lingienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lingienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lingienė“.

„Vardan Lietuvos“ paskelbė kandidatų į EP sąrašą: penketuke – netikėtos pavardės

Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ paskelbė kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašą, kurio penketuke – Europos Komisijos atstovybės vadovas Marius Vaščega ir Visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. Tarp sąrašo lyderių yra ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, partijos pirmininkas Saulius Skvernelis, parlamentaras Lukas Savickas.

Perspėja vilniečius: į šias vietas neapsisaugojus geriau neiti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai, atliekantys erkių gausos, jų paplitimo stebėseną tose vilniečių ir miesto svečių pamėgtose vietose, kur, kelerių pastarųjų metų duomenimis, fiksuoti užsikrėtimo erkių platinamomis ligomis atvejai, atkreipia dėmesį, kad situacija iš esmės nesikeičia: ten, kur laisvalaikį gamoje renkasi leisti žmonės, ten gausu ir šių voragyvių.
2023-06-21

Nerimo signalas: Vilniuje daugėja pavojingos infekcijos atvejų

Per penkis šių metų mėnesius Vilniuje nustatyta tiek pat legioneliozės – ūminės infekcinės kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia bakterijos – atvejų kiek per visus praėjusius metus – rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento duomenys.

Epidemiologė Rolanda Lingienė: skiepai – tai kaip saugos diržas automobilyje

Gyvenimo kokybę negrįžtamai bloginančios komplikacijos, paralyžius ar net mirtis – tokie galimi poliomielito, kokliušo, B tipo Haemophilus influenzae infekcijos, dar vadinamos mažų vaikų liga, padariniai. Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų, svarbu tai, jog šių pasekmių galima išvengti paprasčiausiai pasiskiepijus – Lietuvoje vaikai nuo šių ligų skiepijami nemokamai, valstybės lėšomis.

Skelbia naujų vakcinų prieš COVID-19 efektyvumo tyrimus: Lingienė siūlo nesistebėti blėstančiu imunitetu

Biotechnologijų bendrovė „Moderna“, pirmoji sukūrusi informacinės RNR (mRNR) gydymo metodus ir vakcinas, praneša apie itin stiprią dvivalentės sustiprinančiosios mRNR vakcinos apsaugą – antrojo iš trijų klinikinio tyrimo etapo metu rudens kandidatė pademonstravo daugiau nei 5 kartus didesnį neutralizuojančių antikūnų prieš omikron atmainos BA.4 ir BA.5 potipius kiekį.

Perspėjo atsisakančius skiepo po gyvūno įkandimo: galima neišvengti ir mirties

Nors gyvūnų pasiutligės – ūmios virusinės ligos – atvejų pastaruosius kelerius metus Lietuvoje neregistruojama, medikų pagalbos kasmet prireikia keliems tūkstančiams gyvūnų apkandžiotų žmonių, daliai jų skiriami skiepai. Vis dėlto, anot specialistų, pastebima atvejų, kai žmonės nepaiso situacijos rimtumo ir, įkandus gyvūnui, atsisako profilaktinio skiepijimo kurso.
2022-06-30

Lingienė įspėja dėl beždžionių raupų: tik laiko klausimas, kada ir mes turėsime pirmą atvejį

Už Afrikos ribų ėmę plisti beždžionių raupai jau spėjo sukelti visuomenės ir mokslininkų susirūpinimą. Epidemiologė Rolanda Lingienė įspėja, kad tik laiko klausimas, kada šios ligos atvejis bus fiksuotas ir Lietuvoje.

Lingienė įspėja: dabar ne laikas atsipalaiduoti, įsisiautėjo naujas omikron variantas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Rolanda Lingienė ragina neatsipalaiduoti – COVID-19 nuolat tyko už kampo. Ypač nerimą kelia aktyviai plintantis naujasis omikrono variantas, ne vienoje šalyje keliantis naują susirgimų bangą. Nepaisant to, Vyriausybė toliau ruošia atlaisvinimus ir visuotinės kaukių prievolės švelninimą. R. Lingienė atsakė, kuo pasižymi šis omikron potipis. Pasirodo, jis net 1,5 labiau užkrečiamas nei įprasta omikron atmaina.

Rolanda Lingienė: kaip pasiruošti šių metų šventėms?

Epidemiologė Rolanda Lingienė socialiniame tinkle „Facebook“ prieš didžiausias metų šventes pasidalijo patarimais, kaip jas sutikti saugiai.  Pasak epidemiologės, nors jau galime gyventi laisviau, vis dėlto svarbu nepamiršti, kad turime saugotis.  „Stebuklingiausios metų šventės – su šeima ar platesniame rate Kolektyvų susibūrimai, karnavalai, vakarėliai mokyklose – vykti ar ne Tai klausimai, kurių pastarosiomis dienomis sulaukiu ir iš žurnalistų, ir iš artimųjų, ir iš draugų.

Epidemiologė įvertino gerėjančią koronaviruso situaciją Vilniuje: „Potvyniai ir atoslūgiai“

Kasdien Lietuvoje fiksuojami keli šimtai naujų koronaviruso atvejų. Tuo pačiu metu vakcinuojama vis daugiau žmonių. Specialistai jau kalba apie rudenį ir tai, ko galime tikėtis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus regiono direktorė Rolanda Lingienė atkreipė dėmesį į sostinėje vyraujančią situaciją. Moteris savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriuo Vilniaus situaciją apibūdino kaip potvynius ir atoslūgius.
REKLAMA
REKLAMA

Siunčiamas pavojaus signalas: padėtis Vilniuje sudėtinga, prašoma laikytis karantino

Penktadienį dalis gyventojų savo mobiliuosiuose telefonuose sulaukė skubių pranešimų apie sudėtingą koronaviruso padėtį sostinėje. „Covid-19 padėtis Vilniuje labai sudėtinga, prašome gyventojų laikytis visų karantino reikalavimų. Kviečiame skiepytis: vyresnius nei 55 m. gyventojus, lėtinėmis ligomis sergančius asmenis, mokytojus, abiturientus“, – skelbiama neįprastame įspėjime.

Lingienė: Vilnius, pagal epidemiologinę situacija, yra sausio pradžios lygyje

Pagal epidemiologinę situaciją Vilnius yra sausio pradžios lygyje, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.  „Esame pagal dinamiką maždaug sausio pradžios lygmenyje, tai rodo situacijos pakankamai didelį rimtumą“, – LRT Radijui penktadienį ryte sakė ji.  Anot R. Lingienės, ketvirtadienio duomenimis, Vilniuje registruoti 1027 nauji koronaviruso atvejų 100 tūkst.

Lingienė apžvelgė praėjusią savaitę: mūsų Achilo kulnas – atvejai, kuomet infekcijos šaltinis neįvardijamas

Koronaviruso situacija Lietuvoje vėl prastėja. Trečiadienį paskelbta, kad per parą šalyje nustatyta virš 1 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Į šią situaciją sureagavo ir Vyriausybė, kuri atsisakė karantino atlaisvinimų, apie kuriuos buvo kalbėta anksčiau. Epidemiologė Rolanda Lingienė savo „Facebook“ paskyroje pakomentavo praėjusios savaitės situaciją. Ji atkreipė dėmesį, kur dažniausiai užsikrečiama koronavirusu. „Virš mūsų sostinės susikaupę pandemijos debesys nesisklaido.

Lingienė siunčia įspėjimą dėl britiškosios atmainos: net ir trumpas kontaktas gali būti lemtingas

Epidemiologinė situacija dėl COVID-19 plitimo Vilniuje toliau blogėja. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė konstatuoja, kad pradėjus plisti britiškajai atmainai kovą susirgimai augo visose srityse. Be kita ko, net 38 proc. asmenų negalėjo ar nenorėjo atskleisti infekcijos šaltinio. Šiuo metu naujų atvejų, tenkančių 100 tūkst.

Lingienė: net ir neigiamas COVID-19 tyrimo atsakymas nereiškia, kad „viskas yra ok“

Savaitgalį įvykę muzikiniai apdovanojimai sukėlė aistras, ar išties buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų. Savo svarstymus dėl to išsakė ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. Ji atkreipė dėmesį, kad visgi neigiami PGR ar antigeno testai dar nereiškia, kad žmogus neužkrečiamas. Kaip socialiniame tinkle rašė ji, nuomonių „už" ir „ prieš" jūra, besipiktinančių ir palaikančių organizatorius yra ne ką mažiau.

Lingienė: apie 40 proc. vasario COVID-19 atvejų Vilniuje aplinkybės nežinomos

Apie 40 proc. vasarį patvirtintų COVID-19 atvejų Vilniuje aplinkybės liko nežinomos, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.  Anot jos, taip pat neramina tai, jog 11 proc. užsikrėtusių asmenų epidemiologinė diagnostika liko neatlikta –epidemiologai su jais neturėjo galimybės susisiekti ir išsiaiškinti koronavirusinės infekcijos valdymui svarbios informacijos. „Kodėl? Tikrai ne dėl to, kad nespėjome.

Epidemiologai atkirto Dulkiui dėl siekio atsekti ir izoliuoti sergančius COVID-19 per 48 val.

Naujasis sveikatos ministras Arūnas Dulkys, praėjusią savaitę pagaliau konkrečiau prabilęs apie Covid-19 valdymo priemones, įvardijo tris pagrindinius tikslus kovoje su pandemija. Vienas jų – užmojis visus infekcijos atvejus ištirti, atsekti ir izoliuoti per 48 val. Epidemiologai atkerta, kad toks siekis – jokia naujiena, tačiau didžiausias stabdys šiuo metu kyla dėl logistikos.

Lingienė: penktadienį laukiama dar vieno koronaviruso atvejų rekordo

Penktadienį laukiama dar vieno koronaviruso atvejų rekordo, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. „Šios dienos rekordas, galiu pasakyti, kad deja viršys ir vakarykštį. Rekordų ateinančiu laikotarpiu turbūt turėsime daug – nematome jokių priežasčių, kad jų nepasiektume“, – LRT televizijai teigė specialistė. Jos teigimu, nagrinėjant židinius, aiškiai matomas koronaviruso plitimas visuomenėje.

Lingienė apie koronaviruso plitimą: „Pats laikas užtraukti stabdį“

Savaitgalį užfiksavus naujus COVID-19 rekordus epidemiologai įspėja, kad tokie skaičiai realybe gali tapti ilgam. Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistės Rolandos Lingienės, į „karštųjų taškų“ eilę po Raseinių jau rikiuojasi nauji miestai.    Per tris dienas nustatytų gerokai daugiau nei 400 naujų koronaviruso atvejų – nauji šalies rekordai. Vis dėlto, NVSC Vilniaus departamento vadovės teigimu, tai nėra pretekstas nacionaliniam karantinui skelbti.

Lingienė: sergamumas COVID-19 išaugo 6 kartus

Lyginant su vasaros viduriu rugsėjį sergamumas COVD-19 išaugo net 6 kartus. Tai konstatavusi epidemiologė Rolanda Lingienė pabrėžė, kad stebimas akivaizdus atvejų augimas. Apžvelgdama praėjusio mėnesio situaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė išskyrė, kur pastarąjį mėnesį fiksuotas didžiausias sergamumas.  „Per rugsėjo mėnesį buvo registruota 1856 COVID-19 ligos atvejai, tai yra 66,4 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Veryga: įpusėjome kelią, kada ribojimai būtų taikomi gydymo įstaigoms

Šiuo metu esame įpusėję kelią, kada būtų taikomos priemonės gydymo įstaigų veiklos apribojimams, konstatavo ministras Aurelijus Veryga. Ministras pabrėžė, kad stebimas ne tik sergamumo rodiklis, bet stebima, kas vyksta mūsų ligoninėse. „Šio ryto duomenimis, turime užimtus 35 proc. mūsų vadinamųjų Covid-19 rezervo lovų. Tad praktiškai esame įpusėję kelią, kurį nuėjus būtų taikomos priemonės gydymo įstaigų veiklos apribojimams. Galiu priminti, kad turime nusistatę 70 proc.

Lingienė: antroji COVID-19 banga jau fiksuojama keliuose regionuose

Jau galima kalbėti apie prasidėjusią antrąją bangą tam tikruose Lietuvos regionuose, trečiadienį konstatavo epidemiologė Rolanda Lingienė. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė pabrėžė, kad šiandien turime tris karštuosius taškus – Radviliškį, Raseinius ir Šiaulius.  „Pastarosiomis dienomis juose ypač gausėja susirgimų skaičius ir jie sparčiai plečiasi į kitus regionus.

Veryga išvardijo būtinas priemones, kad nepasikartotų Radviliškio scenarijus

Po rekordinio savaitgalį fiksuoto COVID-19 infekcijos šuolio ir įsiplieskusio viruso židinio Radviliškio ligoninėje savivaldybė imasi griežtų viruso valdymo priemonių. Ministras Aurelijus Veryga įspėjo, kad tam tikri karantininiai ribojimai grįš ir visos šalies mastu. Ministras spaudos konferencijos metu konstatavo, kad situacija šalyje negerėja ir susirgimų skaičius auga.

Veryga įvertino incidentą dėl COVID-19 vakcinos: situacija labai atidžiai stebima

Valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį pateikdamas naujausią informaciją dėl koronaviruso situacijos valdymo šalyje ramino, kad nesėkmė dėl šiuo metu kuriamos vakcina nuo koronaviruso – neišvengiama šio proceso dalis. „Kaip vakar dauguma girdėjo, buvo paskelbta apie vienos vakcinų vystytojo pristabdytus klinikinius tyrimus dėl užfiksuoto su pačia vakcina siejamo susirgimo.

Veryga – apie susirgimus mokyklose: tai nėra ženklas pereiti į nuotolinį mokymą

Nors per vakar parą patvirtinta mažiau nei 20 naujų susirgimų COVID-19, šiandien didžiausią nerimą kelia fiksuojami nauji atvejai ugdymo įstaigose. Naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje pirmadienį pateikė valstybės operacijų vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Lingienė: galime atsiliepti tik į kas trečią skambutį

Augant užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai gali atsiliepti tik į kas trečią skambutį, BNS informavo NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. „Į besikreipiančių telefonu skambučius atsakinėja 11 darbuotojų, tačiau atsiliepti jie gali tik į maždaug trečdalį skambučių“, – penktadienį BNS sakė ji. Anot R. Lingienės, vien šią savaitę specialistai sulaukė daugiau nei 34 tūkst. skambučių.

Veryga: rengiamos atnaujintos rekomendacijos darbdaviams

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pasidžiaugė, kad per pusantros savaitės per vakar užfiksuotas pats mažiausias atvejų skaičius, tačiau nerimą kelia tai, kad plitimas visuomenėje toliau vyksta. Valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo ruožtu pabrėžė, kad ruošiamos atnaujintos rekomendacijoms įmonėse. Kaip informavo R. Lingienė, 15–16 proc.

Veryga siūlo trumpinti barų darbo laiką: po patikrinimų kavinėse skyrė šimtus įspėjimų

Savaitgalį vykdyti viešųjų maitinimo įstaigų, renginių patikrinimai parodė, kad dalis dar neįsisąmonino pasikeitimų, tačiau pažeidėjų bausti neskubėta, informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. Ministras Aurelijus Veryga savo ruožtu pranešė, kad bus svarstoma trumpinti barų darbo laiką. Patikrinimai vykdyti su Policijos departamentu ir Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

Veryga įspėja: per daug atsipalaidavome ir užmiršome karantiną

Valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pateikdamas naujausią informaciją apie naujausius infekcijos židinius, konstatavo, kad, deja, situacija toliau prastėja. „Žiūrint į susirgimų rodiklius, galiu pasakyti, kad esame per daug atsipalaidavę ir užmiršę, kaip gyvenome per karantiną. (...) Situacija negerėja, epidemiologiškai išlieka tokia pati bloga. Židinių daugėja ir jų toliau daugės, asmenų, kurių atsekti neįmanoma.

Lingienė: mūsų specialistai intensyviai dirbo, kai net nenujautė, kokio masto grėsmė laukia

Šiuolaikinė visuomenė, kurioje yra daug skubėjimo, streso, greito maisto ir mažai poilsio, fizinio aktyvumo bei atsipalaidavimo, dažniausiai kenčia nuo lėtinių infekcinių, imuninių, širdies ir kraujagyslių ligų. Pusės jų galima būtų išvengti vien pakeitus gyvenimo būdą, nes efektyviausia ligų prevencija, pasak pasaulio sveikatos ekspertų, yra laikoma tiesiog sveika gyvensena.

Pasakė, kaip atrodys mokslo metai – ko laukti rugsėjį

Rugsėjis – jau ant nosies, tad daug tėvų suka galvą svarstydami, ar galės ramiai leisti vaikus į mokyklas. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės tvirtinimu, jei tendencijos nesikeis, mokslo metų turėtų prasidėti įprastai. Neatmetama galimybė, kad gali prireikti griežtinti priemones, tačiau nuotolinis mokymas – būtų kraštutinis variantas.

Lingienė: gresia nauji ribojimai dėl koronaviruso – tikrai bus nepatogu 

Pristatydama naujausią informaciją dėl COVID-19 plitimo suvaldymo šalyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė įspėjo ir apie laukiančius naujus ribojimus.  Paklausta dėl naujų griežtų priemonių R. Lingienė sakė, kad yra analizuojama kitų šalių patirtis, tačiau pabrėžė, kad tikrai nereikėtų suprasti, kad kurią dieną bus vėl įvestas karantinas. „Yra svarstomos priemonės, jei situacija blogėtų – nuo pačių minkščiausių priemonių.

Koronaviruso pavojus auga: neatsekami atvejai fiksuojami visoje Lietuvoje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, trečiadienį pateikdama naujausią informaciją apie infekcijos plitimo visuomenėje suvaldymą, pabrėžė, kad nerimą kelia ne tik toliau augantis užsikrėtimų skaičius, bet sunkiai nustatomi užsikrėtimo šaltinių. Specialistė pabrėžė, kad didžiausią nerimą kelia 6 nauji atvejai, kurių užsikrėtimo kelių neįmanoma atsekti.

DIENOS PJŪVIS. Griežtesni koronaviruso ribojimai – ar vėl grįšime prie karantino?

Lietuvoje aktyviai plinta Covid-19, nerimą kelia tai, kad vis daugiau fiksuojama atvejų, kai nėra aišku, kur ir kada žmonės užsikrėtė. Veikiausiai tai reiškia, kad viruso nešiotojai ir toliau platina užkratą. Jau šį trečiadienį Vyriausybė apsispręs, kur ir kada žmonės privalomai turėtų dėvėti kaukes. Kokie dar ribojimai laukia Lietuvoje ir ar grįšime prie karantino, pokalbis su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadove Rolanda Lingiene.

Lingienė: situacija šalyje dėl Covid-19 keičiasi dramatiškai, nustatyta 16 atvejų per parą

Lietuvoje per pastarąją parą nustatyta 16 naujų koronaviruso atvejų, dalies asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas lieka neaiškios, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė. „Yra 16 naujų atvejų, pirminiais duomenimis, du įvežtiniai, dauguma – Vilniaus apskrityje, dar yra Panevėžio ir Kauno apskrityse“, – BNS trečiadienio rytą sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė.

Lingienė: pranešime apie 7 naujus koronaviruso atvejus, dviejų užsikrėtimų aplinkybės neaiškios

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė antradienį ryte kalbėjo, kad netrukus bus pranešta apie 7 naujus koronaviruso atvejus Lietuvoje. Anot jos, dviejų asmenų užsikrėtimo aplinkybės – nežinomos, o tokių atvejų pasitaiko vis dažniau. „Šio ryto ankstyvo duomenimis šiandien pranešime apie 7 naujus atvejus, iš kurių 2 užsikrėtimo aplinkybių epidemiologams per vakarą ir naktį nepavyko išsiaiškinti.

Praneša apie 7 naujus koronaviruso atvejus: 5 iš jų įvežtiniai, vėl užsikrėtė tolimųjų reisų vairuotojas

NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, komentuodama informaciją apie naujus koronaviruso atvejus, pranešė, kad per vakar dieną oficialiai buvo patvirtinti nauji 7 atvejai. Taip pat sužinota apie 14 papildomų atvejų, kurie buvo nustatyti transporto įmonėje Kaune, bet dėl tam tikrų problemų šie atvejai į oficialią statistiką pateks vėliau.  Ji pabrėžė 1882 atvejų šie atvejai neįeina. 1582 asmenys pasveiko, izoliacijoje 127 žmonės. Iš vakar fiksuotų 7 atvejų 5 yra įvežtiniai.

Veryga: pagaliau galime laisviau kvėpuoti

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga penktadienį pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, pasidžiaugė, kad situacija šalyje toliau gerėja ir net galime perduoti patirtį kitoms šalims. „Situacija po truputį gerėja arba bent jau pasiekus tą lygį neblogėja, tad galime vis laisviau kvėpuoti.

Mįslingas užsikrėtimo atvejis Vilniaus „Humanoje“ – žmogus reanimacijoje

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, vienas iš vakar registruotų COVID-19 infekcijos atvejų itin kelia nerimą. Tai – parduotuvės „Humana“ sandėlio darbuotojas, sąlytį turėjęs su 63 asmenimis, tačiau šiuo metu yra per sunkios būklės, kad būtų apklausiamas epidemiologų.  „Tai yra didelis sandėlis, esantis Kibirkšties g. 6. Jame dirba keli šimtai darbuotojų vienu metu.

Toliau fiksuojami įvežtiniai atvejai – užsikrėtė ir jūreivis, dirbęs Nigerijoje

Pateikdama naujausią epidemiologinę informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pranešė, kad vienas naujas atvejis kelia itin daug nerimo, mat nėra aišku, kaip žmogus užsikrėtė. Taip pat fiksuoti nauji įvežtiniai atvejai. Lietuvoje per paskutinę parą nustatyti 3 nauji koronaviruso atvejai. Viso nuo epidemijos pradžios fiksuoti 1687 susirgimai. Šiuo metu vis dar serga 334 asmenys, jau 1273 laikomi pasveikusiais.

Veryga pasakė, kaip atšaukus karantiną keisis gyvenimas

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, informavo ir kaip atrodys kasdienis gyvenimas atšaukus karantiną.  Nors apie pokyčius pasibaigus karantinui ministras kalbėti nenorėjo skubėti, pabrėžė, kad išėjimas iš šio režimo vyks panašiai kaip ir įėjimas.

Lingienė: užgeso dar 5 koronaviruso židiniai

Pateikdama naujausią informaciją apie koronaviruso šalyje plitimą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė pasidžiaugė ir naujais užgesusiais koronaviruso židiniais.  Kaip informavo NVSC atstovė, šiuo metu užgesusiais laikomi dar penki koronaviruso židiniai. „Suvaldytas buvęs protrūkis Respublikinėje Kauno ligoninėje, paskutinis atvejis registruotas gegužės 8 dieną.

Palengvino izoliaciją dėl koronaviruso – visiems namie sėdėti nebereikės

Pateikdama naujausią informaciją apie koronaviruso šalyje plitimą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė patikslino saviizoliacijos taisykles. Nuo šiol iš užsienio grįžę asmenys, kuriems yra būtina saviizoliacija, nuo jos vietos galės nutolti per kilometrą.

Per savaitgalį fiksuoti dar 4 įvežtiniai atvejai

Apžvelgusi naujausią epidemiologinę informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė informavo ir apie tolioau fiksuojamus naujus įvežtinius koronaviruso atvejus. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per paskutinę parą užfiksuoti vos 3 nauji koronaviruso atvejai. Tiesa, per sekmadienį ištirtas koronaviruso tyrimų skaičius taip pat gerokai mažesnis – ištirti 1995 mėginiai, kai įprastai per darbo dieną jų ištiriama apie 5–7 tūkst.

Veryga paskelbė, kur Lietuvoje Covid-19 paplito labiau: aktyviau testuos 6-iose savivaldybėse

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, plačiau papasakojo apie taisykles dėl atsiveriančių sienų.  Ministro teigimu, dar nestinga nesupratimo, iš kokių šalių parvykus nereikia izoliuotis. „Vienas rodiklis, kuris buvo skelbtas ir anksčiau, kuris buvo sutartas ir tarp trijų Baltijos šalių, 25 atvejai 100 tūkst.

Veryga paskelbė, kam nuo šiol tyrimai bus atliekami pirmiau

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pirmadienį pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje pranešė apie pokyčius dėl tyrimų mobiliuosiuose punktuose prioriteto atlikimo tvarkos. Nuo šiol savivaldybėms pagal gyventojų skaičių bus išdalinamos kvotos, kiek profilaktinių tyrimų bus galima atlikti.

Veryga pasakė, ar Lietuva galėtų skelbti pandemijos pabaigą

Pateikus pavyzdį, kad Slovėnija paskelbusi pandemijos pabaigą po to, kai pastarąsias dvi savaites buvo nustatoma mažiau nei 7 atvejai, ir paklaustas, pagal kokius kriterijus Lietuva galėtų skelbti epidemijos pabaigą, ministras tokias galimybes vertino be entuziazmo. „Tai įdomus paskelbimas. Bet norėčiau priminti, kad ekstremalią situaciją pasiskelbėme dar iki nustatant 7 atvejus, žinodami, kad ji yra aplinkui.

Sostinėje – didžiausias koronaviruso židinys gydymo įstaigoje

Pateikdama informaciją apie naujausius Covid-19 infekcijos atvejus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė akcentavo, kad džiausią rūpestį šiandien kelia židinys Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. „Iš šešių vakar patvirtintų atvejų 3 užfiksuoti Klaipėdos apskrityje, vienas atvejis yra vietinis, kitas susijęs su Klaipėdos palaikomojo gydymo ir slaugos ligonine – susirgo šios ligoninės šeimos narys.

Covid-19 atvejai Lietuvoje: naujas įvežtinis atvejis, susirgo viešojo transporto vairuotojas ir Santaros klinikų darbuotojas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pateikdama naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje pranešė, kad šalyje vėl nustatytas naujas įvežtinis atvejis, taip pat Kaune susirgo gana jauno amžiaus žmogus.

Koronaviruso protrūkiai Vilniuje siejami su keliomis parduotuvėmis

Komentuodama naujausius koronaviruso atvejus Nacionalinis visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė atkreipė dėmesį į dviejuose Vilniaus mikrorajonuose įsikūrusias parduotuves. Jos teigimu, su jomis galimos ne vieno protrūkio sąsajos.
Į viršų