Populiariausiu ilgapirščių grobiu išlieka dviračiai, kurie vagiami iš sandėliukų, požeminių garažų, rūsių, bet vagys susigundo ir kieme stovinčiais lauko baldais, sodo technika, žoliapjovėmis ar net šienu. Didžiausia šalies draudikė AB „Lietuvos draudimas“ pernai dviračių apdraudė 30 proc. daugiau nei 2010 metais. Draudikė sako, kad vagysčių grobis atspindi ir gyventojų gyvenimo būdą.

„Vagių grobis atskleidžia besikeičiantį gyventojų gyvenimo būdą: populiarėjant dviračiams, jų įsigyjama daugiau, daugiau ir pavagiama. Pabrangę degalai, sveikos gyvensenos mada – tai tik kelios priežastys, skatinančios žmones važinėti dviračiais. Pernai jų apdraudėme 30 proc. daugiau nei 2010 metais“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

Vidutinis dviračio vagystės nuostolis yra apie 1500 litų, jis didėja kiekvienais metais, mat gyventojai įsigyja ir apdraudžia vis brangesnius dviračius.

Jei dviratis laikomas bute ar name, jis savaime būna apdraustas, kai draudžiamas visas namų turtas. Tokios pačios sąlygos galioja, jei jį piktavaliai iš draudėjo ar jo vaiko atimtų kieme arba išvykus pasivažinėti dviračių takais.

„Jei dviračiai imami į pajūrį ar į kaimo sodybą, reiktų pasirūpinti draudimo apsauga, kuri galiotų už draudimo vietos ribų. Tam jau reiktų pasirinkti papildomą – dviračio vagystės už draudimo vietos ribų – draudimą. Būtina sąlyga – dviratį palikti užrakintą ar prirakintą prie stacionarių objektų“, – pataria A. Gimbickas.

REKLAMA

Daugiausiai dviračių pavagiama daugiabučių laiptinėse, požeminiuose garažuose, sandėliukuose ar atvirai juos paliekant prie parduotuvių, kur nesaugiai ir neprižiūrimai palikti dviračiai tampa lengvai prieinami vagims.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, vasaros sezono metu didėja gyventojų patiriami nuostoliai dėl pavogtų daiktų, kuriuos jie laikė ne namuose.

„Vidutinis tokių vagysčių nuostolis nuo 2010 metų išaugo net du kartus ir siekia jau 2500 litų, o daugiausia tokių nuostolių registruojame vasaros sezono metu, kai dauguma žmonių išvyksta atostogauti ir palieka neprižiūrimus namus. Vagims daug lengviau patekti į silpniau apsaugotus sandėliukus ar išnešti kieme stovinčią sodo techniką, nei įsibrauti į patį namą ar butą“, – sako A. Gimbickas.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo rinkos bendrovė, įkurta prieš 90 metų. Jos paslaugomis kasmet naudojasi daugiau nei pusė milijono šalies privačių ir verslo draudėjų. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 140 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų