Lietuviams siūlo įsigyti milžiniškus dvaro rūmus: pasižvalgyti viduje norės ne visi

Diktariškių dvaro rūmai, esantys Diktariškių kaime, Radviliškio rajone akį traukia jau ne dvarišku grožiu. 1820-tų metų statybos didžiulis dviaukštis pastatas, kurio plotas - 1900 kv.m., kasdien vis labiau nyksta.

35

Kaip užfiksuota šaltiniuose, jis priklausė Šemetų giminei. Už dalyvavimą 1863 m. sukilime Juozas Šemeta caro valdžios ištremtas į Ufą, o jo dvaras nusavintas. Po to ėjo iš rankų į rankas. Iš pažiūros, čia sovietmečiu ir galimai nepriklausomybės pradžioje veikė mokykla.

Kaina įspūdingesnė už dvarą

Dabartiniam dvaro savininkui priklauso išlikę Tado Šemetos statyti klasicistiniai dvaro rūmai (vienaaukštis 1592 kv.m bendro ploto mūrinis pastatas su dviaukšte centrine dalimi, kurio fasadą puošia 6 kolonų portikas, iš kiemo pusės centrinė dalis akcentuota 6 piliastrais ir trikampiu frontonu), 1.47 ha kitos paskirties žemės valdos (didelis parkas, įspūdingo grožio įvažiavimas-brandžių medžių alėja), 170 kv.m mūrinis sandėlis ir du medinio karkaso sandėliai (26 ir 76 kv. m). Dvarui kaip ir sodui reikia priežiūros.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apleistas Diktariškių dvaras ieško naujų šeimininkų

Pastato fasadą puošia dar sovietmetį menanti lenta, kurioje parašyta, kad objektas saugomas valstybės. Taip pat kabo ženklas, kuriame nurodyta, kad tai kultūros paveldo statinys. Aplink dvarą stipriai apleistas parkas ir krūmynai. Yra pagalbinių dvaro statinių.

Internete galima rasti ir šio dvaro pardavimo skelbimą, pasirodo, jį galima įsigyti už 260 000 eurų. Susisiekus su nekilnojamo turto bendrovės „Rebest“ ekspertu, kuris ir yra atsakingas už šio dvaro pardavinėjimą, paaiškėjo, kad jis dar nėra parduotas ir laikas nuo laiko sulaukia besidominčių žmonių dėmesio. Nors jo pardavinėjimas vyksta jau šešerius metus.

Dvare išlikusi mokyklos atmosfera

Apsilankius viduje, sunku nepastebėti išplėštų, išdraskytų kambarių dekoro detalių, įrangos. Pirmame aukšte aklinai užkalti langai, tačiau įsmukti į vidų pavyksta ne vienam, nes vienas jų yra išlaužtas. Pastato viduje yra sporto salė su krepšinio aikštele bei daug atskirų patalpų. Ant kai kurių durų nurodyti klasių pavadinimai.

Viduje pilna neaiškios kilmės vaistų buteliukų bei fotoprojektoriui skirtų skaidrių (pastarosios išblukusios neatstatomai). Mėtosi įvairių šiukšlių ir skudurų. Ant sienų - trupantys piešiniai. Vietomis matosi, kad stogas kiauras, o į vidų prateka vanduo. Keista, bet lempos dar kabo.

Visgi, dvaras priskiriamas respublikinės reikšmės kultūros paveldo paminklų kategorijai. Dvarą galima būtų pritaikyti turizmo reikmėms (dvaro rūmuose įrengti prabangius nuomojamus gyvenamuosius apartamentus, pokylių sales, konferencijų salę, teikti sveikatinimo paslaugas).


Rašyti komentarą...
J
Je
2017-10-08 12:18:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je ,kultūros paveldas nesaugomas ir netausojamas ,kasdien vis labiau pūdomas ir atsakingų nėra? Gal vėl valdininko švogeris nupirks už vieną eurą...
Atsakyti
-1

I
Irena
2017-10-08 18:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su įgriuvusiu stogu ir Radviliškio rajone Raudondvaryje esantys Ropo dvaro rūmai.Kol buvo tarybinis ūkis,dvaras buvo puikios būklės.o dabar niekas nepriverčia savininko juo rūpintis.Gal reikėtų šiuos rūmus konfiskuoti?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų