Linas Slušnys. Visada tėvų prašau negąsdinti vaikų mokykla

Prasideda rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Tai reiškia, kad jau visai netrukus vaikai vėl ruošis naujiems mokslo metams. Kai kam tai bus pirmieji metai mokykloje, o kitiems – pasikeitimų metas, kuomet jie žengs į naują mokymo įstaigą. 

Ką reikia žinoti tėvams ir kaip padėti vaikams pasiruošti naujiems iššūkiams TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir vaikų psichiatras Linas Slušnys.

Prasideda rugpjūtis, paskutinis vasaros mėnuo. Tikriausiai nemažai tėvų ir vaikų jaučia kažkokį nerimą, nes kai kurie vaikai pirmą kartą eis į mokyklą. Ką tėvai turėtų žinoti ir ko pirmiausia imtis, kad jų vaikai, nuėję į mokyklą, jaustųsi gerai?

Na, ir tie, kurie eina pirmą kartą, ir tie, kurie keičia mokyklą jaučia nerimą. Tie, kurie ruošiasi eiti į penktą klasę ir yra priversti pakeisti mokyklą, jaučiasi taip pat neramiai. Net nežinau, kas yra svarbiau. Pradinukų, ko visada tėvų prašau, negąsdinti mokykla, kad „prasideda tikras gyvenimas ir dabar suprasite, ką tai reiškia". Mokykla turi būti vieta, kur vaikas jaučiasi gerai, kur jis gauna žinias, gauna kažkokias kompetencijas. Tai gali būti labai smagi veikla.

Vaikas, kuris ateina į mokyklą, susiduria su naujais dalykais. Gal tai drausmė, atsakomybė, nes reikia mokytis. Į ką tėvams derėtų daugiau atkreipti dėmesį?

Pirmiausia, dabar truputėlį yra mitų. Darželiai jau pradeda dirbti šiek tiek kitaip. Mes jau darželius įsivaizduojame ta senovine versija. Man tenka matyti vis daugiau darželių, kurie nebėra senovinė versija.

Tos struktūros jie pradeda turėti jau ketvirtais, penktais augimo metais. Jie pradeda ugdymo procesą. Tai nebe priežiūros institucija, o ugdymo institucija. Truputį kitaip yra su vaikais, kurie ateina iš namų, kur juos prižiūrėjo auklės. Ten jau yra kitokios struktūros. Gerai ar blogai – negaliu pasakyti. Gerai prižiūrėtas vaikas gali lygiai taip pat ateiti į mokyklą ir jaustis gerai.

Taip, mokykloje prasidės pamokos ir jas reikės išbūti, tačiau nemanau, kad tai yra tik vaiko problema. Tėvai turi nuteikti, kad šis dalykas ateis ir jis bus. Svarbiausia, kad nuteiktų mokytojai.

Kartais išgirstame ir problemų, tokių kaip patyčios mokykloje. Galbūt mes galime tą vaiką tam kažkaip parengt ar jam paaiškinti, kad jis tinkamai reaguotų?

Tarp vaikų visada būna kokių nors sudėtingų situacijų. Vaikus reikia paruošti, o paruošimas yra labai paprastas. Pirmiausia, reikėtų išmokyti, kad problemos nespręstų pats.

Daugiau žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
m
močiutė
2019-08-03 09:44:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokią protingą išvadą padarė. Be mokslų nepadarytumėm?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų