REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kėdainių ligoninės administracijos viešas žinomos gydytojos Raimondos Augienės užsipuolimas į dienos šviesą traukia ir keistus šios ligoninės administracijos darbo metodus. Šiandien dėl ligoninės administracijos konflikto su gydytoja tiesiogiai nukentėjo pacientai.

Kėdainių ligoninės administracijos viešas žinomos gydytojos Raimondos Augienės užsipuolimas į dienos šviesą traukia ir keistus šios ligoninės administracijos darbo metodus. Šiandien dėl ligoninės administracijos konflikto su gydytoja tiesiogiai nukentėjo pacientai.

REKLAMA

Paaiškėjo ne tik tai, kad daugybe dalykų kaltinama gydytoja R. Augienė ne tik nebuvo informuota apie jos atžvilgiu pateiktą skundą, apie kurį medikę pažemindamas rajono meras Valentinas Tamulis viešai kalbėjo debatuose, bet net ir jai paprašius galimybės susipažinti su šiuo skundu, skundas jai taip ir nebuvo pateiktas. Paaiškėjo ir tai, kad ligoninės vadovai nusprendė kaltinimus savo darbuotojai R. Augienei pirmiausia mesti viešai savo feisbuko paskyroje ir tik vėliau kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją.

Užkūrė puolimo mašiną

Pirmąjį kartą R. Augienė buvo užsipulta mero Valentino Tamulio dar kovo 14 dieną, rinkiminių debatų metu.

REKLAMA
REKLAMA

Jau kitą dieną Kėdainių ligoninės oficialioje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasirodė pranešimas, kuriame R. Augienę lydėjo žodžiai „nederami vadovavimo metodai“, „šmeižtas, melas, provokacijos iš to paties žmogaus“, „ambicijos gelbėti sveiką kailį“, o kolegų iniciatyva surinkti palaikymo parašus šiai gydytojai buvo pavadinta keliančia šypseną ir ašaras.

REKLAMA

Ir nors šis situacijos paviešinimas sulaukė itin atšiaurios reakcijos, Kėdainių ligoninė nestabdo ir toliau – šiandien, kovo 23 dieną, vėl tame pačiame feisbuke paskelbtas pranešimas, informuojantis, kad kelias valandas Reabilitacijos skyrius nedirbs, nes dirbs  nepriklausomi ekspertai, kurie įvertins situaciją ir pateiks išvadas dėl galimai netinkamo R. Augienės elgesio.

Tiesa, kol kas nėra aišku, kas konkrečiai šiuos pranešimus rašo – pati ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė susirgo, o ligoninės socialinius tinklus administruoja ji ir ligoninės Žmogiškųjų išteklių skyrius.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialiai tyrimą pradėjo vėliau

Paradoksas tas, kad V. Tamulio ir E. Vaškevičienės tandemas, mielai skalpavę R. Augienę viešai, tuo metu, kai visa tai vyko, oficialaus tyrimo dar net nebuvo pradėję.

Valstybinė darbo inspekcija „Rinkos aikštę“ informavo, kad tyrimas dėl galimo mobingo Kėdainių ligoninėje pradėtas tik kovo 17 dieną gauto pranešimo pagrindu.

Tyrimą ketinama baigti iki balandžio 17 dienos.

Primename, kad Darbo inspekcija panašų tyrimą buvo atlikusi jau ir anksčiau – pernai rugpjūtį jos pateiktos išvados įpareigojo ligoninės direktorę užtikrinti, kad darbuotojai darbe nebūtų žeminami. Tačiau minėtą ligoninės viešą pranešimą, kuriuo žeminama gydytoja R. Augienė, ne vienas laiko ne tik gydytojos žeminimu, bet ir atviru mobingu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl nepriklausomo tyrimo pacientams užtrenkė duris

Tačiau ne tik dalis medikų jaučia ligoninės administracijos nesiskaitymą – su tuo šiandien tiesiogiai susidūrė ir dalis pacientų, kurie buvo užsiregistravę pas Reabilitacijos skyriaus medikus.

Juos, deja, pasitiko sausas atsiprašymas už nesklandumus ir raginimas persiregistruoti. Kai kurie pacientai, atvykę su vaikais, vizito pas medikus laukė valandą ar pusantros, kiti pacientai buvo išsiųsti namo.

Komentaruose pacientai pasakoja savo istorijas, kai, atvykę daugiau kaip 30 kilometrų atstumą, gavo tik galimybę persiregistruoti kitam laikui.

REKLAMA

Kitas pacientas, laukęs dvi valandas įtvaro, sužinojo, kad medikas jo tądien visai nebepriims.

Taigi panašu, kad ligoninė savo vidines problemas pradėjo spręsti jau ir pacientų sąskaita, kuriems ligoninės feisbuko paskyroje tiesiog skirtas atsiprašymas: „<…>. Atsiprašome iš anksto kiekvieno perregistruoto paciento kitu laiku, svarbūs esate ne tik Jūs, bet ir dirbantys skyriuje darbuotojai.“

Fizinės medicinos-reabilitacijos skyriaus darbuotojai vietoj pacientų priėmimo šiandien tiesiog turėjo dalyvauti ligoninės salėje suorganizuotuose smurto ir priekabiavimo prevencijos mokymuose.

Ligoninės vadovybė sako, kad problemos sprendimo atidėlioti nebuvo galima, o lektoriaus paskaita ir tyrimas buvo įmanomas tik darbo valandų metu.

Autorė: Eglė Kuktienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų