REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau bene antra savaitė orus Europoje lemia aukšto slėgio sritis. Kai kuriems gyventojams dėl aukšto slėgio gali skaudėti galvą ar varginti galvos svaigimai, tačiau daugelis sveikų žmonių jaučiasi gerai.

Jau bene antra savaitė orus Europoje lemia aukšto slėgio sritis. Kai kuriems gyventojams dėl aukšto slėgio gali skaudėti galvą ar varginti galvos svaigimai, tačiau daugelis sveikų žmonių jaučiasi gerai.

REKLAMA

Nepaprastai aukštas, daugiau nei 1040 milibarų siekiantis atmosferos slėgis laikėsi savaitgalį ir tai slopino debesų susidarymą, todėl buvo giedra ir saulėta, o vietomis padidėjo dulkių kiekis ore. Šiandien daugelyje Lietuvos vietų laikosi apie 1030 milibarų siekiantis atmosferos slėgis.

Aplinkos apsaugos agentūra informuoja, kad kovo 21 d. kietųjų dalelių KD10 koncentracija iki 1,5 karto viršijo paros ribinę vertę Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Šiandien ir rytoj vyraus nepalankios meteorologinės sąlygos teršalams sklaidytis, oro užterštumo lygis daugelyje miestų išliks padidėjęs. Prastos oro kokybės priežastys –  kietojo kuro deginimas, transporto ir pakeltoji tarša.

Daugelis sveikų žmonių aukšto slėgio ir jo pokyčių nejaučia, tačiau jautresni gali ir pajusti. Dėl aukšto atmosferos slėgio jautriausiai reaguoja sergantieji bronchine astma, turintys alergijų ir kurių arterinis kraujospūdis per didelis.

REKLAMA
REKLAMA

Poveikis sveikatai: ima skaudėti galvą, gali varginti galvos svaigimas, pykinimas. Kai kuriems ima skaudėti širdį ar šiek tiek sutrinka regėjimas, nukrenta darbingumas ir pan. Kita vertus, problemų kai kuriems miestų gyventojams gali sukelti visai ne aukštas oro slėgis, o padidėjusi oro tarša kietosiomis dalelėmis, paaiškina meteo.lt specialistai.

REKLAMA

Atmosferos slėgis tebėra aukštas

Primename, kad savaitgalį taip pat buvo labai aukštas atmosferos slėgis. Interneto svetainė meteo.lt socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje dalinosi, jog savaitgalį buvo fiksuotas ypač aukštas slėgis.

„Nors dar mūsų specialistai tikrina informaciją , tačiau jau dabar galime teigti, kad aukščiausias atmosferos slėgis (perskaičiavus jūros lygiui) savaitgalį buvo šiaurės vakarinėje šalies dalyje: Mažeikių, Akmenės, Telšių ir Šiaulių apylinkėse. Slėgio reikšmės čia buvo pasiekusios net 1048,9 hPa. Tai yra tikrai daug, nes vidutinis atmosferos slėgis siekia ~1013 hPa.

REKLAMA
REKLAMA

Nors iki absoliučių rekordų (kurių reikšmės svyruoja tarp 1051–1057,8 hPa) pritrūkome, tačiau remiantis preliminariais duomenimis, pavienėse šalies vietovėse galėjo būti pasiekti/pakartoti kovo mėnesio absoliutūs atmosferos slėgio (jūros lygyje) rekordai.

Kaip ten bebūtų, slėgis tikrai buvo anomaliai labai aukštas. Kai kuriems žmonėms skaudėjo galvą, nukrito darbingumas ir pan. Na o šiandien pažvelgus į pateiktą grafiką, galite matyti, jog slėgis šiuo metu nors ir tebėra labai aukštas, tačiau nemažai nukrito. Artimiausiu metu jis toliau risis žemyn, bet dar išliks aukštas. Bus šilta“, – paaiškino meteo.lt specialistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

https://www.facebook.com/MeteoLT/posts/338314614999420

Primename, kad vakar TV3 žinios skelbė, kol tautiečiai džiaugiasi šylančiais orais, specialistai skuba įspėti – šiomis dienomis džiaugtis gamta reikėtų nebent vaikštant pamiške ar paežere. Sportuoti ar tiesiog eiti pasivaikščioti prie judresnių gatvių, jie nerekomenduoja. 

Galite stebėti visą TV Žinių reportažą:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų