Linas Linkevičius. Esame suinteresuoti, kad Baltarusija išsaugotų savo suverenitetą

Dar visai neseniai Lietuvos konservatoriai sureagavo į užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbį su Baltarusijos užsienio reikalų ministru. Jie reikalavo pateikti viso pokalbio išklotinę, tačiau pats L. Linkevičius teigia, kad tai nelabai įmanoma.

Apie susidariusią situaciją TV3 studijoje kalbėjo žurnalistas Vladimiras Laučius ir pats užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Konservatoriai reikalauja jūsų ir Baltarusijos užsienio reikalų ministro pokalbio išklotinės, nes per tą pokalbį jūs galėjote išduoti Lietuvos interesus. Ar duosite tą pokalbių išklotinę?

Nevedame tokių išklotinių ir kai kurie iš tų pareiškėjų tą turėtų žinoti. Nežinau, kodėl taip rašo.

Na, o kai jums konservatoriai sako, kad esate prorusiškas, nes Baltarusija tėra Rusijos satelitas, per kurį Rusija vykdo savo politiką. Jūs norite su ja atnaujinti dialogą, bet jei Baltarusija yra tokia nesavarankiška valstybė, tai tas bendravimas, kaip su atskiru subjektu, kuris nuo Rusijos bent iš dalies nepriklauso ir yra kažkiek savarankiškas. Ar tai nėra saviapgaulė?

Jeigu aš esu prorusiškas ir mane reikia patraukti, tai aš galiu drąsiai daryti prielaidą, kad kaimyninė valstybė gal net ir pasveikintų šitą žingsnį. Tai tęstų tą pačią politiką, apie kurią kalbėjau prieš tai. Tie, kurie nenori dialogo su Baltarusija – tokių išvis net nėra. Mes tikrai esame suinteresuoti, kad Baltarusija bent kažkiek išsaugotų savo suverenitetą. Šiuo metu iššūkiai ten yra dideli. Mes turime matyti visą paveikslą – turime matyti ir tuos skaudulius, kurie yra ir jie niekur nedingo. Mūsų požiūris į juos, tie kas domisi – puikiai žino, kad niekuo nepasikeitė. Dialogas turi vykti.

Jūs sakote, kad tie politikai ir tos partijos, kurios sako, jog atsiribojimas nuo Baltarusijos pastumtų ją į Rusijos glėbį, kad tai ir yra prorusiška politika. Tą patį galima pasakyti ir apie santykius su Rusija. Pagal tą pačią logiką, atsiribojimas nuo Rusijos, sankcijos stumia ją į tokią poziciją, kai mus ji gali vaizduoti kaip priešus ir prie mūsų sienų dar labiau žvanginti ginklais.

Reikėtų skirti. Jeigu apie trisdešimt kartų skiriasi ekonominis potencialas tarp Rusijos ir Baltarusijos, tai tie santykiai irgi yra atitinkami. Jų tarpusavio santykiai yra visai kitokie. To nematyti irgi negalima, todėl mūsų požiūris į Rusiją, kaip į svarbiausią žaidėją, išlieka toks, koks ir buvo anksčiau – kategoriškas. Baltarusija, nepaisant spaudimo ir integralumo su Rusija, vis tiek mėgina išsaugoti savo suverenitetą. Tai atitinka Lietuvos interesus, todėl turime daryti viską, kas įmanoma, kad tas Rusijos įsibrovimas vyktų kiek įmanoma lėčiau arba išvis sustotų.


Rašyti komentarą...
R
Rolka
2019-10-02 15:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
O nuo ko jau mūsų valdžia priklausoma,ko jie kišasi į Rusijos Baltarusijos ir kitų šalių reikalus,trečdalis lietuvių isvaryti ieškoti geresnio gyvenimo,pragyvenimo lygis baisus,vietoj to kad tai taisyti,jie kišasi į kitų šalių reikalus,moko kaip reikia gyventi,nors niekas jiems tos teisės nesuteikė,jiems gerai jeigu karas tai kaip smetona į užsienį,o zmones čia kariaukit,po to atstatykit viską kai bus gerai jie sugrys,pavyzdžių kiek nori
Atsakyti
-2

n
nevarbu
2019-10-05 11:11:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turim gera pavyzdi kas nutiko Ukrainoje su jos suverinitetu. tai geriau nesikysti i kitu valstybiu vidaus politika.
Atsakyti
0

R
Rim
2019-10-06 19:25:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu apsileidies,baisu,dietos zmogau
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų