LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Užimti miestą per vieną dieną techniškai neįmanoma, – tai teigia Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas, atsakydamas į buvusio Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento patarėjo Zbigniewo Brzezinskio žodžius, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali pamėginti užimti Rygą ar Taliną per vieną dieną.

„To, ką sako Z. Brzezinskis, [...] net nenoriu komentuoti, nes to net techniškai neįmanoma padaryti taip greitai. Tai gal daugiau yra politinis pareiškimas siekiant atkreipti politikų dėmesį. Labai rimtai, žiūrėdamas iš karinio taško, to svarstyti negaliu“, – teigia J. V. Žukas.

Trečiadienį buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Z. Brzezinskis pareiškė, kad V. Putinas gali pamėginti Baltijos šalis užimti žaibišku veiksmu, kuriam NATO nebūtų pasirengusi.

Esą košmariškas scenarijus įvyktų, jei per vieną dieną jis tiesiog užimtų Rygą ar Taliną. „Tam jis užtruktų vieną dieną tikrąja to žodžio prasme. Jie niekaip negalėtų pasipriešinti“, – trečiadienį sakė Z. Brzezinskis.

REKLAMA

Tačiau, pasak J. V. Žuko, mūsų šalyje numatyta daug gynybos priemonių, o tarp jų – ir gynybos planai. Be to, mūsų sąjungininkai šiuo metu yra Lietuvoje. „Tai yra sulaikančios saugumo priemonės. Juk mūsų sąjungininkių buvimas mūsų šalyse irgi yra stabdanti priemonė bet kokiai agresijai“, – pabrėžia Lietuvos kariuomenės vadas.

Jo įsitikinimu, NATO šalių karių buvimas šalies teritorijoje yra labai didelė papildoma saugumo garantija. „Turėsime ir rotuojamas pajėgas, kurios čia bus. Čia nuolat bus amerikiečiai, taip pat kariai iš kitų partnerių šalių. Šiais metais keturis mėnesius turėsime ir Portugalijos, ir Belgijos, ir Vokietijos, ir Danijos karius. Visą laiką čia bus NATO šalių kontingentas“, – tikina J. V. Žukas.

Lietuvos kariuomenės vado teigimu, NATO šalių karinių padalinių rengimą, buvimą mūsų šalyje, santykius su Lietuvos kariuomenės padaliniais koordinuos naujai įkurtas NATO vadovaujamos institucijos štabas. „Manau, kad padarytas labai didelis žingsnis garantuojant Lietuvos saugumą“, – įsitikinęs Lietuvos kariuomenės vadas.

NATO Karinis komitetas ketvirtadienį pritarė tarptautinių štabų steigimui Lietuvoje ir dar penkiose Vidurio bei Rytų Europos šalyse. Tai vasario pradžioje dar turėtų patvirtinti NATO gynybos ministrai.

Anot J. V. Žuko, sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiajam vadui tiesiogiai pavaldų štabą svarstoma įkurti Vilniuje šalia Jungtinio štabo. Pusę personalo jame sudarys lietuviai, kitą pusę – kitų NATO šalių kariai.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2015-01-23 22:07:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
generole tik i miska...kaip po karo su vokieciais subludinti kaimo bernai.O isejo medziokle su varovais,nei tu pagalbu,nei gelbetoju,o galiausiai ir propogandininkai bei melo geradejai is uz juriu pradingo,o gal tikrais pindosais pavirto.O kap sine generole?
Atsakyti
-3

d
dam-in
2015-01-26 11:48:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu vadas Zukas didelis optimistas, ssssss


Musu vadas Zukas didelis optimistas, suolaikinis rusu tankas T-90 gruntiniais keliais varo 90km/h greiciu oasfaltu iki 150km/h ,taip kad Bzezinskis teisus, dveju valandu Putino tankam uztenka kad uzgrobtu visas tris pabaltijos valstybiu sostines.Dar baisiau kad mes neturim priemoniu kurios galetu si tanka sustabdyt.Musų vadas Zukas didelis optimistas, suolaikinis rusu tankas T_


Atsakyti
0

p
psichiatras
2015-01-28 23:34:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
zukas nu tikras zukas, paranoikas ,nekam tikes vadas.kreipkis pas giditojju
s is kur tokius istraukis gusius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų