Lietuvos kriminalinės kronikos: savo auką žmogžudžiai užkasė gyvą

Ši kraupi istorija sugrąžina mus daugiau kaip 15 metų atgal. Žiaurus nusikaltimas įvykdytas Klaipėdos krašte, dar 2001-ųjų spalio mėnesį.

100

Vienas iš žudikų bausmės sulaukė po metų, tačiau jis nenorėjo pripažinti, kad yra vertas už grotų praleisti 13 metų.

Todėl 2003-siais apskundė teismo nuosprendį. Jo pastangos ištrūkti į laisvę aprašomos kriminalinių naujienų laikraščio „Akistata“ archyvuose.

Apskundė nuosprendį

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija išnagrinėjo Vasilijaus Č. kasacinį skundą. Vyriškį Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija už tyčinį itin žiaurų nužudymą 2002-siais spalio 2-ąją nuteisė trylikos metų laisvės atėmimo bausme.

Tuo pačiu nuosprendžiu už tyčinį itin žiaurų nužudymą bei vagystę nuteisti Antanas B., Žygintas S. ir Audrius M. (jis dar ir už tyčinį lengvą kūno sužalojimą).

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteistųjų gyvenimo sąlygos Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje

Teisme priminta, kad 2001 metų spalio 14-ąją ketvertukas sutarė nužudyti R. Š., tad vakare iš Klaipėdos nusivežė jį į Vasilijui Č. priklausantį sodo sklypą Klaipėdos rajono Vaitelių kaime.

Čia du jo bendrai tyčia po kartą smogė akmeniu R. Š. į galvą. Po to, trečiojo nusikaltimo bendrininko padedami, nelaimėlį surakino antrankiais ir pririšo prie namelio atraminio stulpo.

Užpuolikai spardė ir mušė R. Š. Iš viso nukentėjusiajam buvo suduota ne mažiau kaip dvidešimt smūgių į galvą ir bemaž tiek pat kartų į kitas kūno vietas.

Bet tai tebuvo pradžia. Kankintojai nutarė dar gyvą R. Š. užkasti. Iškasė sode duobę, tyčiodamiesi išrengė auką nuogai. Vėliau žudikai surišo nukentėjusiajam rankas ir lipniąja juosta užveržė burną ir kaklą.

(84 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teritorija

R. Š. buvo nuvestas prie duobės ir paklupdytas. Čia Žygintas S. kūju smogė R. Š. į galvą. Kai auka nukrito į duobę, tas pats vyras kūju smogė dar du kartus.

Prašė atnaujinti tyrimą

Savo kasaciniame skunde vienas iš žiauriojo kvarteto Vasilijus Č. prašė bylą grąžinti tirti iš naujo arba visai nutraukti. Skunde žudikas teigė kartu su nukentėjusiuoju buvęs apsvaigintas raminamuoju vaistu nitrozapamu, nes nuvykęs į sodą labai keistai jautęsis, dar išgėręs alkoholio ir užmigęs.

REKLAMA

Nužudyme nedalyvavęs, o nuteistas vien remiantis neteisingais kito teisiamojo parodymais. Esą pastarasis jį pažadinęs pasiklausyti R. Š. prisipažinimo apie vagystę bei atnešti šieno uždengti purią žemę. Šie faktai neįrodą jo dalyvavimo nužudyme, be to, jis neturėjęs jokio motyvo to daryti.

Byloje visiškai neįvertinta ir jo psichinė būklė nusikaltimo metu, neatlikta teismo psichiatrinė ekspertizė, ar jis tuo metu galėjęs suvokti savo veiksmus. Neatliktos jo bei kitų nuteistųjų akistatos, neišaiškintos jų tarpusavio pažinties aplinkybės ir t. t.

Malonės nesuteikė

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija savo nutartyje konstatavo, jog pats Vasilijus Č. spalio 19 dieną, iškart po sulaikymo, dalyvaujant gynėjui pripažino sudeginęs nukentėjusiojo drabužius, užkasęs R. Š. duobėje, o nužudymo vietą užmaskavęs šienu.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2019-04-08 17:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Padla as ji ne tik 13 metu ji nuteisčiau .As ji tiesiog nekankinciau i elektros kede .nes per brangus islaikymas uz toki ziauruma .TOKIE JAU NEPASITAISYS.JIE IR PATYS IKI GYVOS GALVOS NESEDETU.KOKIU METU KOKIA APELIACIJA .BAIKITE .PAS TEISININKUS LOGIKOS NERA .MOTERYS SAVO KUDIKI NUZUDO GAUNA IKI GYVOS GALVOS .O VYRAS TIK TAIP KAIP SIS APIE KURI KALBAMA KAD DAR TURI RINKTIS .NA JAU NE .MANAU KAD PASAULI REIKIA VALYTI BEPROCIAMS .JIE AR PROTE AR NE PROTE DARO TOKIUS ZIAURUMUS TAI GAL JAU TEISINGUMUI VIEYOS TURETU BUTI TEMIDES ATZVILGIU O NE POPIERIUJE VERDIKTAS .TOKIE PLUNKSNOS I RANKAS NETURETU PASIEKTI KAZKO REIKALAUTI
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų