Lietuvoje keičiasi orai: netrukus permainas pajaus visi

Aukšto slėgio sritis Europos rytuose ir ciklonas vakaruose negailestingai kaunasi dėl teisės lemti orus Europoje. Šias grumtynes jaučiame iš smarkaus, gūsingo vėjo. Aukšto slėgio sritis metras po metro traukiasi tolyn nuo Baltijos, dėl to artimiausią parą sulauksime lietaus. Tik ne visur vienodai.

„Vis dar šilta žemyno pietuose – Barselonoje rytoj 20, Romoje 18 laipsnių. Paryžiuje rytoj šils iki 13, Londone 12 laipsnių, bet nelis. Lietus numatomas Berlyne, čia bus apie 11 laipsnių. Šilta šalia mūsų, Lenkijoje – Varšuvoje rytoj visi 14 šilumos. Lietuvoje tiek tikrai nebus, o lietaus tikrai bus“, – komentavo sinoptikas Naglis Šulija.

Artimiausią naktį Lietuvoje dangus bus apsiniaukęs. Į pajūrį, šiaurinę Žemaitijos dalį, lietaus debesys arba jau atkeliavo, arba atkeliaus visai netrukus ir patrauks toliau. Iki ryto bus paliję daug kur, bet šiaurėje tai bus įprastas lietus, o pietuose gali nukristi vos keli lašai arba visai nelis. Vėjuota ši naktis bus visur.

„Rytojaus rytą nežymiai lynos tik kai kur, bet vėliau iš vakarų atkeliaus nauji lietaus debesys, ir iki vakaro apims visą šalį. Vietomis, daugiausia šalies vakaruose ir pietuose, gali lyti ir gana gausiai. Vėjas rims", – dėstė N. Šulija.

Kitaip tariant, šlapiasis ruduo grįžta.

„Ir naktį, ir dieną Lietuvoje bus debesuota, naktį negausiai palis vietomis, daugiausia šalies šiaurėje ir vakaruose, o po neilgos pertraukos dieną lietus atkeliaus vėl. Kai kur lis jau gana gausiai. Nakis dar vėjuota, dieną vėjas rims. Oras naktį atvės iki 4 – 5 laipsnių, prie jūros bus apie 8, dieną šils iki 8 – 9, prie jūros 10 – 11 laipsnių", – kalbėjo N. Šulija.

Trečiadienio naktis bus lietinga, kai kur lis gana gausiai, neturėtų stebinti ir viena kita šlapia snaigė, dieną palis jau nedaug. Oras naktį atvės iki 5 – 7, dieną šils iki 8 – 10 laipsnių.

REKLAMA

Ketvirtadienį jau nebelis, naktį vietomis rūkas, jam sklaidantis galima dulksna. Oras naktį atvės iki 3 – 5, prie jūros bus apie 8, dieną šils iki 6 – 8, prie jūros 9 – 10 laipsnių šilumos.

„Ką gi, pagaliau lietus. Gatves jis nuplaus, bet šulinių tikrai neišgelbės, mat netrukus sausi orai sugrįš", – apibendrino N. Šulija.


Rašyti komentarą...
S
Simonas
2018-11-12 21:51:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia lietaus? Bus
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų