M.Jastramskis abejoja, ar S.Skvernelio populiarumo atotrūkis nuo prezidentės ir premjero yra kokybiškai tvarus

Vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui populiarumu pralenkus prezidentę Dalią Grybauskaitę ir premjerą Algirdą Butkevičių, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Mažvydas Jastramskis suabejojo, ar ministro reitingų atotrūkis kokybiškai tvarus.

Jis prognozuoja, kad ateityje S.Skvernelio tikrasis populiarumas paaiškės jam tapus „tikru politiku“, o tada reitingai gali ir nusmukti. „Dabar jis (S.Skvernelis – BNS) yra tik ministras, o kai jis taps tikru politiku, dalyvaus rinkimuose, jam teks atlaikyti daug kritikos, pačiam įsivelti į kažkokius debatus su politiniais oponentais, ar tada išsilaikys tas jo populiarumas? Nes skirtumas nuo prezidentės ir premjero vertinimų, kiekybiškai panašus, bet ar kokybiškai, štai klausimas, ar tas atotrūkis tvarus? Klausimas, ar jam sudalyvavus rinkimuose ir neaišku, ar jis vėl taps ministru, ar tada tas jo reitingas tapus politiku, išsilaikys? Manau, kad pakris, kai jis eis kaip politikas“, - šeštadienį Lietuvos radijui pareiškė M.Jastramskis.

REKLAMA

„Nėra jis (S.Skvernelis – BNS) pats populiariausias šiuo metu. Ten tie skirtumai, sociologai puikiai žino, kelių procentų jie nerodo nei didesnio, nei mažesnio pranašumo. Panašus yra populiarumas“, - pridūrė politologas.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa, šeštadienį paskelbta „Lietuvos ryte“, parodė, kad 59 proc. šalies gyventojų S.Skvernelį vertina palankiai ir tik 12 proc. nepalankiai. Prieš mėnesį atliktoje apklausoje S.Skvernelį palankiai vertinančių apklaustų gyventojų buvo daugiau negu 2 procentiniais punktais mažesnis - 57,2 proc. , o nepalankiai šiek tiek mažesnis - 11,6 proc. 

Teigiamai premjerą įvertino 56,1 proc. respondentų, o prieš mėnesį tokių buvo 60,9 proc. Neigiamai A.Butkevičių vertina 20 proc. apklaustųjų - šiek tiek daugiau negu prieš mėnesį, kada premjerą neigiamai vertino 18,7 proc. apklaustųjų.   

Prezidentę teigiamai sausį pareiškė vertinantys 54,1 proc. apklaustųjų, o prieš mėnesį - 57,2 proc. Neigiamai prezidentę dabar vertina 26,8 proc. respondentų, o praėjusių metų gruodį   jų buvo 25,2 proc.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų