Lietuvos pajūryje skęstantieji gelbėjami nelegaliai

Paradoksas. Pagal teritorijų planavimo dokumentus pajūrio savivaldybių ribos baigiasi prie kranto linijos. Jūra – jau valstybės teritorija. Tad skęstančiųjų gelbėjimu formaliai turėtų rūpintis ne savivaldybės, o valstybė, tačiau šią funkciją vykdo būtent savivaldybės.

Pastarosios turi užtikrinti poilsiautojų saugumą ne tik ant smėlio, bet ir vandenyje. Siūloma keisti nacionalinius teisės aktus ir praplėsti pajūrio savivaldybių ribas į jūrą.

Lietuvos vandens gelbėtojų asociacijos prezidentas Arūnas Burkšas naujienų portalui tv3.lt yra minėjęs, kad Lietuvoje gelbėtojų situacija yra absurdiška. Esą šalyje nėra vieningos sistemos, kaip turėtų būti organizuojamas gelbėtojų darbas.

„Prie jūros ar kitų Lietuvos vandens telkinių, gelbėtojų poreikį nustato savivaldybės. Kai kurios net nesiremia mūsų asociacijos rekomendacijomis. Tad vieningos sistemos nėra, o kai nutinka nelaimė klausiama kas kaltas?“ - kalbėjo A. Burkšas.

Jo nuomone, Lietuvoje gelbėtojų darbas yra nevertinamas. Esą atlyginimas prilygsta žemiausios kategorijos specialisto algai. „Vasarą pajūryje saugumą reikia užtikrinti 1000 žmonių. Dažniausiai, mūsų paplūdimiuose dirba studentai, norintys dienas leisti prie jūros. Gelbėtojo alga prilygsta žemiausios kategorijos specialisto atlyginimui. Mes net negalime kvalifikuotų gelbėtojų išlaikyti ištisus metus,“ - komentavo A. Burkštas.

REKLAMA

Jei skęstančiųjų gelbėjimas būtų prilygintas valstybės deleguotai funkcijai, savivaldybės gautų ir atskirą finansavimą iš valstybės biudžeto.

Pajūrio gelbėtojai prašo švyturėlių

Pajūrio gelbėtojai taip pat siekia, jog jų transportas būtų įteisintas kaip specialusis ir galėtų būti naudojami mėlyni bei raudoni švyturėliai, kuriais naudojasi policija, greitosios medicinos pagalbos ekipažai, ugniagesiai.

Šią vasarą esą pasitaikė ne vienas atvejis, kai skendo žmonės, o gelbėtojams buvo itin sudėtinga pasiekti nelaimės vietas. Dažnai kartojasi ta pati situacija, kai nepraleidžiamas skubantis gelbėtojų visureigis.

„Kai Klaipėdos rajone nuskendo 3 žmonės: 2 vaikai ir 1 suaugęs vyras. Mes važiavome per miestą, turime filmuotą medžiagą, joje aiškiai matosi, kad žmonės nereaguoja, nepraleidžia mūsų automobilio, niekas nenori užleisti vietos. Mums yra priskirtas žmonių gelbėjimas, tad reikia ir specialių švyturėlių,“ - tikino Jonas Pirožnikas, Palangos gelbėtojų vadovas.

Į pliažus su gelbėjimosi liemenėmis

Palangos gelbėtojai siūlo įteisinti ir maudynes audringoje jūroje. Esą poilsiautojai dažnai nepaiso raudonos vėliavos, tad tokiems siūloma į pliažą ateiti vilkint gelbėjimosi liemenę.


Rašyti komentarą...
P
PP
2017-10-14 10:50:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip Dirba Seimo savivaldybių priežiūros komitetai, prezidentūra , šimtai patarėjų, jei tokie dalykai dedasi..? Ar patarėjai nieko nepasako Prezidentei apie žmonių aprašytas valstybėles valstybėje?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų