Lietuvoje praūžusi audra pridarė daugybę nuostolių: labiausiai nukentėjo trys miestai

Šeštadienį Lietuvoje praūžusi audra su liūtimi pridarė daugybę nuostolių – užtvindė sostinės gatves, vartė medžius, kai kur šie krito tiesiai ant automobilių. Laimė, gyventojų nesužalojo. Liūtis ir gūsingas vėjas daugiausia nuostolių pridarė Vilniaus, Panevėžio ir Alytaus apskrityse. Ugniagesiai gelbėtojai daugiau nei 70 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių. Be elektros vakar buvo apie 25 tūkstančiai vartotojų. Tiesa, sostinėje neapsieita ir be avarijų.

Šeštadienį pavakare Vilniuje Olandų gatvėje netoli Laidojimo rūmų susidūrė BMW automobilis ir motociklininkas. Į įvykio vietą iškviesti greitosios pagalbos medikai ir policijos pareigūnai. Čia pavakare ėmė formuotis spūstis, negana to, sostinėje prasidėjo ir liūtis. Avarija įvyko prie pat pėsčiųjų perėjos, tiesiai ant jos nuvirto ir motociklininkas. Motociklininką vis dėlto išsivežė medikai, motociklininkas sumaitotas, na ir baisi liūtis Vilniuje prasidėjo.

Užtvindė gatves

Netrukus sostinėje kone 30 laipsnių karštį ėmė plauti liūtis. Smarkus lietus užtvindė gatves. Štai matyti, kaip vanduo tikrąja žodžio prasme plauna  sostinės Pilies gatvę, panašus vaizdelis ir prie Aušros vartų, kai kurios gatvės tapo sunkiai pravažiuojamos. Didžiulis vėjas, kurio greitis vietomis siekė 18 metrų per sekundę išvartė medžius sostinėje.

Štai užupyje smarkios liūties padarinius pajuto Filaretų gatvės gyventojai. Čia vėjas išvertė dvi liepas, jos krito tiesiai ant gyventojų automobilių, vieno jų stogas visiškai sumaitotas, gatvėje susiformavo spūstis.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvoje praūžusi audra pridarė daugybę nuostolių: labiausiai nukentėjo trys miestai

„Šiais metais šioje atkarpoje jau antras medis nukrenta. Čia šalia mokyklos vienas nukrito mūsų mašiną sudaužė. O dabar truputį vėjas papūtė ir šitas nukrito“, – teigė vilnietis Martynas.

Užupio gyventojai sako jau ne kartą skundęsi dėl sutrešusių medžių, tačiau šių pjauti niekas neskuba. Todėl juos varto vėjo gūsiai.

„Skundėmės ir kaimynka skundėsi ši šito namo, nes ganėtinai baisu, kai virš tavęs palinkęs, nežinau, kiek metų medis, bet baugu. Ypatingai jei turi mažametį vaiką“, – kalbėjo vilnietis Martynas.

Teko šalinti nuverstus medžius

Nuverstus medžius nuo kelio šalinusi ,,Grinda“ sostinėje darbo turėjo per akis – darbuotojų pavakare dar laukė keliolika vietų. Dėl ant gatvių nuvirtusių medžių Vilniuje sutriko troleibusų bei autobusų eismas, kai kurios gatvės tapo nepravažiuojamos.

REKLAMA

Dar vakar visoje Lietuvoje be elektros buvo apie 25 tūkstančiai gyventojų, daugiausia jų pietrytinėje šalies dalyje, šiandien be elektros dar liko pavieniai vartotojai.

Įspūdingais siautusios stichijos vaizdais žmonės dalijasi ir socialiniuose tinkluose. Gyventojai užfiksavo neregėto grožio žaibus ir debesų kamuolius.

Lietuvoje praūžusi audra daugiausia nuostolių pridarė Vilniaus, Panevėžio ir Alytaus apskrityse. Pasak hidrometeorologijos tarnybos, nuo Baltarusijos rytinių rajonų į Lietuvą atkeliavo lietus su perkūnija.

„Taip pat Lietuvos teritorijoje vyko konvekciniai procesai. Kilo tos audros ir prasidėjo nuo pietryčių Lietuvos ir paskui į vakarą plito didžiojoje Lietuvos dalyje, buvo trumpos liūtys su perkūnijomis, jų metu buvo ir škvalas, sustiprėjo vėjas, vietomis buvo fiksuota krentanti kruša“, – kalbėjo sinoptikas Paulius Starkus.

Išverstas klevas Paupio gatvės kieme, bernardinų kapinėse

Sostinėje smarkus vėjas su liūtimi išvertė didžiulį klevą Paupio gatvės kieme. Laimė, žmonės nenukentėjo. Smarki liūtis klevą nuvertė ir Bernardinų kapinėse.

Hidrometeorologijos tarnyba škvalo metu užfiksavo vėjo greitį, siekusį 18 metrų per sekundę. Tiesa, pasak sinoptikų, gūsiai galėjo būti ir dar stipresni.

„Tokie škvalai yra dažnai lokalūs, galėjo būti ir stipresnių gūsių. Škvalai yra dažnai lokalūs ir galėėjo būti ir stipresnių gūsių ir neužtaikyti ant meteorologinių stočių, kad juos išmatuotų. Nes tikrai buvo ir Vilniaus mieste, ir kitose teritorijose prilaužytų medžių šakų ir pačių medžių. Vėjas vietomis tikrai buvo pavojingas ir gūsingas“, – sakė sinoptikas P. Starkus.

Ugniagesiai per praėjusią parą 71 kartą vyko šalinti nuvirtusių medžių ir nulaužytų šakų. Daugiausia iškvietimų fiksuota Vilniaus apskrityje – 16, po 10 iškvietimų Panevėžio ir AlytaUs apskrityse. Žmonės per smarkią liūtį nenukentėjo, tačiau smarkiai apgadinti automobiliai ir kai kurie pastatai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų