, o gyventojai atidžiau ir atsakingiau renkasi būstą tiek savo reikmėms, tiek kaip investiciją. Šis pokytis – tai dar vienas bręstančios rinkos požymis", - sakė „InReal" Tarpininkavimo departamento vadovas Mindaugas Šimkus.
Palyginti su praeitais metais, 4 proc. mažiau (atitinkamai 36 pernai ir 31 proc. šiemet) žmonių investuotų į nuosavą verslą. Tačiau 8 proc. (nuo 16 iki 24 proc.) išaugo pirmenybę teikiančiųjų investicijoms į akcijas ir obligacijas, dar 10 proc. investuotų į kaupiamąjį gyvybės draudimą, nors 2007-aisiais tokių iš viso nebuvo.
Norinčiųjų investuoti į indėlius sumažėjo 1 proc. – nuo 10 iki 9, o papildomą pensiją kauptų taip pat 4 proc. mažiau žmonių. Jų skaičius sumažėjo nuo 9 iki 5 proc. Dar 12 proc. Lietuvos gyventojų turėdami laisvų lėšų jų iš viso neinvestuotų arba šiuo metu nežino, kokią investiciją pasirinktų.
Investicijas į nekilnojamąjį turtą dažniau rinktųsi gaunantieji 500–1500 litų dydžio pajamas. Į nuosavą verslą dažniau investuotų vyrai, Kauno bei Šiaulių gyventojai.
Tyrime dalyvavo didžiųjų Lietuvos miestų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių 22-55 metų amžiaus gyventojai.
Daugiau:
Butų pirkėjai jau tiki, kad kainų burbulas netrukus susprogs
R. Šarkinas abejoja, ar būsto kaina tikrai kris
Nekilnojamojo turto euforija Latvijoje baigėsi