Lietuvoje – naujas įvežtinis COVID-19 infekcijos atvejis penktadienį – 6 nauji atvejai

Šalyje registruotas vienas įvežtinis COVID-19 infekcijos atvejis, penktadienį spaudos konferencijoje pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. Taip ji informavo apie dar 6 naujus šiandien nustatytus infekcijos atvejus.

„Vienas atvejis iš vakar fiksuotų 3 naujų susirgimų registruotas Telšių apskrityje. Tai gana neįprastas – įvežtinis atvejis. Asmuo gegužės 5 d. grįžo iš Švedijos, tyrimas buvo atliktas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Asmuo simptomų nejautė ir yra izoliuojasi tam skirtoje vietoje“, – informavo ji.

Specialistė pridūrė, kad šiuo atveju buvo nustatyti 6 kontaktiniai asmenys – 3 Lietuvoje ir 3 Švedijoje.

Du iš vakar naujų atvejų užfiksuoti Antavilių pensionate, užsikrėtė dvi darbuotojos. NVSC duomenimis, Antavilių pensionate koronavirusas diagnozuotas iš viso 7 darbuotojams ir 11 pacientų.

„Darbuotojai pasijuto blogai, buvo nuvežti į Santaros klinikas. Aiškinamasi, kokie galėjo būti papildomi kontaktiniai asmenys. Taip pat vyksta pakartotinis tyrimas 90 pacientų, turėjusių kontaktą su pirmuoju susirgusiuoju“, – sakė R. NVSC specialistė.

Šiandien – 6 nauji atvejai

Taip pat R. Lingienė pranešė, kad naujausiais duomenimis Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje diagnozuotas dar vienas atvejis, žmogus hospitalizuotas Santaros klinikose. Priklauso rizikos grupei pagal amžių.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) koronavirusas nustatytas darbuotojui, Kartenos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje – keturiems saviizoliacijoje buvusiems darbuotojams.

„Ką tik gauta informacija iš Klaipėdos universitetinės ligoninės apie darbuotojo susirgimą COVID-19. Taip pat nesibaigia niekaip Kartenos ligoninė: turime informaciją apie keturis susirgusius darbuotojus“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.

Daugiau informacijos apie šiuos atvejus NVSC atstovė sakė šiuo metu neturinti.

Taip pat pranešta, kad buvo ištirti 80 bendrabučio Grybo gatvėje gyventojai. Jų tyrimų rezultatų laukiama. 

REKLAMA

Dar du darbuotojai susirgo Aknystos pensionate, su jais kontaktą turėjo 15 kolegų, o pacientų 192, bus tiriami visi pensionato gyventojai.

Pasveikusių daugiau nei sergančių

R. Lingienė informavo, kad šiuo metu stacionare gydoma 98 COVID-19 infekcija sergantys žmonės.

„Iš jų reanimacijoje – 11, ventiliuojami – 5, su deguonies kaukėmis – 24“, – informavo NVSC atstovė.

Pasveikusių asmenų skaičius (765) išlieka didesnis nei sergančių, kurių šiuo metu yra 618. Iš viso šalyje patvirtinti 1436 ligos atvejai konkretiems žmonėms. Per vakar dieną ištirtas 8101 ėminys dėl įtariamo koronaviruso, iki šiol iš viso ištirtas 172 191 ėminys.

Mirusių nuo COVID-19 skaičius nepakito, jų yra 49, tačiau viena mirtimi išaugų mirusiųjų asmenų skaičius, kurie buvo užsikrėtę koronavirusu, bet mirė dėl kitų priežasčių. Izoliacijoje šiuo metu yra 284 asmenys.


Rašyti komentarą...
W
Www
2020-05-08 12:45:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikinimai sienų atidarytojams.
Atsakyti
-6

t
taigi
2020-05-08 12:48:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu vėl vežkit iš kitų šalių tą virusą nes savojo jam kaip ir nebeturim,laikas užsivežt naujo viruso,nu valstybę valdo tikri durniai
Atsakyti
-7

E
Ena
2020-05-08 12:46:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuoj vel mums atvez dovanu !!! Bus antras karantinas!!! Dar is Svedijos ir tokiu valstybiu , ten is kart tikrintis reikia nuo virusiuko!!! Ir 2 savaites karantino, nes vel bus blogai!!!
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų