Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Švedijos ministrai smerkia Rusijos veiksmus: išreiškė paramą Kijevui

Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai trečiadienį Taline paskelbė bendrą pareiškimą, smerkiantį Rusijos veiksmus Ukrainoje ir remiantį Kijevo eurointegracinius siekius.

„Ministrai įsipareigojo remti Ukrainos pastangas tapti klestinčia Europos demokratijų nare, taip pat ir Europos Sąjungos Rytų Partnerystės formate“, – rašoma Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

„Pareiškime akcentuojama būtinybė spręsti karinį konfliktą rytų Ukrainoje įgyvendinant Minsko susitarimus ir griežtai smerkiama Rusijos agresija, pažeidžianti Ukrainos teritorinį vientisumą“, – teigiama jame.

Kijevas į Vakarus vėl atsigręžė 2014-aisiais, kai po masinių protestų iš šalies buvo priverstas išvykti prorusiškas prezidentas Viktoras Janukovyčius, atsisakęs pasirašyti Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos sutartį.

Netrukus po to Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistus rytinėje šalies dalyje.

Lietuvos ministras Linas Linkevičius Taline taip pat dalyvavo pirmose Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų neformaliose konsultacijose.

Tokios konsultacijos jau keli metai reguliariai vyksta tarp Lietuvos ir Latvijos užsienio politiką įgyvendinančių institucijų.


Rašyti komentarą...
i
ilgas
2019-11-26 19:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam ta nuotrauka komjaunimo sekretoriaus įdėjo ir aplamai ta nuotrauka tinka reklamai, kaip nereikia gyventi, aš manau jis tuoj sprogs, tikiausei pilnas russijos grėsmes
Atsakyti
0

,
,,,
2019-11-26 17:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilu susirinkimas
Atsakyti
0

,
,,,
2019-11-26 17:56:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilu susirinkimas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų