Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Lietuvoje – JAV karių rotacija, Lietuvos kariuomenės nuotraukos / autorius vyr.eil. Viktorija Sinkevičienė

Gegužės pabaigoje į Lietuvą iš Niujorko valstijos atvykęs naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės sunkusis tankų batalionas 1-66  birželio 9 d. oficialiai pakeitė nuo praėjusių metų rudens Lietuvoje dislokuotus JAV sunkiojo tankų bataliono 3-66 karius.

5

Gegužės pabaigoje į Lietuvą iš Niujorko valstijos atvykęs naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės sunkusis tankų batalionas 1-66  birželio 9 d. oficialiai pakeitė nuo praėjusių metų rudens Lietuvoje dislokuotus JAV sunkiojo tankų bataliono 3-66 karius.

REKLAMA

Reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją, šių metų vasarį  3-66 bataliono rotacija buvo pratęsta ir sustiprinta papildomomis pajėgomis. Naujasis JAV karių batalionas Lietuvoje planuojama treniruosis su Lietuvos ir kitų sąjungininkų kariais ateinantį pusmetį.

„Esame ypač dėkingi Jungtinėms Amerikos Valstijoms už solidarumą ir paramą, kurią šalis demonstruoja jau daugelį metų ir ypač dabar,  kai susiduriame su naujais iššūkiais prie rytinės NATO sienos. Noriu pabrėžti, kad JAV  karinis buvimas Lietuvoje kartu su NATO priešakinėmis pajėgomis yra geriausia atgrasymo priemonė prieš Rusiją. Mūsų prioritetas –  užtikrinti, kad  JAV karių buvimui ir treniravimusi Lietuvoje būtų sudarytos reikalingos sąlygos“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas viceministras Vilius Semeška.

REKLAMA

„Atsisveikiname su 3-66 kariais ir esame jiems labai dėkingi. Jų buvimas Lietuvoje per pastaruosius 12 mėnesių atliko gyvybiškai svarbų vaidmenį užtikrinant Jungtinių Amerikos Valstijų, Lietuvos ir Aljanso nacionalinio saugumo interesus, – teigė JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas. 

Jis pabrėžė, kad 1-66 bataliono atvykimas yra aiškus signalas Vladimirui Putinui: „Mūsų įsipareigojimas NATO yra geležinis. Mes nesvyruosime. Mes ginsime kiekvieną NATO teritorijos centimetrą. Esame dėkingi Lietuvai už išskirtinę priimančiosios šalies paramą visiems penkiems rotaciniams batalionams nuo 2019 metų“.

REKLAMA
REKLAMA

Naujoji  JAV pajėgų pamaina į stovyklą atsigabeno tankus M1A2 „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, šarvuočius M1068A3, sunkvežimius, visureigius ir kitą reikalingą karinę techniką, iš viso apie 180 transporto priemonių. 

Į Lietuvą atvykę JAV  kariai  įsikūrė Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje sąjungininkų kariams skirtoje  stovykloje „Herkus“. Per maždaug mėnesį truksiantį JAV batalionų persidengimą, kariai  naudosis ir  laikinosios sąjungininkų kariams skirtos  stovyklos „Tauras“ infrastruktūra.  Joje gali  įsikurti iki 840 karių. Stovyklose yra visa reikiama karinė infrastruktūra – kareivinės, administracinės patalpos, valgykla, kt. 

Prireikus laikinojoje stovykloje „Tauras“  galės apsistoti ne tik JAV karių, bet ir  Lietuvos, o  taip pat ir kitų valstybių sąjungininkų kariai. Anksčiau JAV kariai Lietuvoje buvo dislokuojami tose vietovėse, kuriose vykdavo karinės pratybos.  Laikinoji stovykla „Tauras“  įrengta už papildomus šiemet krašto apsaugai  skirtus asignavimus, numatytus priimančiosios šalies paramai teikti.  Ši infrastuktūra padeda užtikrinti tinkamas treniruočių ir gyvenimo sąlygas, praplečia galimybes rotuoti vis daugiau JAV karių šalies viduje.

Naujosios JAV rotacijos 1-66 bataliono kariai ne tik pirmieji išbandė naująją  stovyklą Pabradėje. Jie ir pirmieji Europos geležinkeliais atvyko į naująjį  Kauno Intermodalinį terminalą, kuriame nusikrovė savo karinę techniką.  Infrastruktūros sąlygų gerinimas į Lietuvą atvykstantiems sąjungininkų kariams – nenutrūkstantis  procesas, kuris apima naujų infrastruktūros projektų vystymą Pabradėje, Rukloje bei Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, paraleliai gerinant ir karinio mobilumo infrastruktūrą Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų