Lietuvoje – 16 mirčių nuo COVID-19, infekcija užsikrėtė 810 asmenų papildyta 09.57 val.

Per praėjusią parą nustatyta 810 naujų koronaviruso atvejų, nuo šios infekcinės ligos mirė 16 žmonių, sekmadienį paskelbė Statistikos departamentas.

Daugiausiai mirusiųjų priklausė 70–79 metų amžiaus grupei – septyni, taip pat mirė penki 80–89 metų amžiaus grupės žmonės, dviem mirusiems buvo nuo  60 iki 69 metų, po vieną žmogų mirė 50–59 ir 30–39 metų amžiaus grupėse.

Iš mirusiųjų 11 buvo nepaskiepyti, o penki – paskiepyti, pastarieji buvo vyresnio amžiaus. 

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 381,1 atvejo, o septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis laikosi panaši – 6,3 procento.

Šalyje per praėjusią parą atlikta 6190 molekulini7 (PGR) ir 5348 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

 Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 800 COVID-19 pacientų, 78 iš jų – reanimacijoje, rodo sekmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Deguonis papildomai tiekiamas 684 žmonėms, 52 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 85 žmonės. Ankstesnę parą tokių buvo 103.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 308 tūkst. 464 žmonės, iš jų tebeserga 9379.

Nuo COVID-19 ligos iš viso mirė 4688 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 54. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamo 9433 mirtys.

Dulkys tikslina, kas nuo pirmadienio mokės už privalomus darbuotojų testus

Kilus klausimams, kas mokės už nuo pirmadienio privalomai testuotis įtraukiamų darbuotojų testus, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad kol kas jokių pakeitimų nėra. Tai reiškia, kad šie testai ir toliau bus apmokami valstybės. Ministras akcentavo, kad ir dabar besitiriantiems darbuotojams, kaip ir gamybininkams, kuriems testavimas įsigalioja nuo rugsėjo 13 d., tyrimo išlaidas dengia valstybė.

„Dar kartą užsifiksuojame – profilaktinis sveikatos tikrinimas arba profilaktinis testavimasis pagal įstatymą mūsų valstybė je yra nemokamas ir dengiamas valstybės biudžeto lėšomis. Kartais tai yra supainiojama testavimusi galimybių pasui, kada nepasiskiepijęs ir nepersirgęs žmogus nori turėti galimybių pasą veikloms ar renginiams, pramogoms,  tokiu  atveju testą reikia daryti savo lėšomis“, – prieš Vyriausybės posėdį sakė A. Dulkys.

Testą atlikti reikia ne iškart, o per 7–10 dienų

Jis priminė, kad dėl to esama visokių pasiūlymų, kad testus profilaktiniam testavimui turėtų apmokėti darbdavys ar pats darbuotojas, bet tokie pakeitimai turėtų būti priimti įstatymu.

Paklaustas, ar Vyriausybė ketina kažko papildomai imtis dėl susidarančių „kamščių“ dėl turinčių pradėti testuotis gamybos sektoriaus darbuotojų, A. Dulkys pažymėjo, kad tai yra tik laikina problema.

REKLAMA

„Mūsų patirtis rodo, kad įsiliejus į testavimą vis naujai papildomai žmonių grupei, visada pirmomis dienomis atsiranda „buteliuko kamštis“, tai noriu nuraminti, kad testuotis reikia kas 7–10 dienų. Tai nereiškia, kad visi rugsėjo 13 d. visi turi testavimąsi atlikti, tą galima padaryti 7–10 dienų bėgyje. (...) Vėliau viskas susireguliuoja, nusistovi ritmas. Tad visus kviečiu rimties“, – pabrėžė ministras.

Paprašytas patikslinti, ar gali darbuotojai dėl COVID-19 išsitirti privačiai ir vėliau tikėtis kompensacijos, A. Dulkys tokią galimybė atmetė.

„Valstybė yra suorganizavusi testavimosi infrastruktūra, yra mobilūs punktai, yra įvesta registravimosi sistema, tad ja reikia ir naudotis“, – sakė jis.

Portalas tv3.lt primena, kad be prekybos, viešojo maitinimo, švietimo ir kitų sričių darbuotojų, profilaktiškai testuotis kas 7–10 d. reikės ir gamybos įmonių darbuotojams.


Rašyti komentarą...
n
nereikia
2021-09-12 10:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
supaprastinti, jau seniai buvo zinoma apie galima senu zmoniu didesni pazeidziamuma silpstant vakcinu poveikiui, gal todel izraelis taip suskubo dabar su ta trecia doze, nes reikia gelbeti, o po to vel bus matyt, kuriami galingi vaistai, gal ir nereikes penktos
Atsakyti
0

t
taip
2021-09-12 12:10:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
visiskai sutinku, bet deja kol reklama vakcinų eina visais frontais, zmones aklai tuo tiki, praregejus dazniausiai buna velu.
Atsakyti
0

D
Dane
2021-09-12 12:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasiskiepyje nera tikri, kad nesusirgs ir neuzkres kitu. Danijoje, kur atlaisvinti visi ribojimai, siandien skaiciau vienos moters istorija. Jos seima visi paskiepyti. Mamai prireike mediku pagalbos del sirdies ligu. Paguldant i ligonine buvo neigiamas coronaviruso testas, o po keliu dienu ji mire jau su teigiamu. Ja lankiusi dukra irgi is ligonines parsinese coronavirusa, kuri perdave savo vyrui. Moteris pasveiko, o jos 51 m sveikas ir stiprus buves vyras neisgyveno. Taip per 19 dienu moteris prarado du pacius artimiausius zmones, nors visi jie buvo pilnai vakcinuoti.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų