Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) administracija ketvirtadienio vakare išplatino pareiškimą, kuriame atmetė iš LRT tarybos posto pirmininko atsistatydinusio Valentino Milaknio kritiką visuomeniniam transliuotojui ir pareikalavo atsiprašymo.

Pareiškime teigiama, kad bendraudamas su žiniasklaida V. Milaknis paskleidė tikrovės neatitinkančia informaciją.

„Trečiadienį bendraudamas su interneto portalu bernardinai.lt V. Milaknis teigė, jog antradienį vykusio posėdžio metu Tarybos nariai buvo „savotiškai apgauti Guodos Litvaitienės, kuri, pristatydama vasaros laidų tinklelį, nepasakė, kad bus keičiamas laidos „Tarp Rytų ir Vakarų“ vedėjas“. Šis teiginys neatitinka tikrovės, žemina laikinai einančias pareigas Lietuvos radijo direktorės Guodos Litvaitienės garbę ir orumą, bei menkina LRT dalykinę reputaciją.

LRT tarybos turimas minimo posėdžio garso įrašas aiškiai įrodo, jog Guoda Litvaitienė, pristatydama vasaros laidų tinklelį, informavo Tarybos narius, kad sutarties su laidos vedėju D. Kuoliu norima nepratęsti, nebent Taryba būtų kitos nuomonės. Aiškinant priežastis, G. Litvaitienė buvo nutraukta V. Milaknio, kuris pasakė, jog svarstomas „dabar ne tas klausimas“. Paskelbus balsavimą Taryba vienbalsiai patvirtino Lietuvos radijo vasaros tinklelį“, – teigiama pranešime.

REKLAMA

LRT administracijos teigimu, nacionalinio transliuotojo dalykinę reputaciją sumenkino ir portalui „delfi.lt“ išsakyta V. Milaknio mintis, kad LRT „daugiau dėmesio skiriama užsienio naujienoms, o šalies vidaus problemoms žinių laidose lieka mažiau laiko“.

„Lietuvos televizijos naujienų ir radijo žinių turinio analizė rodo, jog LRT parengtose žinių laidose dominuoja naujienos iš Lietuvos, o pranešimai iš užsienio sudaro tik nedidelę žinių laidų dalį. Gegužės 19-28 dienomis vien per „Panoramą“ buvo parodyti 109 reportažai, atspindintys Lietuvos vidaus gyvenimą bei vidaus politiką ir 39 reportažai, kuriuose žiūrovai buvo supažindinami su naujienomis iš užsienio“, - pabrėžiama pranešime.

Nacionalinio transliuotojo atstovus papiktino ir V. Milaknio teiginys, kad „LRT gali tapti mažiau objektyvi ir labiau orientuota į valstybinį transliuotoją. Matyti, kad yra tendencija atsirasti ministerijų finansuojamoms laidoms. Prieš rinkimus tai, manau, yra didžiulis pavojus, kai už mokesčių mokėtojų pinigus reklamuojami dabartinės valdžios atstovai“.

„Paskutiniame LRT tarybos posėdyje Tarybos nariams buvo pateiktos numatomos LTV laidų tinklelių formavimo kryptys, iš kurių buvo akivaizdu, jog visuomeninė televizija ateityje daugiau dėmesio skirs visuomenės interesus ginančioms laidoms – žinioms, publicistikai, socialinėms temoms bei visuomeninėms diskusijoms.

Tuo pačiu buvo išdėstytas siekis mažinti visuomenės intereso neatitinkančių grynai pramoginių laidų skaičių. LRT tarybos nariai buvo informuoti, jog šiuo metu LTV eteryje yra rodomos kelios valstybinių institucijų papildomai finansuojamos ekologinio ir socialinio pobūdžio laidos. Su Tarybos nariais buvo apsikeista nuomonėmis dėl tolimesnio panašaus pobūdžio laidų rodymo bei dalyvavimo įsisavinant informacijos sklaidai skirtas Europos Sąjungos programų lėšas. LRT taryba pavedė LRT administracijai parengti vidaus taisykles, reglamentuojančias išorinio finansavimo naudojimą kuriant ir transliuojant laidas“, - rašoma LRT administracijos pranešime.

REKLAMA

Ketvirtadienį iš Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos atsistatydinti nutaręs jos pirmininkas Valentinas Milaknis portalui „Balsas.lt“ nurodė du pasitraukimo motyvus: jam nepavyko apginti Dariaus Kuolio laidos, be to, jis nepasitiki LRT generaliniu direktoriumi Audriumi Siaurusevičiumi.


Rašyti komentarą...
a
albino meiluziui siaurui
2008-05-29 19:55:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl reikalavimas anoniminis? Baisu, siauruk?
Atsakyti
0

g
geras
2008-05-29 20:43:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
prajuokino siaurovizija
Atsakyti
0

S
Skleroze
2008-05-29 20:56:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
''Antradienį naujasis LRT Tarybos pirmininkas Valentinas Milaknis Tarybos nariams teiks svarstyti klausimą dėl LRT generalinio direktoriaus skyrimo. Mat LRT įstatyme parašyta, kad „ne vėliau kaip per 15 dienų po Tarybos pirmininko išrinkimo (LRT taryba – Alfa.lt) skelbia konkursą generalinio direktoriaus pareigoms“. Tuo tarpu V. Milaknis LRT Tarybos pirmininku išrinktas gegužės 19 dieną, o dabartinis LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius pareigas eina nuo balandžio mėnesio''
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų